Her hamilelik birbirinden farklı olsa da ve gelişim hızları değişiklik gösterse de genel olarak hamilelik sürecinde 21. haftadan itibaren anne adayında ve bebekte meydana gelecek değişimleri aşağıdaki makalede hafta hafta olarak inceleyebilir, yapılması gerekenler hakkında öneriler bulabilirsiniz.

21. HAFTA

Bebeğiniz...

Bebeğin boyu 18 santim ve ağırlığı yaklaşık 300 gramdır. Bebeğinizin kırmızı kan hücreleri üretilmeye başlanır ve dilindeki tat alma duyusu gelişimine devam eder. Önemli gelişmelerden biri de kalp kasının güçlenmesidir.

Siz...

Kilonuz bu haftadan sonraki 10 hafta içinde hızla artar. İştahınızda bir artma olabilir ve metabolizmayı desteklemek için günlük ekstra 500 kalori daha almaya ihtiyacınız olabilir. Tek çeşit yiyecekler değil, çeşitli gıdalar ile beslenmek ve kilo yapıcı besinlerden kaçınmak gerekir. Gün içerisinde ayaklarınızda ve bileklerinizde şişme görülebilir. Bol su içmek ve iki saatten fazla ayakta kalmamak faydalı olabilir. Eğer başlanmadıysa bu hafta itibariyle demir almak faydalı olabilir.

 


22. HAFTA

 

Bebeğiniz...

Bebeğin boyu 19 santim ve ağırlığı yaklaşık 350 gramdır. Bebeğiniz bu dönemde sizin seslerinize tepki vermeye başlayabilir. Beynindeki gelişim ve dokunma hissinin gelişmesi ile bebeğiniz artık vücudunu ve çevresini öğrenmeye başlamıştır. Elini ağzına götürebilir, bacaklarını tutabilir. Bu öğrenme süreci, doğum sonrasında da devam edebilir.

Siz...
Bu hafta da artan kan miktarınızdan dolayı kanınızın sıvılaşması ve fizyolojik anemi gelişebilir. Yapılacak bir kan sayımı ile tespit edilebilir. Bu durum normaldir. Demir alınırsa ile ciddi bir anemiden kurtulmak mümkündür. Karnınızdaki büyümeden dolayı beliniz içeri doğru genişleyebilir ve vücudun denge merkezi kayabilir. Dengenizi sağlamakla güçlük çekebilirsiniz. Bu dönemlerde bel ağrısı hissetmeniz normaldir. Topuklu ayakkabı giymekten kaçınılmalıdır.

23. HAFTA

Bebeğiniz...

Bebeğin boyu 20 santim ve ağırlığı yaklaşık 450 gramdır. Artık tamamen küçük bir insan görünümünde olan bebeğiniz, sizi duyabilir. Ve artık hareketleri de dışarıdan görülebilir hale gelmiştir. Gözleri tamamen gelişmiş olmasına rağmen göz rengi belli değildir. Bebeğinizin pankreası, insülin salgılamaya başlamıştır.

Siz...
Yavaş ve sürekli olan kilo artışı devam eder. Bacaklarınıza kramp girmesi bu haftalarda normaldir. Kalsiyum ve magnezyum almanız krampları azaltacaktır. Bebeğiniz karnınızda takla alıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

24. HAFTA

Bebeğiniz...

Bebeğin boyu yaklaşık 21 santim ve ağırlığı yaklaşık 530 gramdır. Bu haftalarda erken doğan bebekler, yoğun bakım ortamında yaşatılabilir. Ancak önemli olan bu dönemde doğan bebeklerin görme, işitme ve zihinsel gelişimlerinin nasıl etkileneceği bilinmiyor. Bu haftalarda bebeğin akciğerlerindeki damar yapıları olgunlaşır ve hemen tüm organları, fonksiyonlarını yerine getirebilir.

Siz...

Bu dönemlerde hormonların etkisi ile birtakım diş eti rahatsızlıkları görülebilir. Diş eti kanamaları artabilir. Daha ileri boyutlarda diş dökülmesi görülebilir. Yine hamileliğe bağlı olarak gelişen şeker hastalığının araştırılması için bu haftalarda yapılması gereken, şeker tarama testidir. Doktorunuzdan erken doğum ile ilgili belirtilerin neler olduğu ve neler yapılması gerekliği hakkında bilgiler almanızda fayda var.

25. HAFTA

Bebeğiniz...

Bebeğinizin boyu yaklaşık 22 santim ve ağırlığı ise yaklaşık 750 gramdır. Bu hafta da dopler ultrason ya da steteskop ile doktorunuz bebeğinizin kalp atışlarını duyabilir. Bebeğinizin cinsiyeti ile ilgili değişimler tamamlandı. Erkeklerde testisler skrotum (erbezi torbası) içine yerleşir, kızlarda ise vajina oluşur. Omurga sistemi tüm kemikler, eklemler ve bağlar tam olarak şeklini almış durumdadır. Akciğer ve damar sistemi gelişimini sürdürür.

Siz...

Rahminiz bu haftada yaklaşık bir futbol topu büyüklüğündedir. Bu durumdan dolayı sırt ve bel ağrılarınızda artma olabilir ve bunlar tamamen normaldir. Yine bu durumdan dolayı diyafram ve midenize bir baskı olacaktır. Mide asidi yukarı doğru ilerleyeceğinden yemek borusunda özellikle çok yediğinizde bir yanma hissedebilirsiniz.

26. HAFTA

Bebeğiniz...

Bebeğinizin boyu yaklaşık 23 santim ve ağırlığı ise 850 gram civarındadır. Bu aydan sonra göz kapakları açılıp kapanmaya başlar. Gözdeki retina tabakası gelişir ve tüm tabakaları oluşur. Bebeğinizin göz rengi oluşmaya başlar ve doğduğunda mavi olacaktır. Ancak doğumdan birkaç ay sonrasında son rengini alacaktır. Bu arada akciğer gelişimi devam eder ve doğuma kadar sürer.

Siz...

Hamileliğe bağlı olarak sırt ağrısı, bacak krampları, baş ağrısı ve vücudunuzun alt bölgesinde baskı hissedebilirsiniz. Rahminizdeki ani kasılma ve gevşemeler. Barxton hicks kasılması denilen ağrısız regl krampları gibidir. Rahminiz gerçek doğum ağrıları için önceden çalışma yapar. Bu dönemlerde erken doğum belirtilerine karşı da duyarlı olmak gerekir. Erken doğum belirtilerinden biri de, rahimde düzenli aralıklar ile kasılmalar hissetmektir. Saatte 4 defa ya da daha fazla olan kasılmalarda doktorunuza başvurmalısınız.

 

27. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebeğinizin boyu 24 santim, ağırlığı ise yaklaşık 1000 grama ulaşmıştır. Bu haftadan itibaren erken doğması durumunda yüzde 85 yasama şansı bulunur. Yaklaşık 13 hafta sonra doğum için hazır olması gereken bebeğin erken doğumu halinde, bebek zayıf olacak ve bu nedenle vücut ısısını koruması için küvezde kalıp, suni solunum yapılması gerekecektir.

Siz...
Bu haftalardan itibaren akciğerlerinizin tam olarak hava ile dolamaması nedeniyle solunum sıkıntısı çekebilirsiniz. Yüksek yastıkta uyumayı tercih etmeniz sizi rahatlatabilir. Sık sık nefes almanız neticesinde de bebeğinize yeterli oksijeni veriyorsunuz. Hamileliğin bu dönemlerinde kanınızdaki kolesterol seviyesi artar. Kolesterol, plasenta tarafından üretilen çeşitli hamilelik hormonlarına karşı bir blok oluşturur. Fakat kaygılanmaya gerek yoktur.

28. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebeğinizin boyu 25 santim, ağırlığı ise yaklaşık 1100 grama ulaşmıştır. Bebeğinizin beyni ve diğer dokuları hızla gelişimine devam eder ve saçı uzar. Bebeğiniz yağ depolamaya başlamıştır. Rahminiz içinde hamileliğin kalan iki ayı boyunea sürebilecek bebeğin pozisyon değişimine yeterli oranda yer vardır.

Siz...
Bu haftadan itibaren hamilelikte tansiyonunuzu takip etmelisiniz. Yüksek seyreden tansiyonun bebek ve anne açısından riskli bir durumu vardır. Bacaklarınızdaki kramplar, hemoroit. varis, cilt kuruluğu, bel ve sırt ağrısı, çarpıntı ve hazımsızlık şikayetleri artabilir.

29. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebeğinizin boyu yaklaşık 26 santim ve ağırlığı 1250 gram civarındadır. Göğüslerdeki süt üretimi, dolaylı olarak bebek tarafından da uyarılır. Erkeklerde böbrek üstünde bulunan adrenal bezler androjen hormonu üretir, kan dolaşım sistemi ile plesenta östrojene dönüştürülüp, prolaktin hormonunun üretilmesini destekler.
Bu hafta da bebeğin bağışıklık sistemi ile ilgili gelişmeler olur. 29. haftada gelişmeye başlayan bağışıklık sistemi, doğum sonrasında anne sütündeki antikorlar yardımı ile güçlenir.

Siz...
Hamilelik ile ilgili şikayetleriniz bu dönemde artabilir. Ciltte kuruma normaldir. Karnınızdaki bebeğin büyümesi ile sizin ağrılarınızın artması normal olup. doğum sonrası geçecek ağrılardır.

30. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebek bu hafta 27 santim boyunda ve yaklaşık 1400 gram ağırlığındadır. Bebeğinizin ritmik göğüs hareketleri hıçkırık tutmasından kaynaklanır. Bebeğinizin kilo artışı, erken doğma ihtimalinde vücut ısısını korumasına yardımcı olur. Lanugo ismi verilen ipeksi tüyler bebeğinizin cildinde yavaş yavaş kaybolmaya başlar. Kemik iliğindeki gelişmeden dolayı kırmızı kan hücreleri üretimi yapılır.

Siz...
Bu dönemlerde sol yanınıza doğru yatmanız, büyük damar yapılarınıza yeterli kanın gitmesine yardımcı olacaktır. Bu şekilde uyumakta problem yaşarsanız, bacak aranıza ve karnınızın altına yastık koymanız faydalı olabilir.

31. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebeğiniz bu hafta 28 santim boyunda ve yaklaşık 1600 gram ağırlığındadır. Bebeğinizin beyin dokusu gelişimini sürdürmeye devam eder. Akciğerlerinde surfaktan yapımı da hızlanır. Bebek, özellikle bu haftalarda daha hareketlidir. Bunun nedeni ise amniyo sıvısının fazla olmasıdır. 32. haftadan itibaren de bebeğin yeri giderek azalacağından hareketleri de azalacaktır. Bebek hareketleri ile sağlığı arasında önemli bağ vardır. Bebek hareketlerinde azalma hissediyorsanız dinlenin ve karnınız aç ise bir şevler yiyin.

Siz...
Karnınızda rahmin kasılmasına bağlı olarak hafif ağrılar hissedebilirsiniz. Ancak bunların süresi uzuyor ve sıklığı artıyor ise erken doğum belirtisi de olabileceğini unutmamak lazımdır. Bebeğin kemik gelişimi devam ettiği için günlük kalsiyum ihtiyacınız da artar. Yeteri kadar kalsiyum, demir ve protein almaya özen gösterin.

32. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebeğiniz bu hafta da yaklaşık 29 santim boyunda ve yaklaşık 1800 gram ağırlığındadır. Bu haftanın sonlarına doğru bebeğiniz dış dünyadan gelebilecek sinyalleri duyabilir. Karnınızdaki bebeğinizin pozisyonu bacakları bükülmüş, ayaklan çapraz ve boynu ise öne doğru bükülmüş bir şekildedir. Kas dokusu henüz tam olarak gelişmediğinden tüm parmakları acık durur.

