bebekSoru: 5 aylık bebeğim hiçbir zaman gerçek bir gündüz uykusu uyumuyor. Yarım saat, en fazla kırk beş dakika uyuyor ve sonra üç saat uykusuz kalıyor ve yeniden bir yarım saatlik uyku uyuyor. Uyku aralarında da genellikle çok yaygaracı ve yorgun oluyor. Bu durum her gün devam ediyor. Benim için çok yorucu ve yıpratıcı oluyor çünkü bir iş yapmak için gerekli zamanı bulamıyorum. Onun daha iyi bir uyku uyumasını nasıl sağlayabilirim?

Cevap: Buradaki problem tam bir kısır döngüne dönüşmüş. Çocuklar yaygara yaptıkça ve ağladıkça anneler daha çok yoruluyor; anne daha da geriliyor ve çocuk annenin gerginliğini hissediyor, daha çok ağlıyor. Bunun nasıl olduğunu kolayca görebilirsiniz, bu nedenle kendinizi suçlamayın çünkü oldukça gergin ve uykusuz bir çocuğunuz var.
Bebeklerdeki uykusuzluk genellikle bir rahatsızlıktan ya da bizim deyişimizle gaz sancısından kaynaklanır. Ya da alışkanlıklar ve gerginlikler uykusuzluğa neden olabilir. Böyle çocuklar büyüdükçe biraz hiperaktif olabilirler.
İlkönce bebeğin uykusuzluğuna neden olabilecek fiziksel bir neden olup olmadığından emin olun. Eğer bebeğin hazım problemi olduğundan şüpheleniyorsanız, doktorunuzun görüşlerine başvurun. Değişik bir formül veya beslenme programındaki bir değişiklik veya bağırsak spazmları için birkaç damla ilaç, böyle 'zor' bebekler için mucizevi bir tedavi olabilir.
İkinci olarak, kendiniz sakin ve mümkün olduğu kadar mutlu olmaya çalışın. Bebeğe mümkün olduğu kadar sakin bir ortam yaratmaya çalışın. Bebeği devamlı olarak rahat ettirmek, kucağınıza almak ve sallamak zorunda olduğunuz hissine kapılmayın! Eğer onu beş-on veya on beş dakika rahat ettirebilirseniz bu çok iyi. Ama sonra onu bırakın ve bir süre kendi işlerinizle uğraşın. Eğer hâlâ ağlıyorsa, kontrol edin ve onu tekrar rahatlatmaya çalışın. Eğer bebeği bir saat kucağınıza aldığınız halde hâlâ ağlıyorsa, siz de gittikçe daha çok gerileceksiniz. Siz biraz ara verirken, bırakın o da yatağında biraz ağlasın. Sonra bebek uyuduğu zaman siz de dinlenin. Rahat olun, çünkü emin olun bir süre sonra bebeğiniz ağlamayı kesecek ve birbirinizden zevk alacaksınız!

MİNİK GECE ADAMI

Soru: Kızım ve damadım 7 aylık oğulları yüzünden korku içindeler. Her ikisi de çalışıyor fakat bebeğin çok tatlı bir bakıcısı var, yani çok iyi bakılıyor. Gündüz uykuları genellikle çok kısa, ama çok sağlıklı ve mutlu bir bebek. Her gece onu yıkadıktan sonra, beraberce oynuyorlar. Problem bebeğin gece uykulan. Saat dokuz civarında uykuya yatıyor ve bütün gece boyunca daha da artan bir sıklıkla her iki saatte bir uyanıyor. Doktoru ağlamasına izin vermemizi söylüyor. Devamlı uyanan bir bebeğe ne yapılabilir?

Cevap: Böyle geceler çok zordur. Çözümlere geçmeden önce, bebeklerin gece ağlamalarının nedenleri üzerinde duralım.
Nedenler: Pek çok neden vardır ve her birinin kontrol edilmesi gerekir. Açlık nedenlerden biridir ve küçük çocuklar yiyecekleri farklı hızlarda sindirirler, bu nedenle de bazılarının daha sık beslenmeye ihtiyacı vardır. Bir acıları olabilir; kulak ağrısı veya karın ağrısı ya da onlan uykudan uyandıran ve gece huzursuz eden herhangi bir ağrı olabilir. Genellikle de, buradaki gibi, kronik bir problem basit bir alışkanlık olabilir. Bu bebeğin doktoru da bunun bir alışkanlık olduğunu düşünüyor gibi gözüküyor. Herhalde diğer bütün olasılıkları kontrol etmiştir. Bebek fazla yorgun da olabilir. Uzun süreler sert bir şekilde kendisiyle oyun oynanınca bebek gevşemekte zorlanabilir. Fazlasıyla uyarılmıştır. Ya da anababalar uykusuzluktan çok yorgun ve sabırsız olabilirler ve bebek de bunu hissedip huzursuz olabilir.

Çözüm: Akşamları hareketli oyunlardan sonra, rahatlatıcı ve sakin bir zaman yaratın. Uyku saatini, bebek -tümüyle tükenip bitmeden-sağlıklı bir yorgunluğa ve bir sakinliğe ulaşana kadar geciktirin. Odasının karanlık ve sessiz olmasını sağlayın ama düşük sesli ve devamlı bir müzik veya çevredeki sesleri gölgeleyecek tekdüze bir ses iyi olur.
Sonra bebek yine de uyanır ve ağlarsa veya hemen uykuya dalmazsa, doktorun önerisini uygulayın. Ben de bebeğin ağlamasına izin vermenizi tavsiye ediyorum ama anne ya da baba'nın sık sık güven ziyaretleri yapması şartıyla. Eğer (onu kucağınıza almadan) her 15 dakikada bir yanına gidip kontrol ederseniz, ona bir güven duygusu verirsiniz. Kendini ter edilmiş hissetmez. İlk gece yanm saat veya daha fazla ağlayabilir. Bir sonraki gece onun yarısı kadar, daha sonrakinde ise hiç ağlamayabilir. Eğer gün boyunca bebeğe yeterince ilgi gösterirseniz, geceleri kendini ihmal edilmiş ve terkedilmiş hissetmeyecektir. Bebeklere anababalarının ihtiyaçlarına saygı göstermeyi öğretmeye çok erken dönemlerde başlamalıyız ve bunu yaptığınız için sevinebilirsiniz.

Soru: Şimdi sekiz aylık olan ikiz oğullarım çok iyi huylu ve bakımı kolay bebekler. Oldukça güvenli gözüküyorlar. Geçmişte onları hem gündüz, hem de gece uykularında sallamayı ve ninni söylemeyi alışkanlık haline getirdim. Arkadaşlarımın çoğu onları yataklarına koyup, ağlayarak uyumalarına izin vermem gerektiğini söylüyor. Bunu iki haftadır deniyorum, ama ikisi de çok sızlanan ve uzun süreler ağlayan çocuklar oldular. Yardımınıza ihtiyacım var. Doğru şeyi yaptığımı bilmek beni çok rahatlatacak.

Cevap: Bence çocuklarını uyumadan önce sallayan bu anne veya baba en doğrusunu yapıyorlar. İlk bir ya da bir buçuk yıl boyunca, bebeklerin gece uykusuna yatmadan önce kucaklanma, okşanma ve sallanmaya ihtiyacı vardır. Bu yaştaki çocuklar konuşamazlar, bu nedenle de ihtiyaçlarını ifade edebilmek için ağlarlar ya da sızlanırlar. Bu sızlanmalarla ihtiyaçlarının karşılanmadığını anababalarına iletmeye çalışırlar. Bu bebekler pek şımarmışlar gibi gelmiyor bana. Gerçekten şımarmış olan bir bebeğe daha farklı bir tavır gerekir. Böyle bir bebeği yatağına koyup, ağlamasına izin vermeli ve güven duygusunu sağlamak için birkaç dakikada bir kontrol etmelidir. Ama bu örnekteki bebeklerin annelerine ihtiyacı var gibi gözüküyor. Yatak zamanı boyunca sürdürülecek bu sevme ve okşama süreci biraz yorucu da olsa, bebeklerin annelerini aradıkları açıkça görülüyor. Babanın güçlü kolları da bebekleri rahatlatır, uyku zamanında yapılması gerekenlere o da istekle eşit katkıda bulunabilir.

Yazının Kaynağı: Anababaların En Çok Sorduğu Soruların Cevapları / Dr. Grace Ketterman

 

 

Yorumlar (166)

Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bebeğim 4 aylık oldu ama hala gündüz hüiç uyumuyor

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba benim oğlum 1 yaşında fakat sabah 4ten önce uyumuyor 4ten önceki en son uyuma saati 8 yani 8de uyanıyor eğer 7-8 arası uyumamış olursa uykusu daha geç bir sati buluyor ne yapmalıyımşimdiden tşkler[url][/url]

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bebeyim kaç akşamdır uyuyamıyo önceden gece düzgün uyuyodu biyre çıkarınca hususlanıyor bizi zor durumd bırakıyor

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bebeğim 13 aylık gece 5-6 defa kalkıyor çok huzursuz ne yapabilirim>:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bnm bebeqim geceleeri hic uyumuyor .. sorunuda yokk ! ancak nasıl uyutablirim bilqisi olan warsa lütfen

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim kızım 21aylık ama gecede gündüzde doğru düzgün uyumuyor ne yapmam lazım hiç bir sorunu yok!:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

hanımlar herkes bebeklerinin uyku probleminden bahsediyor evet beninde bebeğim 8 aylık doğduğundan beri ne uyudu nede ben uyudum ve gerçekten bir çözüm bulmak lazım

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

VALLA BENİM 9 AYLIK Bi OĞLUM VAR ON KİŞİYE BEDEL ÇOK ZOR UYUYOR

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Kızım 45 günlük ve 3 gündür doğru dürüst uyumuyor fiziksel bir problemi yok.Sanki çok yorulmuşta uyuyamıyormuş gibi.Çok üzülüyorum bu haline lütfen bana bir tavsiyede bulunun.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bebeğim 7 aylık
doğduğundan beri uykusuz
hiçmi uykusu gelmiyor delirmek üzreyim

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benım 17 aylık bır oglum var dogdugundan berı ne gece ne gunduz dogru duzgun uyumuyor gece 5 ten sonra uyuyoruz 8 e kadar denemedıgım sey kalmadı ne yapacagımı sasırdım artık uykusuzluga dayanacak halım kalmadı

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim kızım 4 aylık ve çok ağlıyor 5 dk bi uyanıyor evde 3 kişi baş edemiyoruz kendimi çok bitkin yorgun hissediyorum evimde hiç iş yapamıyorum

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim bi kızım var emin olun kimsede yok 2aylık 40 gün boyunca hiç susmadan 17 saat ağladı şimdi ise yine huysuz huzursuz gitmedğim doktor kalmadı hala 1 günde sadece 5 saat uyuyor delirmek üzereyim hep salıyorum susn diye ne gece ne gündüz yok böyle bişey uyumuyor varmı böyle olan sadaca 5 saatlik uyukuyla yaşıyor oda bende gelde delirme uyku yokdurduğuda yok >:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim bebegim 14 aylık. 14 ay boyunca 1 gece bile 2 saatten fazla uyuyamadık. ne gece nede gündüzz. yok bunun bir çaresi arkadaşlarım... uykkkususz gecelere gündüzlere devammm.......

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Benim altı aylık kızım var ne gündüz nede gece uyumuyor iki saat sallıyorum onbeş dakika zar zor uyuyor deliricem sinir hastası oldum allah aşkına bebekler için uyku yapan bir ilaç yokmu bilen varsa lütfen söylesin:(:(:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Benim 8 aylik kizim var dusman bassina bir bebek bu kadar aglarmi ya bazen sinirleniyorum kiziyorum ama cozum yok biryerlere cikamiyorum hep evdeyim biktim ya onun yuzunden sigaraya. Basladim
>:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bizim 6 aylık bir bebeğimiz var. biz de 6 aydır uyumuyoruz.sürekli ağlayarak uyanıyor ve gece 4 e kadar sallıyoruz 6 da uyanıyor.ölmek istiyoruuummm sürekli kavga ediyoruz eşimle.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

allahım inanamıyorum yorumlara bakıyorumda sadece benim bebeğim böyle değilmiş 15 aylık ve inanın uykuya hasretim geceleri sabaha kadar ayaktayız sabah uykuya yatıyor sonrada ben işe gidiyorum geldiğimde yeni uyanmış oluyor hiç bir ilaç kafi gelmiyor anason ve rezene çayı içiriyorum ama hiçö bir sey çözüm değil lütfen varsa etkili bir ilaç yardımcı olun ...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba benim 14 aylık bir oğlum var uykusuzluk problemi bendede var yaşında düzene girer dediler ama olmadı gece uyumuyo sabaha karşı uykuya dalıyo ama ne varki ben çalışan bir anneyim uyumayı özledim

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

kendimi çok kötü hissediyordum kızım 25 aylık oğlum 7 aylık sizinkilere göre iyi uyuyorlarmış hepinizin allah yardımcısı olsun

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

mrb benım oğlum su anda 7 aylık doğduğundan beri uyku problemımız var onceleri gaz sancısı dedık sonra burnu tıkalı dedık sonra ben gecelerı nobet tutuyorum dedık ve 7 ayı bulduk yanı benım oğlum 7 aydır gece 4-5 saatten fazla yatmıyor ayrıca suanda da balgamı var nasıl cozebılırım

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Oğlum 1 yaşına girdi bizde bu sorunları yaşadık ve yaşamayada devam ediyoruz ancak baba olduğumdam gün içerisinde eşim ilgileniyor ve kendisine sürekli telkinlerde ve tavsiyelerde bulunarak uyku sorununa çözüm arıyoruz :Akşam saatlerinde uyması ve rahatlaması için önce oynuyoruz ardından sallayarak uyutmaya çalışıyorum-çalışıyoruz , eski evimde iple sallanan beşik (çingene beşiği)yapmıştık inanın hiç yoktan iyidir,sallandıkça rahatlıyor ,sizlerinde bu yolu kullanmasını tasiye ederim çok işe...

Oğlum 1 yaşına girdi bizde bu sorunları yaşadık ve yaşamayada devam ediyoruz ancak baba olduğumdam gün içerisinde eşim ilgileniyor ve kendisine sürekli telkinlerde ve tavsiyelerde bulunarak uyku sorununa çözüm arıyoruz :Akşam saatlerinde uyması ve rahatlaması için önce oynuyoruz ardından sallayarak uyutmaya çalışıyorum-çalışıyoruz , eski evimde iple sallanan beşik (çingene beşiği)yapmıştık inanın hiç yoktan iyidir,sallandıkça rahatlıyor ,sizlerinde bu yolu kullanmasını tasiye ederim çok işe yarıyor.Yeni evde duvarı delip çingene beşiği yapamıyoruz şimdide uyku sorunları başladı.Siz hanımların ne kadar zor bir durumda olduğunu çok iyi biliyorum baba olarak eşimle bizzat yaşıyorum fakat ne var ki eşim her dediğimi tam yerine getiremiyor.
1-odalarınızı havalandırın özellikle bebeklerinizin odalarını
2-halılarınızı sürekli temiz tutmaya çalışın (çok önemli)
3-yatmaya yakın saatlerde akşam civarlarında uyumasına engel olun gündüz uykuları hariç.
4-televizyondan uzak tutun
5-hem gelişmesi hemde mutlu olması açısından sürekli oyunlar oynayın bu bebekleri hem yorar hemde mutlu eder.yorulan bebekte uyku arar.uyurken rahatlatıcı müzikler dinletin ve bebğinizin temizliğine dikkat edin...

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim kızım da 3 aylık gündüz hiç uyumuyor bazen ben bile uykusuzluktan bayılacağım diye korkarken o nasıl dayanıyor anlam veremiyorum.ama gördüm ki yanlız değilim.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim kızım 2yaşında ve doğduğundan beri uyumuyor dolayısıyla ben de uyumuyorum ve sabahın yedisinde işe gidiyorum ayrıca babası ve benim aramızda yatıyor.bunun çaresi yok arkadaşlar:o sayılan tüm yöntemleri denedim hem de sabırla...çocuk inatçı biraz bebeğin mizacına bağlı bu işler.Tüm çocuğu uykuyu sevmeyen ebeveynlere sabır ve kolaylık versin rabbim.sağlıklılar çok şükür bu da bize yeter.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Benimde 4 aylık oğlum var günde toplam 5 saat ancak uyuyor, gece zorla uyutuyorum yarım saat olmadan uyanıyor sürekli aynı döngü devam ediyor.Uykusuzluktan ne yapacağım şaşırdım..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bebeğim 4 aylık oldu ama hala gündüz hüiç uyumuyor

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba benim oğlum 1 yaşında fakat sabah 4ten önce uyumuyor 4ten önceki en son uyuma saati 8 yani 8de uyanıyor eğer 7-8 arası uyumamış olursa uykusu daha geç bir sati buluyor ne yapmalıyımşimdiden tşkler[url][/url]

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bebeyim kaç akşamdır uyuyamıyo önceden gece düzgün uyuyodu biyre çıkarınca hususlanıyor bizi zor durumd bırakıyor

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bebeğim 13 aylık gece 5-6 defa kalkıyor çok huzursuz ne yapabilirim>:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bnm bebeqim geceleeri hic uyumuyor .. sorunuda yokk ! ancak nasıl uyutablirim bilqisi olan warsa lütfen

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim kızım 21aylık ama gecede gündüzde doğru düzgün uyumuyor ne yapmam lazım hiç bir sorunu yok!:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

hanımlar herkes bebeklerinin uyku probleminden bahsediyor evet beninde bebeğim 8 aylık doğduğundan beri ne uyudu nede ben uyudum ve gerçekten bir çözüm bulmak lazım

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

VALLA BENİM 9 AYLIK Bi OĞLUM VAR ON KİŞİYE BEDEL ÇOK ZOR UYUYOR

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Kızım 45 günlük ve 3 gündür doğru dürüst uyumuyor fiziksel bir problemi yok.Sanki çok yorulmuşta uyuyamıyormuş gibi.Çok üzülüyorum bu haline lütfen bana bir tavsiyede bulunun.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bebeğim 7 aylık
doğduğundan beri uykusuz
hiçmi uykusu gelmiyor delirmek üzreyim

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benım 17 aylık bır oglum var dogdugundan berı ne gece ne gunduz dogru duzgun uyumuyor gece 5 ten sonra uyuyoruz 8 e kadar denemedıgım sey kalmadı ne yapacagımı sasırdım artık uykusuzluga dayanacak halım kalmadı

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim kızım 4 aylık ve çok ağlıyor 5 dk bi uyanıyor evde 3 kişi baş edemiyoruz kendimi çok bitkin yorgun hissediyorum evimde hiç iş yapamıyorum

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim bi kızım var emin olun kimsede yok 2aylık 40 gün boyunca hiç susmadan 17 saat ağladı şimdi ise yine huysuz huzursuz gitmedğim doktor kalmadı hala 1 günde sadece 5 saat uyuyor delirmek üzereyim hep salıyorum susn diye ne gece ne gündüz yok böyle bişey uyumuyor varmı böyle olan sadaca 5 saatlik uyukuyla yaşıyor oda bende gelde delirme uyku yokdurduğuda yok >:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim bebegim 14 aylık. 14 ay boyunca 1 gece bile 2 saatten fazla uyuyamadık. ne gece nede gündüzz. yok bunun bir çaresi arkadaşlarım... uykkkususz gecelere gündüzlere devammm.......

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Benim altı aylık kızım var ne gündüz nede gece uyumuyor iki saat sallıyorum onbeş dakika zar zor uyuyor deliricem sinir hastası oldum allah aşkına bebekler için uyku yapan bir ilaç yokmu bilen varsa lütfen söylesin:(:(:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Benim 8 aylik kizim var dusman bassina bir bebek bu kadar aglarmi ya bazen sinirleniyorum kiziyorum ama cozum yok biryerlere cikamiyorum hep evdeyim biktim ya onun yuzunden sigaraya. Basladim
>:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bizim 6 aylık bir bebeğimiz var. biz de 6 aydır uyumuyoruz.sürekli ağlayarak uyanıyor ve gece 4 e kadar sallıyoruz 6 da uyanıyor.ölmek istiyoruuummm sürekli kavga ediyoruz eşimle.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

allahım inanamıyorum yorumlara bakıyorumda sadece benim bebeğim böyle değilmiş 15 aylık ve inanın uykuya hasretim geceleri sabaha kadar ayaktayız sabah uykuya yatıyor sonrada ben işe gidiyorum geldiğimde yeni uyanmış oluyor hiç bir ilaç kafi gelmiyor anason ve rezene çayı içiriyorum ama hiçö bir sey çözüm değil lütfen varsa etkili bir ilaç yardımcı olun ...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba benim 14 aylık bir oğlum var uykusuzluk problemi bendede var yaşında düzene girer dediler ama olmadı gece uyumuyo sabaha karşı uykuya dalıyo ama ne varki ben çalışan bir anneyim uyumayı özledim

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

kendimi çok kötü hissediyordum kızım 25 aylık oğlum 7 aylık sizinkilere göre iyi uyuyorlarmış hepinizin allah yardımcısı olsun

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

mrb benım oğlum su anda 7 aylık doğduğundan beri uyku problemımız var onceleri gaz sancısı dedık sonra burnu tıkalı dedık sonra ben gecelerı nobet tutuyorum dedık ve 7 ayı bulduk yanı benım oğlum 7 aydır gece 4-5 saatten fazla yatmıyor ayrıca suanda da balgamı var nasıl cozebılırım

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Oğlum 1 yaşına girdi bizde bu sorunları yaşadık ve yaşamayada devam ediyoruz ancak baba olduğumdam gün içerisinde eşim ilgileniyor ve kendisine sürekli telkinlerde ve tavsiyelerde bulunarak uyku sorununa çözüm arıyoruz :Akşam saatlerinde uyması ve rahatlaması için önce oynuyoruz ardından sallayarak uyutmaya çalışıyorum-çalışıyoruz , eski evimde iple sallanan beşik (çingene beşiği)yapmıştık inanın hiç yoktan iyidir,sallandıkça rahatlıyor ,sizlerinde bu yolu kullanmasını tasiye ederim çok işe...

Oğlum 1 yaşına girdi bizde bu sorunları yaşadık ve yaşamayada devam ediyoruz ancak baba olduğumdam gün içerisinde eşim ilgileniyor ve kendisine sürekli telkinlerde ve tavsiyelerde bulunarak uyku sorununa çözüm arıyoruz :Akşam saatlerinde uyması ve rahatlaması için önce oynuyoruz ardından sallayarak uyutmaya çalışıyorum-çalışıyoruz , eski evimde iple sallanan beşik (çingene beşiği)yapmıştık inanın hiç yoktan iyidir,sallandıkça rahatlıyor ,sizlerinde bu yolu kullanmasını tasiye ederim çok işe yarıyor.Yeni evde duvarı delip çingene beşiği yapamıyoruz şimdide uyku sorunları başladı.Siz hanımların ne kadar zor bir durumda olduğunu çok iyi biliyorum baba olarak eşimle bizzat yaşıyorum fakat ne var ki eşim her dediğimi tam yerine getiremiyor.
1-odalarınızı havalandırın özellikle bebeklerinizin odalarını
2-halılarınızı sürekli temiz tutmaya çalışın (çok önemli)
3-yatmaya yakın saatlerde akşam civarlarında uyumasına engel olun gündüz uykuları hariç.
4-televizyondan uzak tutun
5-hem gelişmesi hemde mutlu olması açısından sürekli oyunlar oynayın bu bebekleri hem yorar hemde mutlu eder.yorulan bebekte uyku arar.uyurken rahatlatıcı müzikler dinletin ve bebğinizin temizliğine dikkat edin...

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim kızım da 3 aylık gündüz hiç uyumuyor bazen ben bile uykusuzluktan bayılacağım diye korkarken o nasıl dayanıyor anlam veremiyorum.ama gördüm ki yanlız değilim.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim kızım 2yaşında ve doğduğundan beri uyumuyor dolayısıyla ben de uyumuyorum ve sabahın yedisinde işe gidiyorum ayrıca babası ve benim aramızda yatıyor.bunun çaresi yok arkadaşlar:o sayılan tüm yöntemleri denedim hem de sabırla...çocuk inatçı biraz bebeğin mizacına bağlı bu işler.Tüm çocuğu uykuyu sevmeyen ebeveynlere sabır ve kolaylık versin rabbim.sağlıklılar çok şükür bu da bize yeter.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Benimde 4 aylık oğlum var günde toplam 5 saat ancak uyuyor, gece zorla uyutuyorum yarım saat olmadan uyanıyor sürekli aynı döngü devam ediyor.Uykusuzluktan ne yapacağım şaşırdım..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bizimde oglumuz şuan 12, ayına girecek daha hiç uyumadı desem abartı olmaz sanırım ama gece uykudan sırıtarak kalkıyor ve sadece uyamamk için ne biliyosa yapıyor.annesi perişen oldu tabi bende aksi gibi gece uyumuyo biz işteyken bakıcısında uyuyor sonra işten gelince akşam sabaha kadar kahkalar atıyor napz bulamadık bi çare.deinlen oki uzuvlarında problem yokmuş ama......

 

benim bebeğim de 7 aylık ve geceleri devamlı ağlayarak uyanıyor.Ne yapacağımızı şaşırdık.Sabaha kadar uyumuyoruz.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Burdaki yazilanlari okuyana kadar birtek benim kizim uyumiyor saniyordum. Cevremde kimsenin cocugunun uyku sorunu yok kiskaniyorum. Kizim 13 aylik gece 12 ye kadar zor bela ayakta tutuyorum iyice uykusu gelsinde deliksiz uyusun dlye. Buda benim yeni cozumum saat 4 yada 5 e kadar uyuyor mamaya kalkiyor tekrar salliyorum yatiyor 7 de kalkiyor. Bu kadar gunduzde bi 45 dl lik birkere uyku sonra yine gece 12 ye kadar nobet. Egerki tutamazsam Aksam 10.30 gibi uyursa 12 de bi kalkiyor sabaha kadar...

Burdaki yazilanlari okuyana kadar birtek benim kizim uyumiyor saniyordum. Cevremde kimsenin cocugunun uyku sorunu yok kiskaniyorum. Kizim 13 aylik gece 12 ye kadar zor bela ayakta tutuyorum iyice uykusu gelsinde deliksiz uyusun dlye. Buda benim yeni cozumum saat 4 yada 5 e kadar uyuyor mamaya kalkiyor tekrar salliyorum yatiyor 7 de kalkiyor. Bu kadar gunduzde bi 45 dl lik birkere uyku sonra yine gece 12 ye kadar nobet. Egerki tutamazsam Aksam 10.30 gibi uyursa 12 de bi kalkiyor sabaha kadar oturuyoruz. Kactane doktora gittim bebekler icin uyku ilaci verdi hicbir ise yaramadi devam etmedim. Tavsiyemgunduz az uyutun mesela ben aksamustu 4 ten sonra asla uyutmuyorum o aradaki kucuk uyku onun uykusunu almasini sagliyor gece hic uyumuyor. Gece 12 de de kati mAma veriyorum birAzda su veriyorum. Bazen bu sayede sabah 7 ye kadar deliksiz uyuduguda oluyo tabi her zaman degil. Osaate kadar ayakta tutmak cok yorucu agladigi sizladigi bunalttigi oluyo ama yere oyuncaklari dokuyorumgece yarisina kadar yerde onunla oynuyorum. Yerlerde yuvarlaniyorum:) en azindan gece birkac saat deliksiz uyumak icin. Allah uykusuz tum cocuklarin anne babalarina sabir versin.

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ALLAH hepimizin yar vede yardımcısı olsun inşALLAH arkadaşlar....benim bebeşimde onuncu ayını bitirmek üzere ve geceler çok zor geçiyor altıncı aydan sonra düzelir demişlerdi ama malesef düzelmedi ne yapalım bunada şükür rabbim bebişlerimize saglık sihhat huzur mutluluk vee bol bol tatlı uykular versin amin......

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

valla arkadaşlar benimde var 6 aylık uykusuz bi oğlum aşırı sinirli oldum allahdan sabır diliyorum şaşırdım.bu gece fitil koydum birazcık uyudu zor ayakda duruyorum

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim oglum 21 aylik ve gece yarim saate bir kalkiyor her kalktigimda agliyorum herseyi deneyom anlamiyom bir turli uyumuyo yorgunluktan halim kalkmyo gunduzde cok sinirli oliuyom caresi yokmi bunun daha hic normal uyku gormedim dedilerkii gecer yasina girince yine aynii huysuz esim ve ben cok yorgunum kim benim cocugum hic kalkmiyo hic bilmem ben gece uykusunu deseler kiskaniyomm hatayi kendimde ariyom ben biseymi eksik yapiyom diye ama ben cok ii ilgilendigimi dusunuyom ve etrafimdakilerde...

benim oglum 21 aylik ve gece yarim saate bir kalkiyor her kalktigimda agliyorum herseyi deneyom anlamiyom bir turli uyumuyo yorgunluktan halim kalkmyo gunduzde cok sinirli oliuyom caresi yokmi bunun daha hic normal uyku gormedim dedilerkii gecer yasina girince yine aynii huysuz esim ve ben cok yorgunum kim benim cocugum hic kalkmiyo hic bilmem ben gece uykusunu deseler kiskaniyomm hatayi kendimde ariyom ben biseymi eksik yapiyom diye ama ben cok ii ilgilendigimi dusunuyom ve etrafimdakilerde diyo her cocuk farkli olur diyo inan 2 cocuk yapmaktan korkuyom veeeeeeee istemiyomm psikojim bozuldu yorgunum yineki oglum sagliklii buna sukur sabredeliim ins duzelir allah butun anneleriin yardimcisi olsun butun annelerii opuyom ve anneler dunyanin en onemli hazinesi bence anne oldum annemii daha iyi anladin

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim 2 aylık oğlum var çoook sabahlıyorum. .ama uykusuzluğa bir çözüm bulunamadı.mecbur gülü sevdiğimiz gibi dikeninede katlanmak zorundayız. yinede herşeye rağmen anne olmak çok güzel bir duygu. :-*:-*

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm hanimmlar benimde 9 aylik 1 oglum var gunde 1 defa uyuyo 1 saat gece uykusuda duzensiz surekli uyaniyo ama yinede ona kizmiyorum bilincli yapmiyor cunku Allahima bin sukur onu bana verdigi icin benim can parcam oglum..ben burda bi cok yazi okudum ve cok sasirdim acikcasi anne siniz siz artik arkadaslar kiziyorum deliriyorum bunlar nasil sozler gulu seven dikenine katlanir bunlar guzel seyler emeksiz hic bisey olmuyo unutmayalim....

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benimde kızım 6 aylık.4. ayına kadar başında oturup sallamadan 20 dk. fazla uyumuyordu. iki aydır 2 saat oturup 1 saat uyuyor.ama benim en büyük sorunum 2 hafta gece 2 hafta gündüz uzun uyuyor. sürekli 2şer saat kayarak uykuya geçiyor. uyudumu şükütki 10 saat kadar uyuyor ama 2 haftadır gündüz uyumaktan sersem gibi oldum ne zaman duracak bu saatte kaymalar onu merak ediyorum.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

eyvah eyvah diyorum ilk önce
kızımız erken dogdu.dogumuna göre 4 ay lık haftasına göre 2 aylık.

dogumdan itibaren 1 ay hastanede kaldı sağlıklı eve geldiğinde 2 ay boyunca düzenli olarak uyudu son 5 gün kabus gibi sabah 8 den gece 23 kadar uyuyor(arada en fazla 1 -saat uyanık tutabiliyoruz)
gece 23:00 den sabah 08:00 kadar ise uyanık bunun 10 ay devam edebileceğini bilmek.

eyvah eyvah

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim de 2,5 aylık bi kızım var.çocoğumuz olmuodu ve tedavi sonucu oldu... ve doğduğundan beri ne gece ne de gündüz uyumuyoruz.sağlığı yerinde çok şükür ama yorgunluktan ölücem herhalde.hamilelikte de bütün gecelerim uykusuzdu.. ne yapalım böyle böyle büyüyecekler ... sakin olmaya çalışalım gerilmenin faydası yok. allah hepimizin çocuklarına sağlık versin.. bizlere de onlara bakacak güç versin inşallah:)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar bende benim bebeğimde bi sorun var sanıyodum ama uyumayan ne çok çocuk varmış.benim kızım 13 aylık ve hala bi uyku düzeni yok.bu kadar uykusuzluğa nasıl dayanıyolar anlamıyorum.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim oğlum 4 aylık uyku düşmanı ben artık kafayı yicem biri bir formül bulsun nolur

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim bir yasindaki oglum gece hic uyumuyor sabah uykusu cok rahat gece oldugunda buttun gece emekliyor uykusunu kendi cikariyor bana kalirsa gece uykusunu uyumak bilmiyor bana bir cozum verin ne olur

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm benimde 45 gunluk bi oglum var,gece iyi ama gunduz en fazla toplam 2 saat uyuyo normalmi niye boyle ne yapmam lazim bilmiyorum,

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Bunları okumadan önce çıldırmak derecesindeydim,gördümki herkesin bebeği aynıymış,1,5 aylık bebeğim uyumuyor gece 4 yada 5 saatlik uykuyla yaşıyoruz.Bir bebek nasıl uyumaz anlamıyorum.Babaannem gördü inanamıyor o çocuğunu uyutup tarlaya,pazara gidermiş.ben çay demleyemiyorum.tuvaletten kaç defa geri geldimHiç susumadan ağlıyor.Melisa otu denedim uyku için oda bir işe yaramadı.Sinirleirm bozuldu,yorgun düştüm.Yemek yemek bile gelmiyor içimden.Akşam eşim gelene kadar yemek yemiyorum.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Bebeğim 4 buçuk aylık geceleri uyku sorunu yaşamasakta gündüzleri çok huysuz. Sürekli mızmızlık yapıyor. Yatağında yatır bırak elleme alıştırma diyorlar ama bir müddet sonra katılmaya başladığından mecburen almak zorunda kalıyorum. Çok caresizim. Emmede bir sorun yok karnıda doyuyor ayda bir kilo alıyor ve şu andada 8 kilo. Doktora götürdüm bişey demediler. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum ve benimde psikolojim bozuldu lütfen yardım.. Teşekkürler..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

oglum 15 aylik ve 3 haftadir gunduzleri uyutamiyorum geceleride uyumasi zaman aliyor ama huysuslugu yok :(:(:(:(:(:(:(:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim kızımda 8 aylık .yavrum uyucak ama karnından öyle sesker geliyo elimi koyup hissediyorum.vızzzz pıt pıt diye bağırsakları sivri sivri batıyor anlıyorum.kıvarana kıvarana uyuyor diyemiyorum gece boyunca saat başı kalkıyor.hatta bazen sabah 3.5 ta uyuyor.herkes benim gibi şikayetini yazmışş.çözüm bulan varsa onlarda yazsın

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Benim de 9 aylik oglum var. gunduzleri 1 kere 1,5-2 saat uyuyor. Buna da shukur ediyorum.Fakat gece hic uyumuyor. Aksam banyo yaptiktan sonra 9-9.30 gibi uyuyor ve her bir-bir bucuk saatden aglayarak uyaniyor.neler denemedim.cok yorgun ve uykusuzum.saglikli diye ilac denemedim bu gune kadar, ama dushunuyorum artik. ne tur ilac tavsiye edrsiniz.Lutfen yardim edin

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

valla arkadaslar benim kizim 14 aylik dogdugundan beridir uyuyor kalksinda sevelim diye bakiyoruzz herkesin cocugu uykusuz acaba bizimkindemi bir sorun anlamadim gitti;D

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim bebeğimde 6,5 aylık
uykusu olduğu halde uyutamıyorum ne beşik ne salıncak nede emerek hiç bir şekilde uyumuyor ve aşırı şekilde ağlıyor.ne yapmalıyım gündüz hiç uyumuyor.geceleride sık sık uyanıp emip uyuyor yardım edinnnn lütfennn

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Benim cocugum ilk kizim oldu gece hic uyumaz. Gunduz ise ara ara yatar kalkardi taki 2 yasina kadar boyle devam etti sonra oglum oldu Allah nazarlardan saklasin uykusu super otesi cok rahattim onun ustune istemeden bir oglum daha oldu ama uykusuzun uykusuzu yani ne gece ne gunduz uyumuyor napacami sasirdim en fazla 20 dk uyuyor gece hic uyumuyor sabaha kadar oturuyorum cok perisan oluyorum hem ev isi hem cocuklar zor oluyor ne yapcam bilmiyorum simdi kizim 5 yasinda oglum 2 en kucugumuz ise...

Benim cocugum ilk kizim oldu gece hic uyumaz. Gunduz ise ara ara yatar kalkardi taki 2 yasina kadar boyle devam etti sonra oglum oldu Allah nazarlardan saklasin uykusu super otesi cok rahattim onun ustune istemeden bir oglum daha oldu ama uykusuzun uykusuzu yani ne gece ne gunduz uyumuyor napacami sasirdim en fazla 20 dk uyuyor gece hic uyumuyor sabaha kadar oturuyorum cok perisan oluyorum hem ev isi hem cocuklar zor oluyor ne yapcam bilmiyorum simdi kizim 5 yasinda oglum 2 en kucugumuz ise 9 aylik ne onerirsiniz >:(

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Butun bebeklermi boyle olur allahım benım oglum 5aylık su son 1haftaya kadar hersey cok guzeldi yani hemen hemen gunduz uyumaması haricinde ama gunduz uyumasada gece 12de yattıgında sabah 7ye kadar uyudugunu biliyorum 7de uyansada karnını doyurup oglen 12ye kadar tekrar uyurdu ama su aralar gunduz 2kez yarım saat uyuyo gece 4de yatıyo abartmıyorum 7-8 kez kalkıyo ve tekrar uyumakta zorlanıyo gunduz uslu olsa neyse ona bakarken kafamı baska yere ceviremıyorum surekli elını tutup yuzune...

Butun bebeklermi boyle olur allahım benım oglum 5aylık su son 1haftaya kadar hersey cok guzeldi yani hemen hemen gunduz uyumaması haricinde ama gunduz uyumasada gece 12de yattıgında sabah 7ye kadar uyudugunu biliyorum 7de uyansada karnını doyurup oglen 12ye kadar tekrar uyurdu ama su aralar gunduz 2kez yarım saat uyuyo gece 4de yatıyo abartmıyorum 7-8 kez kalkıyo ve tekrar uyumakta zorlanıyo gunduz uslu olsa neyse ona bakarken kafamı baska yere ceviremıyorum surekli elını tutup yuzune bakmamı ıstıyo hıc bi ıs yapamıyorum evimede yenı tasındım caylarda fayda etmiyo cıldırmak uzereyım bakimına yardım edecek kımsemde yok ne olacak benim halim

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

kızım tam iki aylık ancak doğduğu ilk geceden beri cin gibi maaşallah uyumuyor.konuş konuş mutlu rt sırtını sıvazla ayak masajları masallar şarkılar rahatlatıcı çaylar uyku düzenleyici şuruplar malesef hiç biri fayda etmiyor.birde oburmu obur yer içer yatmaz sonra gazı cazı tuvalet meseleleri ardından çığlıklar kopar.beni okadar çok yoruyorki işten güçten vaz geçtim en önemlisi olan huzuru sağlıyamıyorum çok geriliyorum.lütfen bana bir çözüm:)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

3 aylık bebeyim geceleri uyuyor ama gundüzleri hic uyumuyor ben neyapmalıyım bi çözüm bulun gelişmezdiye çok korkuyorum neyapmalıyım

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

burayı okuyunca şaşırdım bu konuda tek değilim.. çocuk sıratarak uyanıyo en fazla yarım saat uykusu var vermediğimçay yapmadığım şey kalmadı ama çözümü yokkkkkkkkk sanırım

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim kızım 3 aylık gündüz uyumuyor

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN BENİMDE 8 AYLIK BİR OĞLUM VAR GÜNDÜZLERİ BİRKAÇ SAAT UYUYOR AKŞAM ÜSTÜ TEKRAR YORULUP UYUMAK İSTİYOR YARIM SAAT ANCAK UYUYOR OYUNLAR OYNAYIP YORULMASINI SAĞLIYORUM ARTIK YORULDU MIZMIZLANDI UYKUSU GELDİ UYUDU EN FAZLA YARIM SAAT BİLEMEDİN 45 DK SONRA MIZ MIZ ARTIK ŞAŞIRIYORUM NAPICAM HER YÖNTEMİ DENEDİM OĞLUMU ÇOK SEVİYORUM AMA ARTIK UYKUSUZLUKTAN DELİRİCEM GECELERİ GÜNDÜZKİ ENERJİSİNİN İKİ KATI BU ENERJİYİ NERDEN BULUYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM ALLAH IM SEN TÜM ANNE...

ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN BENİMDE 8 AYLIK BİR OĞLUM VAR GÜNDÜZLERİ BİRKAÇ SAAT UYUYOR AKŞAM ÜSTÜ TEKRAR YORULUP UYUMAK İSTİYOR YARIM SAAT ANCAK UYUYOR OYUNLAR OYNAYIP YORULMASINI SAĞLIYORUM ARTIK YORULDU MIZMIZLANDI UYKUSU GELDİ UYUDU EN FAZLA YARIM SAAT BİLEMEDİN 45 DK SONRA MIZ MIZ ARTIK ŞAŞIRIYORUM NAPICAM HER YÖNTEMİ DENEDİM OĞLUMU ÇOK SEVİYORUM AMA ARTIK UYKUSUZLUKTAN DELİRİCEM GECELERİ GÜNDÜZKİ ENERJİSİNİN İKİ KATI BU ENERJİYİ NERDEN BULUYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM ALLAH IM SEN TÜM ANNE BABALARA GÜÇ VE SABIR VER

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Arkadaslar benim bebegim 13 aylik emzirerek uyutuyorum ,gece 3-4 kez uyaniyor. Gece yatmadan kasik mamasi yedirin diyo doktor,kimisi gece kalktiginda yanina gitmiyor biraz aglatiyor, bebegin uykusu hafiflediginde nasil uyuma aliskanligi varsa yine öyle uykuya dalmak istermis.. kimi gece kalktiginda su veya cay verin diyor 6 ayi gecen bebeklere,dişten de kalkiyolar bence..amaan cozüm bulamadim bende

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

oglum besinci ayinin icinde ve 4gündür aksam saat on civarlari uyuyor gece ückere uyuyaniyor ve saat 7den itibaren her emzirmede yaklasik yarim saat 45dk gözlkerini kapatiyor ve bütün gün cok agressiv bitkin ve yorgun oldugu halde uyumuyor gözleri kip kirmizi oluyor.
ne yapa billirim

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim oğlum da 21 aylık aynı dert bende de var kafayı yemek üzereyim belkide yemişimdir haberim bile yok olabiliryani kısaca balata koptu

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar benimde 3 buçuk aylık bi oglum var söylediklerinizin hepsi birden benim oglumd var çıldırmak üzereyim bunun bi çaresi yokmu ya benim bebegim neden böyle

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

BENİM DE 7 AYLIK BİR KIZIM VAR,ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN.HEPİNİZ DERT YANMIŞSINIZ.ARANIZDAN BİR TANESİ DE ÇIKIP ÇOK ŞÜKÜR DEMİYOR.BETERİN BETERİ VARDIR KIZLAR, LÜTFEN ANNE OLDUĞUMUZU UNUTMAYALIM.YAVRULARIMIZIN 3 YAŞINA KADAR BİZLERİ KENDİLERİ GİBİ GÖRDÜKLERİNİ VE BU YÜZDEN DE HER AN BİZİM ŞEFKATİMİZE İHTİYAÇLARI OLDUKLARINI AKLIMIZDAN ÇIKARTMAYLIM.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Benim kizim 4,5 aylik geceleri gozunu bile kirpmiyor sabah 6 yi bekliyor uykusuzluktan sutum kesilmek uzere.Stresten kafayi yemek uzereyim nasil uyutucam bu cocugu ne yaptiysam nafile kendi haline biraktim artik milletin bebegi 4 aydan sonra duzelir benimki 4. ayda kudurdu dogdugunda ne Güzel uyuyodu simdi korku filmi gibi

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bebeğim 5 ci ayına gırcek gecelerı uyuyodu son 1 aydır hiç uyumuyor buda benı cok yıpratıyo gunduz ayakta ssallayınca uyuyo cıldırcam>:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

kızlar cıngene salıncağı yapın valla hiç yoktan iyidir en azından gunduz ona koyup sallıyorum sureklı ,yemek yapabılıyorum en azından>:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

21 aylık gece uykusu yok çok tedirgin yatıyo

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

21 aylık kızım var geceleri hiç uyuyomuyor çok tedirkin ancak sabahları biiraz uyuyo biliyor çok tedirgenim ama

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Benimde 6 aylik oglum var ve bizde her gece nobet tutuyoruz hic uyumuyor ve devamli agliyor cildirdim kafayi yedim artik yardim istiyorum

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Uykusuzum yardim istiyoruz artik bu bebekler neden uyumuyouyumuyor

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Oglusum 8aylik oldu simdiye kadar dogru duzgun gunduz uykudu gørmedi.simdide geceleri rahatsiz disleri cikti anlamiyorum huzursuzlugunu.is yemek falan hicbisey yapamiyorum gunduzleri cøzummm lutfen yardimnm!:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bnm kızım 6 aylık gündüz uykusu hiç yok geceleride geç yatıp erken kalkıyor kafyı ycm artk

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim bebegim 5 aylik ve ne gunduz duzgun uyuyor nede gece saat basi kalkiyor yatmasi cok uzun suruyor bende delirecem uykusuzluktan icirmedim ne bitki kaldi nede ilac baska caresi varsa lutfen bilen soylesin:(:(:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim oğlumda 45 günlük ve çok uykusuz günde 5 saatten fazla uyumuyor uykusuz bebekler hiperaktif olurlarmış anlıycanız daha zor günler bizi bekliyor
>:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benimde 2 aylık kızım var geceleri uyumuyor bende yorulup sinirleniyorum....... çözüm ne bilmiyorum

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Ben ne kadar daha dayanıcam bilmiyorum...10 aylık bir kızım var,cook tatlı ve şirin,ama bizi bitirdi ya!
Doğdudan beri hep agliyor,ve geceleri bizi delirtiyor...her saat başında uyaniror ve bagırarak agliyor.salla,salla,kolarım da bitti,ve gündüzleri hep kucakta istiyor..offffffff
Her yerde aradım bir çözüm,yok!
Ne olucak bizim hallerimiz ya????

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Merhabalar..
Yazilanlari okuyunca agliyasim geldi.. ben 3 yildan beri cekiyorum, uykusuzlugun insani nasil yiprattigini cok iyi biliyorum.. bosanmalara bile yol aciyor..
Bitkisel bir ilac var, ben biraz faydasini gördüm, yani en azindan oglumun gece uyanmalari seyreklesti. Weleda firmasina ait Avena sativa comp. isminde bitkisel bir ilac.. Türkiyede bu ilac bulunurmu bilmem, ama arastirmanizi tavsiye ederim. yalniz kücük bebekler icin kullanilabilirmi bilmiyorum, sormak gerek.. Allah...

Merhabalar..
Yazilanlari okuyunca agliyasim geldi.. ben 3 yildan beri cekiyorum, uykusuzlugun insani nasil yiprattigini cok iyi biliyorum.. bosanmalara bile yol aciyor..
Bitkisel bir ilac var, ben biraz faydasini gördüm, yani en azindan oglumun gece uyanmalari seyreklesti. Weleda firmasina ait Avena sativa comp. isminde bitkisel bir ilac.. Türkiyede bu ilac bulunurmu bilmem, ama arastirmanizi tavsiye ederim. yalniz kücük bebekler icin kullanilabilirmi bilmiyorum, sormak gerek.. Allah yardimciniz olsun ve sabrinizi artirsin.

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim kızımda yedi ayını yeni bitirdi 3. aydan beri gece uykusu nedir unuttum yarım saatte onbes dakıkada bi' uyanıyo.Sizlerin yorumlarını okunca yalnız olmadıgımı anladım.Cook zormus bebek büyütmekk cook zoor!!

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaslar allah hepımızın yardımcısı olsun benım oglum 7 aylık ılk 3 ay buyuk nsanlar gbı yatıyordu gece boyunca 2 defa kalkıyordu artık fazla kalkmaya basladı uyutmuyor ve son 1 haftadır gunduz 2 defa uyutuyorum bı ogleden once bı sonra artık 2 yada 2,5 saatte bır kalkıyor bıraz faydası oldu sanırıım...ayakta sallamayı bıraktım son deme kadar dayanıyor emzırıyorum bırakıyorum kendı kendıne uyuyuor deneyın derım

 
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok
Diğer Yorumlar

Yorum yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın ya da var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın