Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Panik yapmayın. Ateş bir hastalık değil, vücudun bir saldırıya karşı doğal bir reaksiyonu, genellikle bir enfeksiyona bağlı. Bu yüzden ateşi tedavi etmiyoruz, ancak çocuk için daha az rahatsız olmasına çalışıyoruz. Doktora gidene kadar elimizden gelenin en iyisini yapmak için tavsiyemizi takip edin.

Bebeklerde Ateş Nasıl tedavi edilir?
Ateş bir hastalık olmadığından, tedavi edilemez. Ancak, kontrol edilebilir. Zararlı olmadığında genellikle düşmesi gerekli değildir. Size rehberlik etmesi gereken tek bir ilke vardır: çocuğunuzu daha iyi hissettirmek. Gerekirse, ateşin nedenini ve en uygun eylem seyrini belirlemek için doktorunuza danışın.

 4 aydan küçük bir bebek için 38.5 ° derecenin 'nin üstünde ateş için doktora danışılması tavsiye edilir. Daha büyük bir çocuk için, ateş iki günden fazla sürerse çocuk doktorunuzu arayın.

Bebeklerde Ateş Nasıl Düşürülür

Bebeğin ateşi artmaya başladığında, ilaç verilmeden önce belirli bir süre beklemenin bağışıklık tepkisini güçlendirmeye yardımcı olacağı belirtilmektedir.

Bebeklere Ateş Düşürücü Verilmeli mi?

Çocuğunuz ateşi tolere edebiliyorsa, derhal düşürmek her zaman gerekli değildir. Ateşin en büyük dezavantajı, neden olduğu rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık ağrıya ve sinirliliğe neden olabilir. Bununla birlikte, çocuğunuz hasta hissediyorsa veya acı çekiyorsa, ateş düşürücü kullanabilirsiniz. Doktorunuz bu konuda sizi bilgilendirecektir.

Ateşli bir çocuğu rahatlatan bazı basit adımlar, bebeklerde ateş düşürmenin yolları :

 • Çocuğunuza sakin ve rahatlatıcı bir ortam yaratın, çünkü herhangi bir huzursuzluk sıcaklığını artırabilir.
 • Hafif giysiler giydirin ve kuru tutun. Üşürse, titreme durana kadar hafifçe örtün.
 • Dehidrasyona maruz kalmalarını önlemek için onlara bol miktarda ( Su, çorba,  gibi)  sıvı verin.onlara kola, çay, spor
 • içecekleri ve meyve suları gibi içecekler vermekten kaçının. 10 aydan küçük bir çocuğa soğuk içecek vermeyin.
 • Oda sıcaklığını 21 ° C ve 23 °C  arasında tutun.
 • Çocuğunuzun vücuduna ıslak bir bez koyun, eğer ona daha iyi hissetmesine yardımcı olacağını düşünüyorsanız, Bununla birlikte, ona ateşi düşürecek bir ilaç verebilirsiniz. 
 • Yemeyi reddederse ya da her zamankinden daha az yerse onu yemeye zorlamayın.
 • Bakteriyel enfeksiyon durumunda
 • Çocuğunuz bakteriyel bir enfeksiyon (örneğin, otitis, pnömoni, farenjit, idrar yolu enfeksiyonu) varsa, antibiyotik almak hastalığı tedavi etmek için uzun bir yol kat edecektir. Bununla birlikte, ateş 2 ila 3 gün sürebilir.
  Çocuğunuz antibiyotik tedavisine başladıktan 3 gün sonra hala ateş varsa, tekrar bir doktora görün. Doktorunuz Herhangi bir komplikasyon olmadığından ve enfeksiyonun reçete edilen antibiyotiğe direnmediğinden emin olacaktır.

 

Bebeklerde Ateşi önlemek için?
Ateş enfeksiyona karşı bir savunmadır. Bu nedenle, en iyi önleyici strateji, enfeksiyon riskini en aza indirgeyen hijyen önlemlerini almaktır.

Ellerinizi düzgün ve sık yıkayın. Çocuklarınızın aynısını yaptığından emin olun.
Bulaşıcı bir hastalık belirtileri olan çocuklarla veya yetişkinlerle olan temasını sınırlayın.

Yorum Yaz