Siz...
Bu haftadan itibaren doktorunuz ile 2 haftada bir görüşmeniz gerekir. Rahminizin şişmesinden dolayı yeni problemler ortaya çıkacaktır. Bebeğinizin başı aşağıda olmasından dolayı ayakları kaburganıza dayanacak ve bu da içinizde bir baskı hissi oluşturacaktır. Bu durumdan kaçınabilmek için dik oturmak faydalı olacaktır. İç organlarınız bir miktar yer değiştirmiş olabilir ve bu durum ufak çaplı problemler yaratabilir. Bileklerde ve parmaklarda şişme görülebilir. Bu durumda yüzüklerinizi çıkarmakta fayda vardır. Dar giyecekler giymekten kaçının. Vitamin ve mineral bakımından zengin beslenmeniz bebeğiniz açısından faydalı olacaktır.

33. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebeğin boyu 30 santim ve ağırlığı yaklaşık 2000 gramdır. Bebeğinizi dış ortamdan koruyan steril bir sıvı olan amnyo sıvısı, bu haftadan önceki iki haftaya kadar en yüksek aşamadaydı. Doğum süresine kadar da bu sıvının miktarı sabit kalır. Bu sıvı bebeğinizin gelişimi açısından çok önemlidir. Bu sıvı bebeğiniz tarafından yutularak ya da cildinden emilerek kana geçer. Eksilen sıvı ise bebeğinizin idrar yapmasıyla tamarnlanır. Bu sıvının içerisinde bebeğe ait hücreler bulunur. Bebeğin sıvısının azalması ciddi bir durumdur, bu sebeple her ultroson değerlendirmesinde bebeğinizin gelişimi yanı sıra amniyo sıvısı da değerlendirilir. Bebeğinizin beyin dokusunun hızlı bir şekilde gelişmesinden dolayı baş ölçüleri de hızlı bir şekilde büyür. Bebeğiniz bu haftalarda cilt altında yağ dokuları depolanmaya devam ettiği için, cildinin rengi kırmızı olmaya başlamıştır. Bu haftalarda çoğunlukla uyur ve uyandığı zamanlarda ise sizi dinler, hisseder ve hareketlendiği zamanlarda ise kısa süreli tekmeler ile kendisini size hatırlatır.

Siz...
Rahminiz hamilelik öncesine göre 500 kat genişlemiştir. Geceleri unutamayacağınız rüyalar görebilir ve sık sık tuvalete gidebilirsiniz.

34. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebeğin boyu 32 santim ve ağırlığı yaklaşık 2250 gramdır. Bebeğinizin saçları sık bir şekilde çıkar, ancak doğduktan sonraki rengi ve yoğunluğu tahminen aynı kalmaz. Bebeğinizin bu haftadan itibaren solunum hareketleri artar. Çünkü bebeğiniz, doğduktan sonraki gerçek solunuma hazırlık yapar.

Siz...
Bir anda rahminizin sıkılaşıp rahatladığı Braxton Hicks isimli kasılmalar, bu haftalarda düzenli olarak görülerek sıklaşmaya başlar. Bazı anneler bu sık kasılmaların verdiği acı nedeniyle sinirli olabilir.

35. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebeğin boyu 33 santim ve yaklaşık ağırlığı 2550 gramdır. Bebeğinizin tırnakları bu hafta uzar. Bebeğiniz yağ depolamaya devam eder ve özellikle omzunun etrafında boğumlar ve tombulluklar oluşmaya başlar. Bebeğinizin göz rengi mavidir, ancak sonrasında değişecektir.

Siz...
Bu hafta muhtemelen nefes alamayacak ya da yemek yiyemeyecek kadar şiddetli krampları hissetmeye devam edeceksiniz. Küçük parçalar halinde sık aralıklar ile yemeğinizi yemeğe çalısın. Ayak bileklerinizin ve eklemlerinizin şişmesini engellemek için uzun süreli aynı pozisyonda durmamaya ve hareketsiz kalmamaya özen gösterin. Eğer uzun süreli araba kullanıyorsanız, arada istirahat edin, dışarı çıkın ve yürüyüş yapın. İşlerinizden uzaklaşmanın zamanı geldi. Diğer hazırlık ise doğum sonrası bebek bakımı konusunda bilgilenmektir.

36. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebeğin boyu yaklaşık 33 santim ve ağırlığı yaklaşık 2750 gramdır. Yüzünün tüm karakteristik özellikleri oluşmuştur. Bebeğinizin yanaklarının büyüklüğü, depoladığı yağ oranını ve emme kas kuvvetini gösterir. Bebeğinizin kafatası tamamen şekle girmiştir, ancak henüz sert değildir.

Siz...
Bu haftadan itibaren artık doktorunuza her hafta gitmeniz gerekir. Rahminiz en yüksek konuma gelmiştir. Nefes almanız çok zorlaşır ve göğüs kafesinizde anlamsız bir acı hissedebilirsiniz. Artık doğum yapacağınız yerin ayarlanması, ulaşımın nasıl olacağı gibi konularda doğum planı oluşturmaya başlamalısınız. Plan yapmanız, yaklaşık 2-3 haftadır, doğum sürecinin nasıl olacağına dair devam eden kaygılarınızdan da kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

37. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebeğin boyu yaklaşık 35 santim ve ağırlığı yaklaşık 2950 gramdır. Şu anda bebeğiniz klinik olarak doğum için yeterli olgunluğa ulaşmış durumdadır, fakat büyüme ve gelişimini durdurmuş değildir. Bebeğiniz her geçen gün ortalama 25-30 gram arasında kilo almaya devam eder. Beyni ve sinir sistemi gelişmesini sürdürür.

Siz...
Eğer ilk hamileliğiniz ise bebeğin tüm doğum haftalarını tamamlaması ihtimali daha yüksektir. Daha önce çocuk sahibi olmuşsanız ya da şu anda hamileliğiniz ikiz ise doğum daha erken olabilir. Bebeğinizin başı doğum için aşağıya doğru döndüğü için, iç organlarınızın rahatladığını ve vücudunuzun alt bölgesinin hafiflediğini, solunumunuz ve beslenmenizin daha kolaylaştığını göreceksiniz. Rahminizin mesaneye yaptığı basıncın artmasından dolayı idrara çıkma sıklığınız artmış olabilir.

38. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebeğin boyu yaklaşık 35 santim ve ağırlığı yaklaşık 3100 gramdır. Bebeğiniz bağırsaklarında doğum sonrası ilk 24 saat içinde yapacak olduğu mekonyum ismi verilen ilk dışkısını biriktirmeye başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise. testislerin skrotum içine inmesi gerekir. Bazı durumlarda testisler skrotuma inmeyebilir, bu da infertilite ya da testis kanserine sebep olabilir. Bu yüzden doğum sonrasında doktor tarafından kontrol edilmelidir.

Siz...
Bu haftadan itibaren artık doğum sancılarının her an gelebileceğini dikkate almalısınız. Gerçek doğum sancılarının en önemli özelliği, düzenli aralıklar ile olmasıdır. Ve bunlar 10 dakikada ortalama 3 kez ortaya çıkar ve her bir kasılma yaklaşık 50 saniye sürer. İstirahat etmek ile geçmeyecektir ve şiddeti de zaman içerisinde giderek artar. Eğer kasılmalar düzene girmiş ve geçmiyorsa hastaneye gitme zamanı gelmiş demektir.

39. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebeğin boyu yaklaşık 36 santim ve ağırlığı yaklaşık 3250 gramdır. Bebek büyümeye ve kilo almaya devam eder. Bu haftalarda da kordon, bebeği sarmış durumda olabilir ve hali hazırda bebeğin beslenmesi için ona yardımcı olur. Sizin vücudunuzdaki bir kısım antikorlar, plesenta yardımı ile bebeğin kan dolaşımına geçerek, geçici olarak bağışıklık sisteminin güçlü olmasını sağlar.

Siz...
Rahim ağzı, doğum için açılmaya hazırlanır ve mesaneye yapılan baskı artar. Düzenli olarak şiddetli kasılmalar olabilir. Doğumun başlamasının bir diğer sinyali ise hamilelik kesesinin yırtılması ile suyun gelmesidir. Ve rahim ağzını hamilelik boyunca kapatan kanlı tıkacın atılması, doğumun başladığını gösterir.

40. HAFTA

Bebeğiniz...
Bebeğin boyu yaklaşık 48-51 santim ve ağırlığı yaklaşık 3500 gramdır. Bu hafta içinde doğumun olma olasılığı çok yüksektir. Doğum zamanı geldiğinde bebeğiniz kanal girişine başını yatay olarak yerleştirir ve kanalın ortasına geldiğinde başını 90 derece döndürerek hareket ettirir ve bu şekilde başını çıkarır. Başı ve sonrasında omuzların çıkması ile doğumu yapan kişi tarafından tüm vücudun doğurtulması sağlanır. Bebeğinizin kafasında hafif bir yamukluk olabilir, ancak zamanla düzelecektir. Bebeğiniz ilk doğduğu anda mor ya da sarı renkte, gözleri laciverttir ve vücudunun çeşitli bölgelerinde tüylenme olabilir, fakat bunlar zamanla düzelecektir.

Siz...
Doktorunuzun, hastanenin ve önemli telefon numaralarını hamilelik dönemi dosyanıza ekleyip, evinizin görünür bir yerinde bulundurun. Yeni doğan bebekler sıklıkla anne ve babaları için sürprizdirler. Bebeğiniz size değişik ve garip gelecektir. Hormon seviyelerinden dolayı genital bölgede şişme, göğüslerden süt sızması, ciltte renk değişimi, kuruma ve lekelenme görülebilir.

41. HAFTA ve sonrası

Eğer hala doğum başlamadıysa; bebeğiniz yeteri kadar kilo almıştır ve doğum için sabırsızlanıyordur önceden yapılan ultrason görüntüleri ve tıbbi incelemeler tekrar değerlendirilerek ve doğum şekli belirlenerek, doğum yapılmalıdır. Normal doğuma engel teşkil edecek bir durum varsa sezaryenle doğum, yoksa suni sancı verilerek normal doğum yaptırılmalıdır. Eğer bebeğiniz doğmuş ise rahim içindeki durumdan gerçek hayatın çok farklı olduğunu anlamıştır. Ciğerleri ile oksijen alabilir ve kalbi ile de bunu diğer organlarına iletebilir.

Yazının Kaynağı: Bebeğim ve Ben Dergisi

Yorumlar (129)

Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

34 haftalik hamileyim bebegim 2.200gr boyu 33 santim korkuyordum bebegim kucuk diye ama normalmis tesekkurler

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

32 haftalık hamileyim bebeğim 1890 gr boyu 42 cm şimdilik herşey normal gözüküyor kızımızı bekliyoruz

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37 haftalık hamileyim kızımn boyu 45 cm 2600 kilosu sağlıklı bir bebeğim var allaha şükür ne diyeyim kzımı dört gözle bekliyoruz seni seviyorum asyam

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben nurten 28 haftalık hamileyim ceydamı çok sevyorum daha boyunu bilmiyorum ..bu hafta sonu öğrendeceğiz. bu arada anne olmak çok güzel br duygu dlerim mevlamdan olmayanada verrir...amnnnn

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 39 haftalik hamileyim,
ve dogum sancilarim baslamis durumda,
ve cok rahatsiz verici uykusuzluk bile basladi allahim yardim etsin
hepimize insallah

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

biz de prensimle beraber 38+4 haftalık olduk.3 kasım sezeryan tarihimiz ve inanılmaz bir heyecan yüklü kalbimde,belliki ilk yavrumuz olmasının etkisi var.allahım tüm anne adaylarına yardım eder ve biran önce saglıklı ve sıhatli bebeklerini kuçaklarına almalarını nasip eder.allah bizimle olsun inşaallah....

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 32+5 haftalik hamileyim bebegim erkek ve adini kayra koyduk 2 kilo ve cok saglikli allah bu duyguyu herkese nasip etsin aminnnnnnn

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben daha 12 haftalık hamileyim. sabırsızlıkla onu bekliyorum ama daha cok var ilk bebegim cok heycanlıyım bnde olmz bnm cocugum dedim ve oldu allh olmayanada werii inş

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

34 haftalık hamileyim hersey yolunda ve ben minik oglumun gelmesini dört gözle bekliyorum allah herkeze bu duyguyu tattırsın insallah

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 37 haftalık hamileyim artık son günlerimizz allahın izniyle 25 ne kadar kollarımızda olacak maşşallah kızım 3400 gr maşşallah normal yollardan olmassı bekleniyor ancak ben gerginim biraz allah herkezin ve benim de doğumumu kolaylaştırsınn iyişallah

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37haftalık hamileyim allah nasip ederse 30aralık çarşamba doğuma giricem ama benimkinde kordon dolanması olduğu için sezeryan olucam hepimizin allah yardımcısı olsun dualarınızı eksik etmeyin
:):)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 27 haftalık hamileyim ve bebeğimi çok seviyorum ona bişey olcakk diye çok korkuyorum günler geçmiyo yaaa offf

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37+1 haftalık hamileyim, 10 subata kadar kucağımda inşallah izniyle oğlum. su an 3.500 kilo 48 cm .allah hepimize sağlıklı hayırlı bebişler, rahat doğumlar nasip etsin

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

34 haftalık hamileyim... 32+2 haftalıkken gittiğimde bebeğim 2000 gramdı...pazartesi tekrar kontorlüm var...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba 38+4 haftalık hamıleyım 3000 gr 50 cm kızımızı beklıyoruz.dogum sancıları baslamıs durumda uyku tabıkı yok.ama ben mutluyum kızımı dort gozle beklıyorum.bır nefeste ınsallah herkese

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

korkma canım canım benim bebişim seninkindende minik 34+4 haftalık ama 2 kilocuk sağlıklı olsunlar yeter... ALLAH mevlam hepimizi bir avazda kurtarsın inş.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

39 haftalık hamileyim 20 nisan doğum kız 3200gr inşallah sağlıklı olur son 5 günüm kavuşmayı bekliyoruz Beliz hnmla

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

36 6 haftalık hamileyim, hiç sancım yok, doktor bebeğimin iri olduğunu ve normal doğumun riskli olabileceğini salı gününe kadar bekleyebileceğimizi söyledi, yarın son kontrolüm var, galiba koşullar uygun olursa suni sancı ile doğumm başlatılacak yada sezaryen ile olucak, çok heyecanlıyım, İnşallah herşey yolunda gider ve bebeğimi sağlıklı olarak kucağıma alırım, heyecandan gözüme uyku girmiyor..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 36.2 haftalik hamileyim ve sabirsizlikla oglumu bekliyorum..son günlerde kendimi cok yorgun hissediyorum,ayaklarimda sismeler var...sicaklardan da daha fazla sisiyo sanirim..suan bebegim 45 cm ve 2700gr.biaz kücük ama saglikli olsunda nasil olsa büyür..iki hafta sonra sezeryanla dogum yapicam insallah,allah herkese yardim etsin:)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Merhabalar;
37+5 haftalık hamileyim ve ilk doğumum sezeryan olduğu için yarın doğuma alınıyorum.Şu an uyuyamadım ve çok heyecanlıyım.İlk gebeliğimde sanırım bu kadar gergin değildim.Oğlum şu an 6 yaşında ve ikinci kez aslan annesi olucağım.
Bebeğim 10 gün önce 2,650 gr ağırlığında idi.Sanırım 3 kilo kadar dünyaya gelecek.
Rabbim tüm anne adaylarımıza kolaylıklar versin.Sağlıcakla kucaklarına meleklerini alırlar inşallah.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben de 38 haftalık hamileyim bu benim ilk bebeğim :)çok mutluyum onu kucağıma alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum allah hepimizin doğumu kolaylaştırsın inşallah...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

36 haftamızı bugün doldurduk.dr um 38 haftanın içindeyken sezeryana alacağını söyledi.normal doğum imkansız.çünkü 9 ay boyunca kan sulandırıcı iğne kullandım.sabırsızlıkla bekliyoruz oğluşumuzu.Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bizde 35+2 olduk kızımla.ama günler geçmek bilmiyo.her gün telefonumun takviminden bugün kaç gün kalmış die bakıyorum salı günü dr a gidicem bende sezeryandan çok korkuyorum inş hayırlısıyla normal olur.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

39 hafta 4 günlük hamileyim oğlumun bir önce gelmesini bekliyorum. çevremdeki kişilerin doha doğum yapmadınmı duruyomusun gibi soruları canımı sıkmaya başladı.ve daha karnın aşağa inmemiş daha durursun sen demeleri zaten tüm sinir bozucu.rabbim herkesi hayırla kurtarsın inşallah..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37 haftalık hamileyim ilk gebeligim cok heyecanlıyım biricik kızımıza kavuşmamıza cok az kaldı ama zaman gacmiyo artık allah herkezi bir nefeste kurtarsın.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

34 haftalik hamileyim bebegim 2.200gr boyu 33 santim korkuyordum bebegim kucuk diye ama normalmis tesekkurler

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

32 haftalık hamileyim bebeğim 1890 gr boyu 42 cm şimdilik herşey normal gözüküyor kızımızı bekliyoruz

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37 haftalık hamileyim kızımn boyu 45 cm 2600 kilosu sağlıklı bir bebeğim var allaha şükür ne diyeyim kzımı dört gözle bekliyoruz seni seviyorum asyam

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben nurten 28 haftalık hamileyim ceydamı çok sevyorum daha boyunu bilmiyorum ..bu hafta sonu öğrendeceğiz. bu arada anne olmak çok güzel br duygu dlerim mevlamdan olmayanada verrir...amnnnn

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 39 haftalik hamileyim,
ve dogum sancilarim baslamis durumda,
ve cok rahatsiz verici uykusuzluk bile basladi allahim yardim etsin
hepimize insallah

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

biz de prensimle beraber 38+4 haftalık olduk.3 kasım sezeryan tarihimiz ve inanılmaz bir heyecan yüklü kalbimde,belliki ilk yavrumuz olmasının etkisi var.allahım tüm anne adaylarına yardım eder ve biran önce saglıklı ve sıhatli bebeklerini kuçaklarına almalarını nasip eder.allah bizimle olsun inşaallah....

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 32+5 haftalik hamileyim bebegim erkek ve adini kayra koyduk 2 kilo ve cok saglikli allah bu duyguyu herkese nasip etsin aminnnnnnn

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben daha 12 haftalık hamileyim. sabırsızlıkla onu bekliyorum ama daha cok var ilk bebegim cok heycanlıyım bnde olmz bnm cocugum dedim ve oldu allh olmayanada werii inş

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

34 haftalık hamileyim hersey yolunda ve ben minik oglumun gelmesini dört gözle bekliyorum allah herkeze bu duyguyu tattırsın insallah

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 37 haftalık hamileyim artık son günlerimizz allahın izniyle 25 ne kadar kollarımızda olacak maşşallah kızım 3400 gr maşşallah normal yollardan olmassı bekleniyor ancak ben gerginim biraz allah herkezin ve benim de doğumumu kolaylaştırsınn iyişallah

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37haftalık hamileyim allah nasip ederse 30aralık çarşamba doğuma giricem ama benimkinde kordon dolanması olduğu için sezeryan olucam hepimizin allah yardımcısı olsun dualarınızı eksik etmeyin
:):)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 27 haftalık hamileyim ve bebeğimi çok seviyorum ona bişey olcakk diye çok korkuyorum günler geçmiyo yaaa offf

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37+1 haftalık hamileyim, 10 subata kadar kucağımda inşallah izniyle oğlum. su an 3.500 kilo 48 cm .allah hepimize sağlıklı hayırlı bebişler, rahat doğumlar nasip etsin

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

34 haftalık hamileyim... 32+2 haftalıkken gittiğimde bebeğim 2000 gramdı...pazartesi tekrar kontorlüm var...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba 38+4 haftalık hamıleyım 3000 gr 50 cm kızımızı beklıyoruz.dogum sancıları baslamıs durumda uyku tabıkı yok.ama ben mutluyum kızımı dort gozle beklıyorum.bır nefeste ınsallah herkese

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

korkma canım canım benim bebişim seninkindende minik 34+4 haftalık ama 2 kilocuk sağlıklı olsunlar yeter... ALLAH mevlam hepimizi bir avazda kurtarsın inş.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

39 haftalık hamileyim 20 nisan doğum kız 3200gr inşallah sağlıklı olur son 5 günüm kavuşmayı bekliyoruz Beliz hnmla

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

36 6 haftalık hamileyim, hiç sancım yok, doktor bebeğimin iri olduğunu ve normal doğumun riskli olabileceğini salı gününe kadar bekleyebileceğimizi söyledi, yarın son kontrolüm var, galiba koşullar uygun olursa suni sancı ile doğumm başlatılacak yada sezaryen ile olucak, çok heyecanlıyım, İnşallah herşey yolunda gider ve bebeğimi sağlıklı olarak kucağıma alırım, heyecandan gözüme uyku girmiyor..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 36.2 haftalik hamileyim ve sabirsizlikla oglumu bekliyorum..son günlerde kendimi cok yorgun hissediyorum,ayaklarimda sismeler var...sicaklardan da daha fazla sisiyo sanirim..suan bebegim 45 cm ve 2700gr.biaz kücük ama saglikli olsunda nasil olsa büyür..iki hafta sonra sezeryanla dogum yapicam insallah,allah herkese yardim etsin:)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Merhabalar;
37+5 haftalık hamileyim ve ilk doğumum sezeryan olduğu için yarın doğuma alınıyorum.Şu an uyuyamadım ve çok heyecanlıyım.İlk gebeliğimde sanırım bu kadar gergin değildim.Oğlum şu an 6 yaşında ve ikinci kez aslan annesi olucağım.
Bebeğim 10 gün önce 2,650 gr ağırlığında idi.Sanırım 3 kilo kadar dünyaya gelecek.
Rabbim tüm anne adaylarımıza kolaylıklar versin.Sağlıcakla kucaklarına meleklerini alırlar inşallah.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben de 38 haftalık hamileyim bu benim ilk bebeğim :)çok mutluyum onu kucağıma alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum allah hepimizin doğumu kolaylaştırsın inşallah...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

36 haftamızı bugün doldurduk.dr um 38 haftanın içindeyken sezeryana alacağını söyledi.normal doğum imkansız.çünkü 9 ay boyunca kan sulandırıcı iğne kullandım.sabırsızlıkla bekliyoruz oğluşumuzu.Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bizde 35+2 olduk kızımla.ama günler geçmek bilmiyo.her gün telefonumun takviminden bugün kaç gün kalmış die bakıyorum salı günü dr a gidicem bende sezeryandan çok korkuyorum inş hayırlısıyla normal olur.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

39 hafta 4 günlük hamileyim oğlumun bir önce gelmesini bekliyorum. çevremdeki kişilerin doha doğum yapmadınmı duruyomusun gibi soruları canımı sıkmaya başladı.ve daha karnın aşağa inmemiş daha durursun sen demeleri zaten tüm sinir bozucu.rabbim herkesi hayırla kurtarsın inşallah..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37 haftalık hamileyim ilk gebeligim cok heyecanlıyım biricik kızımıza kavuşmamıza cok az kaldı ama zaman gacmiyo artık allah herkezi bir nefeste kurtarsın.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

yukarda 38 haftalık olanların bebgının yaklasık 35 santım olacagı yazıyo sızınkıler nasıl oluyoda 45 santım oluyo benmı yanlıs okudum acaba yanlıs anlamayın merak ettım bende 38 haftalık hamıleyım benımde ılk gebelıgım pazartesı sezeryanla doguma grıcem bende cok heycanlıyım herkez gıbı bende uyuyamıyorum

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhabalar bende 39 haftalık hamileyim.bebeğim hala çok hareketli doğuma yaklaştıkça hareketleri azalır diyorlar fakat çok hareketli.bir an önce doğum yapmak istiyorum.artık oğluma sarılmak istiyorum.Allah herkese yardım etsin.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben su an 39+4 gunluk hamıleyım heycanlıyım korkuyorum ılk gebelıgım yıgıt efem gelıo son gunler daha zormus allah yardım etsın tüm gebe arkadaslara dua edin lutfennn

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37.ci haftamıza bugün girdik tam 4 haftamız kaldı allahım hayırlısıyla kızımı elime almak nasip etsin inşallah normal doğum olur ilk hamileliğim allah bana ve benim gibi yeni anne adaylarına yardım etsin...allah kutarsın kardeşlerim.....

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37 haftalık hamileyim aşkımın ve benim evimizin neşesi biricik kızım pirensesimize kavuşmanın mutlulugunu paylaşıyoyrum allah herkeze yaşatsın bu mutlulugu......)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Bende 26 haftalık hamileyim.ama bebek 2 hafta önden gidiyor yani 28 haftalık olmuş oluyorum acaba erken doğuma sebeb olurmu ki biraz endişeliyim.ardamız çok hareketli.......:D

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 39. haftaya yeni girdim kızım olucak hiç korkum yok normal doğum olacak diye korkmuyorum çünkü korksamda korkmasamda o acıları çekicem Allah bir nefeste kurtarsın hepimizi

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 39 haftalık hamileyim bebegimin dogmasını büyük bi zevkle beklioz ailecek ne zaman dogar acaba

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bebeğim 34+4 yani 35 bitiyor.bugün kontrolden geldik 2600gr.kasık ağrılarım var ve sertleşme oluyor.bu çok korkutuyor beni.umarım herşey yolundadır.:((

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 39 haftalık hamileyim.oğlumu kucağıma alacağım gunu sabırsızlıkla bekliyorum.ama günler geçmek bilmiyo.allah hepimize yardım etsin inşallah

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 40 hafatalk hamileyim. bebegimi 4 gozle bekliyorum.. allahm hepimizin yardmcisi olsun

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende38 haftalik hamileyim bebegim 3000 kilo son iki hafta kaldi sabirsizlikla bekliyorum:D

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bizde oğlumla 38 haftamızı bitirdik.dün doktora gittigimizde kilosuna 4.600 dedi.bebeğim fazla geliştiğinden sezeryanla alıncak buyuk ihtimal.allah hepimizin yardımcısı olsun.ağrısız sancısız doğumlar nasip etsin.oğlumu çok ozledim bir an önce kucağıma almak istıyorum

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

38+2 haftalık hamileyim.oğlumun kilosu 4.600.doktor kilolu olduğu için buyuk ihtimal sezeryanla olur dedi.oğlumu kucağıma alacağım gunu sabırsızlıkla bekliyorum.allay hepimizin yardımcısı olsun:o

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Bende tam36 Haftalik gebeyim sancim hiç yok normalmi diye dusunuyorum ama ayaklarim ellerim cok $i$ti ne yapsam bo$ $i$likler geçmiyo... herkez 2 haftaya kadar dogurursun diyor ama bana pek oyle gelmiyor... son gunlerde geçmek bilmiyor hem dogum stressi hem bebegi merak etmek offf bunaltici yani... 9aylik oldu ama doktor 4 haftasi daha var diyor 10 aylikmi dogcak :P:P:D

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

KIZIMIZA KAVUŞMAYA ÇOK AZ Bİ ZAMAN KALDI 36 HAFATA 4 GÜNLÜGÜZ KIPIR KIPIR HİÇ DURMUYOR KARNIMDA 2 İNCİ GEBELİĞİM Allahın izniyne normal dogum olucak:):):-*:-*

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende bugün 37. haftama girdim 30. haftadan beri erken doğum teşhisiyle ilaç kullanarak bu zamana kadar geldim çok şükür..Allahın izniyle bi oğlum olacak..sancılarım çok arttı 2 sonra hapı bırakıyorum bakalım bebeğim ne zaman doğacak..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ßende 38+3 oLdu Kızım 3000 gr onun gelmesini ve hayatııza girmesini 4 gözle bekliyorummm..
İnşallah normal doğum yaparım Şu anda Hiç Uyuyamıyorum sıcaklarda bastı o yüden bir an önce kızımı doğurup kucağıma almak isterim

Allah herkese Bu yoLda yardım etsin ßir nefeste kurtarsın

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

34+4 haftalık hamileyim bu hafta dr.a gittim oğlum 2600 gr olmuş bu ikinci bebeğim bı tane de 2,5 yasında bı oğlum var boyum 1.83 58 kilo ile hamile kaldım şimdi 71 kiloyum 13 kilo aldım bu sefer de sezeryan olacak korkuyorum insallah kilolar da önceki doğumum gibi kolay gider ilkinde korkmuyordum ama şimdi doğumdan korkuyorum

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

26 haftalık hamileyim. ilk gebeliğim. çok mutluyum kızımı kucağıma alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. hamileliğim ilerledikçe ağrılarım çoğalıyor o yüzden doğumdanda korkuyorum. hayırlısı bekliyorum.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

39+5 günlük hamileyim.bir kızım olacak.sezeryan olucam ama doktorlar daha bekletiyor.sebebinin anlamıyorum.zaman geçmiyor dün nstv ye girdim sancım da çıktı.bayram haftasında gelebilir diyorlar:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim 3. bebeğim, oğlumuzu heycanla bekliyoruz. cok hareketli, her halde golcü.
:):)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37 hafta 1 günlük hamileyim ve sancılarım var karnımda kasılmalar var çok korkuorum :'(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bizz de oglum ile 38+5 gunlük hamileyim oglumu cok merak edıyorum babası da normal dogum yapacagız ins.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slmm.bende 37+2 günlük hamileyim..günler geçmek bilmiyor :'( çok sabırsızlanıyorum.. bebicimm 3.133 gr maaşallah takvimleri aşındırdım artık..ilk hamileliğim olduğu için mi bu kadar sabırsızlanıyorum acebaa? kızım annen seni dört gözle bekliyorrr

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm bende 35 haftalik hamileyim.5 yasinda bir oglum var ve bir de kizim olucak ins . cok mutluyum heyecanliyim ilk dogumum sezeryanla olmustu ikincisi normal beklyioruz kizim 2600gr tum annelere allah yardim etsin hayirli dogumlar nasip etsin .....

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

BENDE 37 HAFTALIK HAMİLEYİM HEYECANLA BEKLİYORUZ YAVRUMUZU ALLAH TÜM İSTEYENLERE NASİP ETSİN HAYIRLICA KUCAĞIMIZA ALIRIZ İNŞALLAH

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37 haftalık oldum oğlum büyüyo artık doğmasına çok az kaldı halen inanmıyorum şaka gibi sanki anne olcak kişi ben değilim bu ilk çocuğum ve evli değilim 23 yaşındayım tek başıma bakıp büyüteceğim bu bebeği çünkü babası istemiyo çok tuaf bi ruh hali içerisindeyim şaşkınım mutluyum üzgünüm durgum konuşamıyorum dalıp gidiyorum bilmiyorum yorumlarıı okudumda anneleride bebekleride çok şanslı ama mutluyum yinede

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

36 haftalık hamileyim kızım olucak çok mutluyum allahsağsalim doğurmayı nasip etsin hepimize

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm arkadaslar bende 41 haftama girdim ama beklemekteyim cok yorucu bir surec bu beklemek ama hersey yolunda oldugu icin biraz daha beklyielim dedi doktorumuz yarin tekrar kontolümüz var ins hersey yolunda dir ve bir an once gelir benim prensesim benim gibi bekliyenler varsa allah kolayliki versin ve tabiki tüm hamilelere kolay dogumlar diliyorum .....:)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

38 haftalık hamileyim normal doğum yapıcam Allahın izniyle ama çook sakinim nedense Rabbim o sükuneti veriyo diyorum kızım olacak çooooooooooook mutluyum....:-*:):):)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bizde 37. haftadayız oğlumla artık çok sabırsızlanıyorum inşaallah normal doğum istiyorum oğluşum geçen hafta 2806 gr dı pazartesi tekrar gideceğim kontrole ALLAH herkese sağlıklı ve bir avazda doğumlar nasip etsin

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

39+1 gunluk hamileyim cok sabirsizlaniyorum gunum yaklastikca hergun bugun acaba sancim olurmu diye yatiyorum.Rabbim herkese kolay dogumlar nasip eder insallah

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm ben buket 38+1 günlük hamileyimm ama henüz dogum belirtisi yok kızımı cok merak ediyorumm hayırlısıyla dogar inşallah

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

39+3 günlük hamileyim hala sancım vs yok kız bebek erken doğar diyolar ama daha gelmedi sabırsızlıkla bekliyoruz bilginiz varsa cvp bekliyorm

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 34+5 gunluk hamıleyım 2. cocugum oglum olucak ılkı kız dktotrum 39. hafta alırız sezeryanla dedı lk kızımda sezeryanla oldu mecbur. ama nefes darlıgı cekıyorum uyuyamıyorum 3 hafta once kılosu ve boyu = 1850 kl boyu 44 cm dktorum cok ıyı dedı normal gayet dedı bakalım bu hafta sonu cmartesı gunu kontrolum var merak edıyorum hayırlısıylaan bebeklerımızı kucagımıza alırız hanımlar ....

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37+4 haftalik hamileyim oglusumun kilosu 3500 masallah biraz iri bir bebegim olacak bu gidisle 5 yasinda bir oglum var oda 4 kilo dogurmustum canlarim onlar benim allah herkezi bir avazda kurtarsin:-*:-*:-*:)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 39 haftalık hamıleyım bebegım coook hareketlıı sancxılarım oluyor sabahları cok rahatsız edıcı 5 gun kaldı doguma bebegım 3 kıloyu gectı 52 cm

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 39+3 gunluk hamileyim heyecanla yavrumuzu bekliyoruz 2 kizim var bu 3 cu bebisimiz hepimizi bir nefeste kurtarsin allahim saglikli bir sekilde yavrularimizi kucagimiza almak nasip etsin insallah

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Şu an 35+4 haftalık hamileyim bu ilk bebeğim fakat benim sancılarım biraz erken başladı sanırım özellikle gece uykusuzlukları ve sancılar sıkıntı verici dr'um bebeğimin biraz tombul olduğunu ve 2 hafta kadar önden gittiğini söyledi sanırım erken gelicek oğlum Rabbim yar ve yardımcımız olsun bu kutsal görevimizde...

Şehzadeemmmm senii seviyoruuz bebeğim :-*

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

36+5 günlük hamileyim oğlum olacak inşallah 3100gr 52 cm çok hareketli bir bebek hiç durmadan ordan oraya kımıldıyor.benim bel ağrım çok birde malum tuvaleti mesken tutmuş durumdayım.kızım ve eşimle beraber evimizin ikinci neşe kaynağını bekliyoruz.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

34+4 Günlük hamileyim.canım oğlum kalan süreler biran önce bitip hayırlısıyla kucağıma alırm inş seni.
dörtgün önce kontrolüm vardı 2200 kg ve 43 cm boyu vardı.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 37. haftamdayım bebegim 2700kg doktorlar zayıf diyo bn ne yapcamı sasırdım bana bi öneriniz varmı

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 35+2 haftalık hamileyim geçen hafta doktora gittiğimde 34+4te kızım 2.275di. doktor herşey normal dedi allah herkesin çocuğunu sağlıkla ve hayırla kucağına almayı nasip etsin inşallah;)[

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 39+6 gunluk hamleym daha dogum yapmdm bzde hycnla beklyoruz rahmde kasılmalar war YANlzca

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Allah tüm hamilelere yerdım etsin

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37 haftalık hamileyim oğluşumun boyu 50 cm kilo 3.300 13 ağustos bekliyoruz Muhammed imi Rabbim cümlemizin yardımcısı olsun....:)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37 haftalık hamileyim 3, çocuğum olacak allahın izniyle tarama sonuçlarım yüksek çıkmıştı dua bekliyorum sizlerden

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

39haftalik hamileym ve normal dogmdan cok korkuyrm sezeryan olmak istiyrm of rabbim herkesn yardmcisi olsun

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 39. haftanın içindeyim çok heyecanlıyım ama doğrusunu söylemek gerekirse dayanacak gücüm kalmadı.. midem çok bulanıyor dudaklarım çatladı ve kasıklarım fena ağrıyor. doğmasını dört gözle bekliyorum bir an önce toparlanıp kendime gelmek ve ona en güzel şekilde bakmak istiyorum.....

 
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok
Diğer Yorumlar

Yorum yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın ya da var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın