Genel hamilelik belirtilerinin sebepleri nelerdir?
Sabah bulantıları veya sadece bulantı hamileliğin ilk döneminde en genel görülen belirtidir. Hormonal olduğu düşünülür, (çoğu hormon fetus ve plasenta tarafından üretilmiştir). Hamileliğin 3-4. haftalarında başlayıp, genelde 10-12. haftalarda azalır ve yok olur. Bazen ısrarla, 14-16. haftalara kadar devam eder, hatta bazen çok nadiren tüm hamilelik boyunca devam eder. Başka bir alışılmadık durum ise, 12. hafta gibi belirtilerin yok olup, hamileliğin sonuna doğru tekrarla-masıdır. Sigara içmek sabah bulantılarını şiddetlendirir.
Baş dönmeleri ve şişkinlikler hakkında neler söylenebilir?
Baş dönmeleri genelde hamileliğin sonlarında görülür. Kısmen, hamilelik süresince çok olan projesteron hormonu (yumurtalıkta bulunan ve gebeliğe tesiri olan bir hormon) sebep olabilir. Bu, özellikle yatay pozisyondan kalkarken tansiyonun düşmesine neden olur. Baş dönmelerinin bir diğer nedeni ise anne adayının geriye doğru yattığında uterusun kan basıncıyla kann boşluğuna yaptığı baskıdan kaynaklanır. Bu kalbe geri akan kanla karışır ve otururken veya kalkarken kadın baygınlık hissedebilir. Nitekim kanın fetusa ve rahme tedarikini de azalttığından, hamilelik sırtüstü yatma pozisyonu caydırıcıdır.
Şişkinlik, vücudun su tutmasına neden olan projesteron hormonunun seviyesisinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Bebeğin beslenmesine hazırlık olarak, başka hormonlar da göğsün büyümesine neden olur. Bu nedenle, göğüslerde ağırlık, hafif tıkalılık ve hatta duyarlılık hissi olabilir.
Bağırsak alışkanlıkları hakkında neler söylenebilir?
Kabızlık, hamilelikte yaygındır ve yine suçlu projesteron hormonudur. Bazı kadınlar mide ekşimesine maruz kalırlar, bu da yine projesteron yüzünden olur. Her iki problem de doğumdan sonra sona erer. Hamilelikte bu tip semptomların tedavisi yetersizdir.
Hamilelikte idrarda şeker bulunmasının "anormal olmadığını" söylerler. Bu doğru mudur?
Evet. Böbreklere doğru kan akışındaki değişiklikler, hamilelikte idrara doğru şeker kaybı olduğunu gösterir. Bu durum herhangi bir hastalık olduğunu ifade etmez. Hamilelikte idrardaki şeker asla şeker hastalığı olarak nitelendirilmemelidir. Şüphe duyulacak başka durumlar varsa, -aşın susuzluk, cenin boyutunun genişliği ve amniyotik sıvının aşırı miktarda olması hamilelikte şeker hastalığı için hemen araştırma yapılması gerekir, fakat tek başına şeker görülürse, bu çok düşük bir ihtimaldir veya bir anlam taşımamaktadır.
Hamilelikte bazı bölgelerde pigment birikmesi sonucu ciltte koyuluklar olabilir.
Hamilelikte göğüs ucu etrafında, göbek deliğinde ve perinede (apış arası) pigmentlerin çoğalması yaygındır. Ayrıca, göbekten kasığa uzanan koyu çizginin oluşumu da yaygındır. Tüm bunlar normaldir ve ciltteki koyulaşma geçicidir, doğumdan birkaç hafta sonra yok olur.
Karpal (el-ayak bileğine ait) tünel sendromu nedir?
Bir veya bazen iki elin parmaklarında ağrı, hissizlik ve hatta hastalık hissedildiği durumdur. Bu durum sadece hamilelikle sınırlandırılamaz fakat ilk olarak hamilelik esnasında ortaya çıkabilir. Bu durumda, su tutumu kısmen suçlanabilir. Az da olsa, bu belirtilerden kurtulmak için bazen cerrahi müdahale gerekmektedir. Ama çoğu vakada, parmakların tahta ile sarılması duruma yardımcı olabilir. Genelde doğumdan sonra yok olur.

GÖRÜNEN BELİRTİLER

Hamilelikte devamlı büyüyen boyutu rahim nasıl etkiler?
Rahmin boyutunun sürekli büyümesiyle, hamileliğin gelişiminin bağdaşması doğaldır.
Rahim hamilelik öncesinde 30-50 gr kadarken, ağırlık olarak her dönem 25-30 kez büyüyerek lOOOg (1 kg)' a kadar ulaşır. Hamilelik öncesinde rahim oyuğu 4-5 mi kadarken, dönem sonunda, 1000 katı kadar büyüklüktedir. Bu yapı, bir kadının yumruğundan bile küçükken, içinde bir bebek, plasenta ve sıvıyı barındıracak kadar büyür ve hepsiyle birlikte, 8kg'ya veya daha fazlasına (çoklu hamileliklerde mesela) ulaşır.
Hamilelik göbeği ne zaman belli olur?
12. haftaya kadar dışarıdan belli olmaz. Çünkü bu zaman kadar hamilelik tamamen pelvistedir. İstisna olarak çoklu hamileliklerde göbek daha erken çıkabilir. Kadının yapısına göre, 18-20 haftadan önce göbek çıkmayabilir. Bu yan dönemden sonra, karın şişer ve bedenin büyümesi hızla gözle görülür olur.
Nasıl olur da bazı kadınlar çok iri gözükürken, bazı kadınların hamilelikleri doğum döneminde bile zor anlaşılır?
Birçok etken buna sebeptir. Uterusun içerdikleri, karnın büyüklüğünü etkiler (ikiz taşıyan bir karın daha büyük olur), fakat bu tek etken değildir. Karın kaslarının durumu ve büyüyen rahmi idare edişi de önemlidir. Diğer bir etken ise, karın duvarında, cilt altında birikmiş yağ miktarıdır. Bu, dış görünüşü etkileyecek kadar büyük olabilir. Revaçta olan inanışın tersine, aslında, hamile karnının büyüklüğü bebeğin büyüklüğünü göstermek için zayıf bir rehberdir.
Aşağı jenital bölgesinde ne gibi değişiklikler beklenmektedir?
Vulva ve vajinaya giden kanda aşırı bir yoğunluk görülür. Bu bölgeler tıkanır ve vajinanın uzama ve esneme kabiliyeti artar, doğuma hazırlanır. Bazı durumlarda, vulvada varisli damarların ortaya çıkmasıyla, bu genişleme problem yaratabilir. Durum, aşın rahatsız edici olabilir ve doğumdan önce tedavisi mümkün değildir. Genelde, vajinal akıntı çoğalır ki, bu durum çoğu kadını alarma geçirir. Fiziksel değişiklikler bir yana, vaj inanın PH seviyesinin düşüşü daha asitli olmasına neden olur. Bu bakteriyel enfeksiyonları önlemeye yardımcı olur. Mamafih, pamukçuk oluşumunun artışı hamilelikte yaşanan ortak bir sorundur. Pamukçuk, hamileliği tehlikeye atmaz, sadece hamileye sıkıntı veren ana sorunlardan biridir.
Çatlaklara neden olan nedir? Çatlak oluşumu önlenebilir mi?
Karnın gerilmesi, cildin altındaki bağlayıcı dokuların kopmasına neden olur ve böylece çatlaklar oluşur. İşte bu yüzden, çatlak hamileliğin değişmez özelliğidir.
Bazıları diğerlerinden bu durma daha yatkındır. Aşırı şişmanlık bu oluşumun ihtimalini yükseltir. Bir de sarışın kadınlann daha yatkın oldukları savunulur.
Çatlaklar, koyulaşabilir, bazen koyu kahve hatta siyah olabilir. Doğumdan sonra rengi açılır, gümüşi beyaz ve düzensiz çizgiler olur. Zaman içinde, çeşitli losyonların çatlak oluşumunu önlediği iddia edilmiştir. Fakat buna dair kesin bir kanıt yoktur.
Kasılmaların, hamileliğin erken döneminde başladığı söylenir, öyleyse bu doğru mudur ve nedeni nedir?
Doğum öncesi kasılmaları deneyimi kadından kadına değişir. Aynı zamanda bir kadının bir hamileliğinden diğerine göre de değişir. 14. haftada başlayan ağrısız kasılmalardan hamile kadın bihaberdir. Hamilelik ilerledikçe, bir yok olup, bir ortaya çıkarak devam eder.
30. haftaya doğru, kadın bunların farkına varmaya başlayabilir, fakat bu dönem de nerdeyse hep ağrısız geçer bu kasılmalar. Braxton-Hicks adıyla bilinirler. Plasenta ve fetüs, bu kasılmalara neden olan bir sürü hormon üretir. Buna karşılık, mevcut diğer hormonlar (projesteron da bunların arasındadır), verdiği etkiyle durumu dengeler ve elde olmayan bir erken doğumu engeller.

Yazının Kaynağı: Dr. joe Kabyemela - Dr. Leanne Bricker ( Hamilelik ve Doğum Hakkında Tüm Soru ve Cevaplar)

Yorumlar (502)

Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

allahım sana şükürler olsun.az önce test yaptık hemde iki kere ikisinde de pozitif çıktı.HAMİLEYİMMM.ve çok şaşkın ve çok mutluyum.allah isteyen bütün herkese versin.:)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar allah hepimize anne olmayı nasip eder inşalla...ben 8 aylık evliyim ilk günden beri istiyoruz ama olmadı şu an adteme 3-4 gün var ama belirtileri 10 gün önceden başladı kasıklarda ağrı,halsizlik ,ağlamalar ,bunalım belimde ağrı karnımda ağrı bazen de mide bulantısı... ben çok test tükettim artık yapacak cesaretim de kalmadı.sizce hamile olabilirmiyim

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben vajinismus hastasıyım bir hamilelik geçti başımdan 3 aylık hamileyken bebeğim karnımda öldüü altı aydan sonra tekrar hamile olmak istiyorum adet düzensizliğim 3 aydır varr daha önceleri günü gününe olurdum 3 aydır 10 15 gün aksıya sizce tekrar hamile kalabilirmiyim vajinismus hastası biri olarak

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar bende PKO hastasıyım tedavi olmuştum her şey iyiydi.ama bu ay 7 gün geçti adet olmadım.test yaptırdım negatif doktorda bir hafta sonra idrarda yine baktır dedi.sadece sağ kasığımda ve belimde ağrı var.ama hamile olduğumu sanmıyorum.çünkü çok zor.psikolojimde bozuldu bu sıralar devamlı ağlıyorum.belirtilerinde bir kaçı var sadece herhalde idrar yolu enf. diye bazı belirtileri geçiştiriyorum.herkes için hayırlısı.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

tatile çıkacağımız için adet geciktirici bi ilaç kullandım eşimle tatilden döneceğimiz gün de ertesi gün hapı diye bir şey onu kullandım ve adet olmuyorum acaba ilk kullandığım ilaçtanmı yoksa hamilemiyim..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm arkadaşlar,
öncelikle günü geçenler hala neyi bekliyorsunuz. adete 3 gün kala bile belli oluyorken. bende 3. çatlatmamı yaptırdım bakalım.pazartesi kan testi yaptıracağım hemde adetim gecikmeden. niye bekleyip kendimi kasayım ki.. kasıklarda ağrı,göğüslerde ağrı ve hassasiyet, sık idrara çıkma. hepsi var ama bu hamileyim demek değil. bunlar olan şeyler. biraz kafanızı rahatlatın olayları akışına bırakın ve beklemeden kandan test yaptırın. 3-7 aylık evliler. 1 seneyi bi atlatın sonra...

slm arkadaşlar,
öncelikle günü geçenler hala neyi bekliyorsunuz. adete 3 gün kala bile belli oluyorken. bende 3. çatlatmamı yaptırdım bakalım.pazartesi kan testi yaptıracağım hemde adetim gecikmeden. niye bekleyip kendimi kasayım ki.. kasıklarda ağrı,göğüslerde ağrı ve hassasiyet, sık idrara çıkma. hepsi var ama bu hamileyim demek değil. bunlar olan şeyler. biraz kafanızı rahatlatın olayları akışına bırakın ve beklemeden kandan test yaptırın. 3-7 aylık evliler. 1 seneyi bi atlatın sonra tedaviye başlayın. telaşlanıp erken tedaviye başlayıp vücudunuzu yıpratmayın. Allah herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin....

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm bende iki ay önce bebeğimi kaybettim üç aylıktı kalp atışları durmuş aldılarve şimdi adt görmedim 3 gündür adet görmedim acaba mı diyorum ama zaten adetim düzensiz ne yapacamı bilmiyorum çok istiyorum ama nasip hayırlısı ve ayrıca 5 yıllık evliyim ben.S akın stres yapmayın çok büyük etkisi var arkadaşlar

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bir aylık evliyim çocuğumun olmasını çok istiyorum halsizlik mide bulantısı kabızlık karında şişkinlik göğüs ağrısı bu tür belirtiler var acaba hamilemiyim inşallah hamileyimdir allah bütün isteyenlere nasip etsin:)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhabalar,
sevgili bayanlar.
hamile kalmak hemen hemen her kadının isteğidir. ama kimileri de bizim gibi bu isteklerine ulaşamamaktadır. şunu unutmayalım ki bizim şer gördüğümüzde mutlaka bir hayır vaardır.. bende çocuk istiyorum ama henüz hamile kalamadım. ilk aylarda gerilip stres yapmaktaydım. ama kendi kendime yaptığım telkinler ile bu stresi üzerimden attım. olacağı varsa oluyor. hangi tedaviy uygularsanız uygulayın eğer Allah ol demediyse olmuyor. Allah ın taktiri demeyi bilmek...

merhabalar,
sevgili bayanlar.
hamile kalmak hemen hemen her kadının isteğidir. ama kimileri de bizim gibi bu isteklerine ulaşamamaktadır. şunu unutmayalım ki bizim şer gördüğümüzde mutlaka bir hayır vaardır.. bende çocuk istiyorum ama henüz hamile kalamadım. ilk aylarda gerilip stres yapmaktaydım. ama kendi kendime yaptığım telkinler ile bu stresi üzerimden attım. olacağı varsa oluyor. hangi tedaviy uygularsanız uygulayın eğer Allah ol demediyse olmuyor. Allah ın taktiri demeyi bilmek gerekmekte. kadınlar her ayın bir haftasını adet sancısı ile geçiriyor. yaklaşık 3-4 günlük süreçte de yumurtama sansıları.. yine bir hafta adet öncesi gerginlikler derken bize ortalama bir hafta gibi rahatlama dönemi kalmakta.. bunuda bekleyiş ile geçirdiğimizde ne oluyor GERİLİYORUZZZZ... Hayatı kendimize ve çevremizdekilere ne yapıyoruz DAR EDİYORUZ... :D;D bırakın hayat kendi akışında devam etsin. paranın işlemediği detaylardan biri daha...

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

haklısın ama insan kafaya takmadan olmuyom o işte allah isteyen herkese nasip etsin anneliyi

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba bayanlar bende 2 yıllık evliyim çocuğumuz olmasını çok istiyoruz 7 gün gecikme oldu çok heyecanlandık önce evde test yaptık çıkmadı sonra ultrason kan tahlili ordada çıkmadı doktor adet olmam için ilaç verdi bir defa kullandım sonra arkadaşlarım en az 14 gün beklemem gerektiğini söylediler.ilacı kestim şuan 12 gündür adet olmuyorum eğer hamile çıkarsam doktoru boğazlayacam. sakın acele edip bilinçsizce ilaç kullanmayın. Allah evlet sahibi olmak isteyen herkezede bizlerede nasip eder inş.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 10 yıllık evliyim ve şu an iki haftalık hamileyım çok ama çok mutluyum hepinize dua edıcem inşallah yüce allahım hepimizin yüzünü güldürür hiç bir zaman umudunuzu yitirmeyın sabrın sonu selamettir yeterki sabırlı olmasını bılelım allaha emanet olun arkadaşlar

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

herkesın annelık gıbı yuce bır duyguyu tatmak ıstemesını buyuk bır hayranlıkla okudum.yıllardır evlı olupta cocuk dogurmak ısteyen ınsanlerın telaslarını ve caresızlıklerını algıladım.ama daha evlenelı 1 3 5 7 ay olmus henuz esınden bıle net emın olamayan kısılerın bıran evvel hamıle kalıp dogurma annelıgıı tatma duygusuna acıkcaası anlam veremedım.neden bu tepkı dıyebılrsınız bayanlar kusura bakmayın ama ben cok severek evlendım 3 ay sonra o cok sevdıgm adamdan hamıle kaldım ve 5aylık...

herkesın annelık gıbı yuce bır duyguyu tatmak ıstemesını buyuk bır hayranlıkla okudum.yıllardır evlı olupta cocuk dogurmak ısteyen ınsanlerın telaslarını ve caresızlıklerını algıladım.ama daha evlenelı 1 3 5 7 ay olmus henuz esınden bıle net emın olamayan kısılerın bıran evvel hamıle kalıp dogurma annelıgıı tatma duygusuna acıkcaası anlam veremedım.neden bu tepkı dıyebılrsınız bayanlar kusura bakmayın ama ben cok severek evlendım 3 ay sonra o cok sevdıgm adamdan hamıle kaldım ve 5aylık hamıleyken adam benı bıraıp gıttıı.dıkkatınızı ceekerım o cok sevdıgımm tanıyıuorumm ben bunun ıcın ölurum dedıgım adam bır baskasına gıttıı benı yuzustu bırakıpp.sımdı sızlere tek tavsıyem var!!!!! esınzle ıster flört asaması yapıp evlılık kararı alın ısterse görucu usuluyle evlenme kararı alınn ıyı tanıdım da desenız asla evlılıgıınız oturmadan en az 2 yıl gecmeden asla ve asla bebek sahıbı olmayı ıstemeyınn lutfen arkadaslar.kurban oldugum RABBIMM hepımızı uuzun ömurler vermıstır anne olmak ıcınn eger nasıpte varsa olurr yoksa olmaz.RABBIM herkese versın ınsallahhhh o nelerı yapmaya KADIR DEILDIRKI;)hepınızınde yardımcısı olsun RABBIMMM.RABBIMME EMANETSINIZ.hoscaklaın.benım dualarım sızlerleee RABBIMM HEPINIZINDE YUZUNU GULDURSUN INSALLAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH.

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba
7 aylık evlıyım ve 2 aydır çocuk istiyorum şuan sadece göğüs agrım var adet olamma3 gün var ama şunu diyorum kı hamıle olmak isteyenler kimseye bakmasın erken dıyenlere söluyorum ınsan emın olmadığı kişi ile evlenmemeli zaten yeni evliler eger kendınızden ve eşinizden eminseniz diğer söyleyenleri boşverin ben eşimi6 yıldır tanıyorum ve b

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

erkekleri sevgili olarak tanımak başka eş olunca başka
iyi bir sevgili , iyi bir nişanlı olabilir ama bu iyi bir eş olacağı anlamına gelmez.
bayanlar kabul edin ki bütün erkekler evlenince değişiyor bu değişim bizim için de geçerli
o yüzden evlilikte birbirini tanımak çok daha önemli
siz siz olun eşinizi eş olarak tanıyın sonra çocuğa karar verin

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhabalar ben 9 aylık evliyim. hipotoid hastasıyım. çocuklarıda çok seviyorum. sonunda eşimi ikna ettim.Artık korunmuyor. gün sayıyorum. hamile olmasam bile. pes etmek yoook. çalışmalara devam.... Hanımlar çocuk istiyorsanız. kocalarınızı uyutmayın.
;D;D;D

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba arkadaşlar
ben 25 gündür adet olmadım bundan 10 gün öncesine kadar test yaptım ama çıkmadı birşey 1 haftadır göğüslerimde sızlama var sinirlilik duygu değişimi başka bişey ha birde karnımın içinde küçük hoş kasılmalar oluyo acaba hamilemiyimdir lütfen bilgilendirin.:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar evet herkezin yazılarını okudum ama gerçekten yeni evlenenler ne bukadar acele ediyor tabiki görüyorlar atraftakilerden çok güzel bişe yözeniliyor yukarıdaki bayanın dediği gibi en azından evliliğiniz bir otursun ya.bende 5 ay sonra 2 yılım btmiş olucak ve 2 ay önce 3 aylık bebeğimi düşürdüm çok üzüldüm yıprandım ama allahın takdiri elden ne geliyorki onun iin sıkıntı yapmamak lazım herşeyin bir zamanı var ama tabiki insna istiyor üzülüyor adet olunca bende çok yaşadım bu...

arkadaşlar evet herkezin yazılarını okudum ama gerçekten yeni evlenenler ne bukadar acele ediyor tabiki görüyorlar atraftakilerden çok güzel bişe yözeniliyor yukarıdaki bayanın dediği gibi en azından evliliğiniz bir otursun ya.bende 5 ay sonra 2 yılım btmiş olucak ve 2 ay önce 3 aylık bebeğimi düşürdüm çok üzüldüm yıprandım ama allahın takdiri elden ne geliyorki onun iin sıkıntı yapmamak lazım herşeyin bir zamanı var ama tabiki insna istiyor üzülüyor adet olunca bende çok yaşadım bu sıkıntıları Allah herkezin gönlüne göre versin hayırlısını nasib etsin;)

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar merhaba hepimiz anne olmayı çok istiyoruz benim 2 gebeliğim olucak kızım 9 yaşında 2ciye hamileligimolucak bend yumurtlama bozuklugu var yani çatlamıyor genophen kullandım adetime 2 gün var meraklanıyoorum sadece göğüs uçlarım da ağrı var okadar herkese bol şans allah herkese versin aminnnnnnnnnn

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

her ay artık bu aymı bu aymı demekten kendimi yedim bitirdim.....1 yıllık evliyim ve korunmadığımız halde çocuğum olmuyo yine bu ay 6 gün günüm geçti ama artık ümitlenmekte istemiyorum bi tek tansiyon düşüklüğü ve bel ağrısı var acaba hamilemiyim yoksa yine bi hayal kırıklığı dahamı >:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşım Ben de 9 aylık ewliyim senin gibi benimde tam 29 gün gelmedi yani kesin hamile olduğumu düşünmüştüm we doktora gittim hamileyim dieee.... ama doktor malesef yok dedi. ve yumurtalığımda kist oluşöuş o yüzden adetim gecikmiş
seninde öle olabilir belki isterse git bu doktora daha fazl aümitlenmeden....

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bencede bu erkeklere guven olmaz çocük olmadan değişiyorlar çocuk olünca ezimezim ezerler:(:(:(:(:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende bundan 6 ay once hamıle kaldım ama 4,5 haftalıkken dusuk yaptım ama anne olmayı cok ıstıyorum dr de tedavı olmaya gıttım genelde alttan ultrasonla bakıyo hersey normal dıyo ama bı turlu hamıle kalamıyorum en son bana klomen dıye bı ılac verdı yumurtlamayı guclendırsın dıye normalde bugun yada yarın regl olmam lazım ama belırtısı var ama ıns.olmam cunku anne olmayı cok ama cok ıstıyorum bende annelık duygusunu yasamk kendı bebegımı sevmek ıstıyorum ..allahım ınsallah her ıstıyen...

bende bundan 6 ay once hamıle kaldım ama 4,5 haftalıkken dusuk yaptım ama anne olmayı cok ıstıyorum dr de tedavı olmaya gıttım genelde alttan ultrasonla bakıyo hersey normal dıyo ama bı turlu hamıle kalamıyorum en son bana klomen dıye bı ılac verdı yumurtlamayı guclendırsın dıye normalde bugun yada yarın regl olmam lazım ama belırtısı var ama ıns.olmam cunku anne olmayı cok ama cok ıstıyorum bende annelık duygusunu yasamk kendı bebegımı sevmek ıstıyorum ..allahım ınsallah her ıstıyen bayana bebek nasıp eder

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

selamun aleyküm anne aday adayları bu hamilemiyim değilmiyim iki çizgi arasında gidip gelmek gerçekten çok üzücü yaşadım biliyorum çünkü 3 yıllık evliyim ve hala anne olamadım evliliğimin ilk gününden buyana istiyor ve korunmuyorum doktora bir kere gitiim bekle dedi ogünden buyana bekliyorum allaha güvenim okadar sonsuzki sanki 3 yıllık deilde 3 aylık evliymişim gibi her ay adet olmamayı umit ediyorum hamilelik testi yapmak kadar gıcık bişey yok biliyorum o negatif çizgiyi görmek zulüm...

selamun aleyküm anne aday adayları bu hamilemiyim değilmiyim iki çizgi arasında gidip gelmek gerçekten çok üzücü yaşadım biliyorum çünkü 3 yıllık evliyim ve hala anne olamadım evliliğimin ilk gününden buyana istiyor ve korunmuyorum doktora bir kere gitiim bekle dedi ogünden buyana bekliyorum allaha güvenim okadar sonsuzki sanki 3 yıllık deilde 3 aylık evliymişim gibi her ay adet olmamayı umit ediyorum hamilelik testi yapmak kadar gıcık bişey yok biliyorum o negatif çizgiyi görmek zulüm gibi. düşününsene 1 gün adetiniz gecikse bebeğinizin beşik rengine yakınlarınıza nasıl haber vereceğinize dair uçsuz bucaksız hayaller kuruyorsunuz, sonuç yine negatif kendinizi yine kendiniz teselli ediyorsunuz daha 3 ,7 aylık evli olanlar yolun çok başındasınız dua ediyorum hemen hamile kalınki benim yaşadıklarımı yaşamayın, şimdi benimde adetim 7 gün gecikti ama çok karnım ağrıyor bekliyorum heyecanımı yenemiyorum test yapmak istemiyorum çünkü negatifi görmek çok üzücü dua edin inşallah hamileyimdir, ve inşallah sizde hamilesinizdir selametle eyvallah........

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende yeni evliyim 6 aylık, fakat yaşım 34, yaşımdan ve çok istediğim için hamile kalmak istiyorum fakat her ay hayal kırıklığına uğuruyorum. Diğer bayanların söylediğine bende katılıyorum, eşine güvenmeden ve evlilik oturmadan çoçuk yapmamak gerekir. Ben kendime güvenerek bu kararı verdim. Diyeceksiniz ki madem eşine güvenmiyorsun neden evlendin, bunun güvenmemekle bir alakası yok hepimiz güvenerek evleniyoruz. Fakat bana göre bir gerçek varki erkeklere çok fazla güvenmeyeceksin cünkü...

bende yeni evliyim 6 aylık, fakat yaşım 34, yaşımdan ve çok istediğim için hamile kalmak istiyorum fakat her ay hayal kırıklığına uğuruyorum. Diğer bayanların söylediğine bende katılıyorum, eşine güvenmeden ve evlilik oturmadan çoçuk yapmamak gerekir. Ben kendime güvenerek bu kararı verdim. Diyeceksiniz ki madem eşine güvenmiyorsun neden evlendin, bunun güvenmemekle bir alakası yok hepimiz güvenerek evleniyoruz. Fakat bana göre bir gerçek varki erkeklere çok fazla güvenmeyeceksin cünkü erkeklerde irade diye bir özellik yok ve çoçuk gibi herşeye kanan bir yapıya sahipler, kapıdan cıktıkları anda seni unutabiliyor, birdaha akşam kapıdan içeri girdiklerinde aklına geliyorsun oysaki biz kadınlar eşlerimizle yatıp kalkıyoruz, alışverişe, işe, gezmeye hep aklımızdalar, dışarıdakilerle ilgilenmiyoruz.
Duygullarımızı bir kenara koyarsak, aslında eşlerimiz etiketten başka birşey değiller sonuçta evli bayan veya bekar bayan hayatı ittiam ettirende kadın, güzeleştiren de, ayaktta durabilende kadın sonuç itibarı ile erkeğin düşünebilme ve sorumluluk taşıma sınırları belli.
Benim sadece merak ettiğim 2 konu var ; Hamile kalabilmek için adetten hemen sonra mı yoksa 10 gün sonra mı ilişkiye girmek gerekiyor ? Vede haftada kaç kez girmek gerekiyor ?

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben de 10 aylık evliyim ilk günden beri eşim de ben de korunmuyoruz.doktora giittik eşim de varikosel çıktı ben de de yumurtlama azlığı.yeni yaptığımız tahliller de eşimin durumu iyi çıktı ben de 1 ay ilaç kullandım iki kere adetim de gecikme oldu test yaptım negatif çıktı.diğer arkadaşların dediği gibi o tek çizgiyi görünce çok üzülüyorum.bu ay soğan suyu kürü var onu uyguladım bekliyorum adetime 5 gün var hamilelek belirtileri yok şu an ama inşallah hamili kalırım bir bebeğim olsun çok...

ben de 10 aylık evliyim ilk günden beri eşim de ben de korunmuyoruz.doktora giittik eşim de varikosel çıktı ben de de yumurtlama azlığı.yeni yaptığımız tahliller de eşimin durumu iyi çıktı ben de 1 ay ilaç kullandım iki kere adetim de gecikme oldu test yaptım negatif çıktı.diğer arkadaşların dediği gibi o tek çizgiyi görünce çok üzülüyorum.bu ay soğan suyu kürü var onu uyguladım bekliyorum adetime 5 gün var hamilelek belirtileri yok şu an ama inşallah hamili kalırım bir bebeğim olsun çok istiyorum allah isteyen herkese nasip etsin inşallah

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

cemre arkadaşım benim de bildiğim kadarıyla adeti takip eden 11-16.günleri arasındaki ilişkilerde ihtimal artıyor.RABBİM CÜMLEMİZE TÜM BEBEK İSTEYENLERE hayırlı evlatlar versin inşallah.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

selam arkadaşlar bende 10 aylık evliyim yeni çocuk düşünmeye başladık. hamilelik belirtileri biraz var ama sizlerin yazılarını okuduktan sonra ister istemez düşüncelere daldım ama rabbim nasip edrse olur herşey rabbim inşallah nasip eder. dua ile

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar düşük yaptıktan sonra ümidinizi kesmeyin benim komşum vardı 4 defa yanılmıyorsam düşük yaptı sonradan hamile kaldı ve şuanda 5 yaşında bir kızı var allah hepinize göstersin hayırlı bir evlat

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

adetim iki gün geçti. gögüslerimde şişkinlerden başka bi belirti yok. ha aglama krizleri var bide:) cok yogun duygularla yazan arkadaslar var kurban oldugum allah hepimize nasip etsin

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Herkese selam..Bütün yazılanları merakla tek tek okudum.Bende 5 aylık evliyim bazen çocuğum olsun istiyorum bazen de daha erken olduğunu düşünüyorum...Geçen ay mide bulantısı baş dönmesi göğüslerimde sertlik ve hassasiyet vardı acaba hamilemiyim diye düşündüm sonra olmadığımı anladım.Bu ay da aynı belirtiler var fakat geçen aydan çok daha fazla sürekli midem bulanıyor sabahları kalkmak istemiyorum yataktan sürekli uyumak istiyorum.Göğüslerim çok sertleşti onlara dokunamıyorum neredeyse..Her...

Herkese selam..Bütün yazılanları merakla tek tek okudum.Bende 5 aylık evliyim bazen çocuğum olsun istiyorum bazen de daha erken olduğunu düşünüyorum...Geçen ay mide bulantısı baş dönmesi göğüslerimde sertlik ve hassasiyet vardı acaba hamilemiyim diye düşündüm sonra olmadığımı anladım.Bu ay da aynı belirtiler var fakat geçen aydan çok daha fazla sürekli midem bulanıyor sabahları kalkmak istemiyorum yataktan sürekli uyumak istiyorum.Göğüslerim çok sertleşti onlara dokunamıyorum neredeyse..Her ay düzenli adet olurum.Adetime 5 gün daha var acaba hamile miyim merak ediyorumm...

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

adetime 3 gün var ama adet sancısı ve şişkinliği yaşıyorum sanki...inş hamileyimdir:)Başlarda istemiyodum ama şimdi dört gözle bekliyorum...Hayırlısı...Bazen içime hiç anne olamıyacakmışım duygusu kaplıyo...İçim garip oluyo...Allah isteyen herkese verir inşallah...Hayattaki en güzel şey anne olmak....yazarken bile gözyaşlarımı tutamıyorum...Eğer hamile kalırsam ilk sizinle paylaşıcam....

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende bu son 10 gündür günüm geçti ve test olumlu cvp verdi bütün belirtiler kendini gösteriyor şimdi ben bebek bekleyenlerdenim insnlr istemiyo bebeğimi ne yapalım bilemiyorum en iyisi doğurmak bence çok etkileniyorum insnlrın aldır diye söylemesinden aklım şuan sağlıklı karar veremiyo.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşım ela .ben de bazen hiç anne olamicam diye düşünüyorum.ben 11aylık evliyim.1ay korunduk.10aydır bebeğim olmuyor.dr ben de yumurtlama olduğunu söylüyor.eşimde de problem yok.en son gittiğim dr.tetradox ilacını yazdı.11 ila 17nci günlerde de uyguladım.benim de adetime 2gün var.kısmet.allah hayırlısını versin herkese.size bir dr tavsiye edeyim.internette revir.com adlı sağlık sitesi var.kadın hastalıkları bölümünde sevinç ege diye bir dr var.sorulara en geç 3gün içinde cvp yazıyor.ben...

arkadaşım ela .ben de bazen hiç anne olamicam diye düşünüyorum.ben 11aylık evliyim.1ay korunduk.10aydır bebeğim olmuyor.dr ben de yumurtlama olduğunu söylüyor.eşimde de problem yok.en son gittiğim dr.tetradox ilacını yazdı.11 ila 17nci günlerde de uyguladım.benim de adetime 2gün var.kısmet.allah hayırlısını versin herkese.size bir dr tavsiye edeyim.internette revir.com adlı sağlık sitesi var.kadın hastalıkları bölümünde sevinç ege diye bir dr var.sorulara en geç 3gün içinde cvp yazıyor.ben sorumu sorup cvbımı aldım.siz de yazın bence.

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba yeni üye oldum bugün...:) bende tahminlerime göre 3.5 haftalık hamileyim...pazartesi günü test yaptım ve pozitif çıktı..çok heyecanlandım..belirtileride var.. ama yorumlarınızı okuduktan sonra içim bir tuhaf oldu acaba mı demeye başladım..yarın kan testi yaptıracağım..kesin sonucu öğrenicem tersi çıkarsa çok üzülücem..allah herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 5 senelik evliyim son 1 senedir korunmuyoruz pko hastasıyım çocuğumun olmasını çok istiyorum allah hepimize yardımcı olsun:((((

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

tek stres yapan benim zannediyordum ama benim gibi biçok arkadaş varmış.inanın test yapmaktan bıktım hele o tek çizgiyi görünce cildırıyorum ben 1 yıllık evliyim ama inanılmaz çoçuk hastasıyım ve çok istiyorum benimde 2 gün geçikti ama ümitlenmiyorum herzamanki gibi adet olucam yine çok sinir bozucu bende dr.gittim bir sürü tahlil yaptık hepsi güzel çıktı şimdi de rahim filmi çektirecem bakalım o zamanda tutmazsa çatlatacağız ;)yumurtaları inş.hepimizin yüzü güler hayırlısıyla evlat sahibi...

tek stres yapan benim zannediyordum ama benim gibi biçok arkadaş varmış.inanın test yapmaktan bıktım hele o tek çizgiyi görünce cildırıyorum ben 1 yıllık evliyim ama inanılmaz çoçuk hastasıyım ve çok istiyorum benimde 2 gün geçikti ama ümitlenmiyorum herzamanki gibi adet olucam yine çok sinir bozucu bende dr.gittim bir sürü tahlil yaptık hepsi güzel çıktı şimdi de rahim filmi çektirecem bakalım o zamanda tutmazsa çatlatacağız ;)yumurtaları inş.hepimizin yüzü güler hayırlısıyla evlat sahibi oluruz.sevgiler

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

hamile kalmak istiyorum 8 aylık evliyim eşimle kavga ettik barışmamız için benim bu ay hamile olmam lazım onu çok seviyorumikimizdede herhangi bi sorun yok acaba neden olmuyo ben etrafıma bkıyorum olanlar daha çocuk yetiştirmesini bile bilmeyen insanlar onlar benden çokmu üstünler orasını allahım bilir tabiki çok dua ediyorum olmuyo olmuyor gene olmucak biliyorum:(:'(;D

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

nişanlıyım,düğün tarihime daha 9 ay var.2-3 haftadır ok duygusalım,sabah akşam mide bulantısı çekiyorum,günümün 20 saati uyuyarak geçiyor.meğer hamileymişim dün öğrendim.bu kadar güzel bir duygu olabileceğini hiç düşünmemiştim ama kürtaj yaaptırmak zorundayım.4 saat sonra muayenehane de olucam ama nasıl aldırıcam bilmiyorummmm...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ALLAH HEPINIZIN YARDIMCISI OLSUN INSALLH ALLAH GONLUNUZE GORE HAYIRLI BIR EVLAT VERIR.BENDE COK ISTIYORUM DOKTORA GITTIK BI SORUN OLMADIGINI SOYLEDI SADECE PISIKOJIK OLARAK ETKILENIYOSUNZ DEDI BAKALIM BU AY NE CIKICAK BENDE SABIRSIZLIKLA BEKLIYORUM:-*:-*:-*:-*:-*

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

sevgili seval keşke düğün tarihini öne çekseydiniz..umarım aldırmaktan vazgeçip tarihte değişiklik yapmışsınızdır..:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben nişanlımla ilişkiye girdim ve bir sefer sabah bulantısı yaşadım inanılmaz hemde bir sefer yemek kokusundan tiksindim ve mide bulantısı akşamları yediğim yemekleri istifra ediyordum 1 hafta sürdü böyle gögüs uçlarımda lekeler var karın altım şişik ve gögüslerimde şişkinlik kenarlarıdna ağrı var hafif baş dönmeleri var uykum çok geliyor bazı geceler sırt üstü yatamıyorum yan yatınca karnım ağrımıyor iki gün önce tesk çubuğla yaptım evde sonuç negatif acaba hamilemiyim ???? lütfen...

ben nişanlımla ilişkiye girdim ve bir sefer sabah bulantısı yaşadım inanılmaz hemde bir sefer yemek kokusundan tiksindim ve mide bulantısı akşamları yediğim yemekleri istifra ediyordum 1 hafta sürdü böyle gögüs uçlarımda lekeler var karın altım şişik ve gögüslerimde şişkinlik kenarlarıdna ağrı var hafif baş dönmeleri var uykum çok geliyor bazı geceler sırt üstü yatamıyorum yan yatınca karnım ağrımıyor iki gün önce tesk çubuğla yaptım evde sonuç negatif acaba hamilemiyim ???? lütfen yardımcı olun benim adetim düzğündü ilişkiye girdikten sonra düzensiz oldu yani kızken çok normaldim ilişkiye girdikten sonra herşeyim değişti acaba hamilemiyim ??

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm ben 7 aylık evliyim çocuk istememize rağmen olmuyo doktora gittim 1-2 test yaptı bana bu ay çok umutlandım adet oldum ama kasıklarımın altı şiş ve sertlik var sabahlarıda midem bulanıyor genede şüpheleniyorum ama emin değilim hamileykende adet görülürmü onuda bilmiyorum ne olur biri cevap yazsın şimdiden teşekkür ederim

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

kısmet işte kimilerinin çocuğu olmaz istese de kimileride aldırır artık diyecek bi şey bulamıyorum...
Allahım inşallah bana da ve benim durumumda olanlarada çocuk nasip eder...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 10 aylık evliyim ve ocak ayında düşük yaptım doktor bana kimkimyasal düşük dedi 2 aydır korunmuyoruz ama hiçbişey yok lütfen aynı durumda olan arkadaşlar varsa paylaşsın allah hepiminizin gönlüne göre versin

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba arkadaşlar , tüm yorumları okudum ve gördüm kü herkes çok büyük bir istekle çocuk istiyor . Bende çok fazla istiyordum ve her ay hüsranla ağlıyordum . sonra doktorum bana dediki STRESS HAMİLE KALMAYI ENGELLER , ister istemez acaba bu ay olacak mı diye sürekli düşünüyoruz ve istemedende olsa stres yapıyoruz . bende doktorumu dinledim ve o ay aklımdan bebek olayını tamamen çıkarıp başka şeylere konsantre oldum . arkadaşım evleniyordu , onun işleriyle ilgilendim . veeee arkadaşımın...

merhaba arkadaşlar , tüm yorumları okudum ve gördüm kü herkes çok büyük bir istekle çocuk istiyor . Bende çok fazla istiyordum ve her ay hüsranla ağlıyordum . sonra doktorum bana dediki STRESS HAMİLE KALMAYI ENGELLER , ister istemez acaba bu ay olacak mı diye sürekli düşünüyoruz ve istemedende olsa stres yapıyoruz . bende doktorumu dinledim ve o ay aklımdan bebek olayını tamamen çıkarıp başka şeylere konsantre oldum . arkadaşım evleniyordu , onun işleriyle ilgilendim . veeee arkadaşımın düğününden sonra 10 gün geciktiğimi farkettim test yaptırdım pozitif çıktı . şuan kızım 6 yaşında . EĞER BEBEK İSTİYORSANIZ STRESDEN UZAK DURUN , AKLINIZI BAŞKA YERE VERİN , GÖRÜRSÜNÜZ OLACAKTIR . Umarım herkes bebeğini kucağına alır . :)

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

evet bende 1 senelik evliyim bizde bir bebek istiyoruz aralıktan beri korunmuyoruz ama olmuyor doktora gittim tahliller yapıldı ve yumurtalıklarımda hormon bozukluğu çıktı bir hafta ilaç içtim sonra yasaklar ve bir tane iğne vuruldum sonrasında kasıklarım felaket bir şekilde ağrımaya başladı tuvaletimi tutamıyorum doktora gittim ve o da bana inşallah bu ay kalıcan dedi ama bilmiyorum gene de ümitlenmek istemiyorum beklicem daha benim 13 günüm var eğer olmazsam hemen yazarım ama tabi allah...

evet bende 1 senelik evliyim bizde bir bebek istiyoruz aralıktan beri korunmuyoruz ama olmuyor doktora gittim tahliller yapıldı ve yumurtalıklarımda hormon bozukluğu çıktı bir hafta ilaç içtim sonra yasaklar ve bir tane iğne vuruldum sonrasında kasıklarım felaket bir şekilde ağrımaya başladı tuvaletimi tutamıyorum doktora gittim ve o da bana inşallah bu ay kalıcan dedi ama bilmiyorum gene de ümitlenmek istemiyorum beklicem daha benim 13 günüm var eğer olmazsam hemen yazarım ama tabi allah vatana millete hayırlı evlat versin azadan kusursuz olsun hepimizin inşallah

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Selam bende gün geçmeden önce hamilelik belirti verirmi diye araştırma yaparken buraya takıldım,baştan sona tüm msjları okudum nekadar çok aynı dertten muzdarip insanlar varmış meğer.Allah herkese hayırlısıyla Anne olmayı tez zamanda nasib eder inşallah.Bi arkadaş dr verdiği ilacı arkadaşının tavsiyesi üzerine bıraktığını yazmış,bence siz siz olun dr verdiği öneriye karşılık bilgisi sadece kendi hayat tecrübesinden ibaret olan insanların fikirlerine önem vermeyin,çünkü bir dr.bizim gibi...

Selam bende gün geçmeden önce hamilelik belirti verirmi diye araştırma yaparken buraya takıldım,baştan sona tüm msjları okudum nekadar çok aynı dertten muzdarip insanlar varmış meğer.Allah herkese hayırlısıyla Anne olmayı tez zamanda nasib eder inşallah.Bi arkadaş dr verdiği ilacı arkadaşının tavsiyesi üzerine bıraktığını yazmış,bence siz siz olun dr verdiği öneriye karşılık bilgisi sadece kendi hayat tecrübesinden ibaret olan insanların fikirlerine önem vermeyin,çünkü bir dr.bizim gibi birçok vakayla karşılaşmış ve ne yapması gerektiğini bilen kişidir,bide bunun eğitimini almış olabileceğini düşünürsek onun değilde arkadaşımızın fikrine itibar etmemizin nekadar mantıksız olacağını düşünelim.Bu arada bende ikibuçuk yıllık evliyim ve üç aydır bebek için çalışmalar yapıyoruz kanamama 3 gün kaldı şimdiden heyecanlıyım stresin nekadar olumsuz rol oynadığını bile bile stresten alıkoyamıyorum kendimi.İnşallah Allah hepimizin gönlüne göre verir...

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende bebek istiyorum amam korkuyorum çünkü bebeğim sekiz aylık karnımda öldü ilk defa bu ay denedik bilmiyorum olur mu olmaz mı ama allah hayırlısını versin

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

:):):)bende 12 gündür adet başlamadı inşllah hamileyimdir evde test pozitif çıktı yarın kan testi yaptıracam ve yine pozitif olursa size yazarım 22yıllık hasret sona ererinş allah her kesin gönlüne göre versin AMINNNNNNNN


:-*:-*:-*

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

SonunDa bende hamile kaldım dün kan testi yaptırdım pozitif çıktı qerçekten çok güzel bir duygu herkes yaşar inşaallah hepinize slmlar...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm ben 11 aylik evliyim evlendikten sonra hamile kaldim bebegim oldu 5 aylikken karnimda bobrekleri ile idrar kesesi olusmamis daha soktayim mutsuzum uzgunum :'( allahim kimseye gostermesin saglikli bi bebek vermeyi nasip etsin amin suan hamile kalmak istiyorum ama korkuyorum ayni seyi yasamaktan:'(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm ben 9 aylık evliyim geçen ay adetim 5 gün gecikti test yaptırcaktm ama gerek kalmadı çünkü hastalandm ve çok üzüldüm . sürekli ağladım ne yapacağm bu ay çok istiyorum hamile kalmayı bizden sonra evlenenler hep hamile kladı bi ben kalmadm eşimde istiyo bende istiyorum .

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merak etme allah herseyın hayırlısını verır sen sadece sabret mutlaka mukafatını görürsün üzülme bende hamile kalmadım ama hala umıdım var sıkma canını


 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

herkese merhaba.benim gibi düşünen ne kadar bayan varmış.insan sadece kendini biliyor. bende 3 yıılık evliyim ve bir yıldan beri korunmuyoruz ama bebeğimiz olmadı henüz. stres tamam çok etkiliyor insanı ama stressizde olmuyor ki elinde değil. adetim 2 gün gecikti. ümitlenmek istemiyorum ama hamile kalmayı çok istiyorum.
belimde ağrı var, gögüslerim çok şişti ve uçları çok acıyor. adet belirtisi de olabilir biliyorum ama offf yaaa. allahım isteyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm arkadaşlar bende 2,5 yıllık evliyim pos mum var.tedavi görüyorum.rahim filimi felan çekildi geçen ay.adetimde bir gün gecikti sabah test yaptım,negatif çıktı.bende de halsizlik mide bulantısı,titreme var saat 12 dede kan testi yaptırdım ,birazdan almaya gideceğim,zannetmiyorum ama allah hepimizede hayırlı evlatlar nasip etsin herkeze bol şanslar..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

artık ar ama biz erken oldugunu düşünüyoz ama korunmuyoruz bir senedir hale ddaolmada neden biliyormusuuz insanlar iştresormasından bıktım iki senelik evliyim bebek yapmıyormusunuz diyorl

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

adet oldum hamile değilmişim çok üzüldüm ümidim koyboluyo günden güne. ne yapmam gerekiyo offff.
cevaplarınızı bekliyorum.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm ben 6 yıldır evliyim ve vajinismusum:( böylelikle bebeği çok istememe rağmen hamile kalamıyorum ferda hanım sizinle görüşmek isterim

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm ben 6 yıllık evliyim ve malesef vajinismusum bebeği çok istememe rağmen malumm olamıyorrr ..:( ferda hanım sizinle görüşmek isterimm..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bu kadar karamsar olmayın bende 5 yıllık evliyim şubatın 25 inde 7 aylık bebeğimi sezeryanla aldı doktorum.yüzünde büyük anormallik varmış kızımın yutak yokmuş makat kapalıymış ancak renkli ultrasonda belli oldu doğar doğmazda kaybettim yavrumu.5 sene bekledim allah onu benden aldı ama neyepalım herşey allahın taktiri. şimdi tek düşündüğüm tekrar hamile kalıpta bebeğim yine öyle olursa.bu 5-10 aylık evli olupta bukadar karamsarlığa kapılanları anlayamıyorum........>:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

hamile olduğumdan şüphelenyorum inşallah değlimdir gece rüyalarıma girio allahım hamile değilimdir inşallahhh

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar bu siteyi daha bugün gördüm ve baştan sona kadar bütün arkadaşların yazdıklarını okudum.Sadece bendeğilmişim dert haline getiren onu anladım;)Bende 1 senelik evliyim evlendğimizin sadece ilk ayı korunduk bir daha hiç korunmadık ama hamile kalamadım.eşimde bende çok istiyoruz.Hep hamileymişim zannetti. bundan 2-3ay öncesine kadar herkesi ümitlendirdim hatta eşimi bile onun gözlerindeki mutluluk paha biçilemezdi ama değilmişim ve eşimde bende çok büyük hayal kırıklığına uğradık...

arkadaşlar bu siteyi daha bugün gördüm ve baştan sona kadar bütün arkadaşların yazdıklarını okudum.Sadece bendeğilmişim dert haline getiren onu anladım;)Bende 1 senelik evliyim evlendğimizin sadece ilk ayı korunduk bir daha hiç korunmadık ama hamile kalamadım.eşimde bende çok istiyoruz.Hep hamileymişim zannetti. bundan 2-3ay öncesine kadar herkesi ümitlendirdim hatta eşimi bile onun gözlerindeki mutluluk paha biçilemezdi ama değilmişim ve eşimde bende çok büyük hayal kırıklığına uğradık artık har ay 2 tane test yapmaktan bıktım 2 aydır yapmıyorum acayip derecede psikolojim bozuldu artık kendimi kasmıyorum ve günümü bekliyorum bazende günüm geçiyor bile ama hastalanmamı bekliyorum.Kafaya takmamaya çalışıyorum eşimede çevremdeki yakınlarımada bahsetmiyorum hap mutlu gözükmeye çalışıyorum.:'(Önümüzdeki ay doktora çıkıcam allah hayırlı zamanda ve hayırlı evlat versin hepimize arkadaşlar allahın takdiri bundada bir hayır vardır...Soğan suyu kürünü yapıcaktım ama korkuyorum acaba yapsam mı?Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazsın arkadaşlar.Gelişme olursa haberdar edicem sizide HOŞÇAKALIN...;)

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

çok üzülyorum eşime belli etmiyorum oda üzülmesin diye allahım herkeze nasip etsin

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben de 7 aylık evliyim 3 aydır korunmuyoruz bebek istiyoruz ama bir türlü olmuyor. bebek sesi duyunca bile ağlıyorum. çok istiyoruz. aslında psikolojik olarak kendini sıkmamak gerekiyormuş ama ne yapayım elimde değil. o testlerde - çizgisini görmekten bıktım. korkuyorum. üzülüyorum. off offf... bu ay adetime daha bir hafta var ama kasıklarım çok ağrıyor. midem yanıyor sürekli ateşliyim. göğüs uçlarım çok kötü ağrıyor. bilmiyorum ya bugün test yapmaya çalışacağım.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 2 yıllık evlıyım evliligimin 9.ayında hamıle kaldım ama fazla uzun surmedı bebegım benı terk ettı yanı karnımda öldü cok acı bı duygu tek hamıle kalmak degıl benım arzum sımdı allah nasıp ederse tamammına erdırır ınsallah allah coocuk ısteyen herkese cocuk nasıp eder ınsallah benimde daha adetımın zamanı gelmedı ama kendımı hamıleymısım gıbı hıssedıyorum sık ıdrara cıkma cabuk karnım acıkıyo ama mıdem felan bulanmıyo dua edın arkadaslar ınsallah hamıleyımdır:)>:(:o

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

pko hastasıyım.2 ay glukojen kullandım.1 ay sonra adet oldum.ama şimdi adetimi yine 8 gün geçtim.bende çok tuhaf hissediyorum.göğüslerim daha dolgun,aşırı gerginim,sivilcelerim çoğalı,sık idrara çıkıyorym...ama gebelik testi yaptırmaktan korkuyorum.benim gibi glukojen kullanıp,adeti düzelen var mıacaba

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 4 yıldır evliyim.ama eşimi bebek yapmaya yeni ikna edebildim.31 yaşındayım şimdiye kadar adet dönemlerimde hiç sorun olmadı. 1 hafta sonra adet olmam gerekiyor. ama olmamayı çok istiyorum.konuştuğum arkadaşlar hamile kalmak o kadar okadar kolay değil diyor moralim bozuluyor.>:( ilk 1-2 hafta içinde ne gibi belirtiler olur diye sürekli araştırma yapıyorum ama belirli bir belirti yokmuş o yüzden beklemekden başka çare yok.eğer hislerim doğruysa hissettiklerim psikolojik değilse hamileyim.....

ben 4 yıldır evliyim.ama eşimi bebek yapmaya yeni ikna edebildim.31 yaşındayım şimdiye kadar adet dönemlerimde hiç sorun olmadı. 1 hafta sonra adet olmam gerekiyor. ama olmamayı çok istiyorum.konuştuğum arkadaşlar hamile kalmak o kadar okadar kolay değil diyor moralim bozuluyor.>:( ilk 1-2 hafta içinde ne gibi belirtiler olur diye sürekli araştırma yapıyorum ama belirli bir belirti yokmuş o yüzden beklemekden başka çare yok.eğer hislerim doğruysa hissettiklerim psikolojik değilse hamileyim.. test almayı düşündüm ama şu anda yapılacak testtin doğru çıkmama ihtimali çok yüksekmiş.. bekliyorum bakalımm..

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 1 senelik evliyim. adetimde bir gecikme yok. ama göğüs ucunda koyulaşma ve gögüslerimin dolgunlaşması, mide bulantısı baş dönmesi birde karın altında kasıklarımda sertleşme var. acaba hamile miyiimdir? bir yardımcı olursanız sevinirim. bulunduğum bölgede sağlık ocağı falan yok.

şimdiden çok sağolun.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

nasıl mutluyum anlatamam arkadaşlar ben şuan 3 aylık hamileyim ama çok kilo aldm 68 kiloyken 77 kilo oldum yürürken zorlanmaya başladım nasıl yemek yiyorum bilemezsiniz pasta yediğimde 3 kişiliği bitirebiliyoum hamileyken yediklerime nasıl dikkat edebilirim bilen var mı??

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar bende evleneceğim çok az kaldı ama polıkıstık overım bır ayda 3 kez adet gördüm.bu ay sol tarafımda asırı hareket edınce ağrım oluyor.bıde karnım sıstı asırı gebe değilimdir umarım:(((((((

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ARKADASLAR BEN 3 AYLIK EVLIYIM BENDE BELIRTILER OLMAYA BASLADI MİDEM COK BULANIO ÖZELLIKTE SABAHLARI VE YEMEKELRDEN SONRA...SONRA KASIKLARIMDA AGRI VAR VE ARA ARA ATES BASMASI OLUOO FAKAT HAMILEMIYIM BİLMIOM EVDE TEST YAPTIM OLUMLU CIKTI DOKTORA GİTTİM KAN TESTI YAPTI BU TESTE GÖRE NEGATIF AMA KAN SONUCUN 0 CIKMAMIS DEDI KAN SONUCUM 3.13 CIKTI GEBELIK BASLANGICI OLABİLİR DEDI HALA DAHA SUPHEDEYIM 10 GUN SONRA GEL TEKRAR TES YAPALIM DEDI VE BEKLIOM MERAKLA İNŞ.GEBEYIMDIR COK İSTIYORUM CUNKU...

ARKADASLAR BEN 3 AYLIK EVLIYIM BENDE BELIRTILER OLMAYA BASLADI MİDEM COK BULANIO ÖZELLIKTE SABAHLARI VE YEMEKELRDEN SONRA...SONRA KASIKLARIMDA AGRI VAR VE ARA ARA ATES BASMASI OLUOO FAKAT HAMILEMIYIM BİLMIOM EVDE TEST YAPTIM OLUMLU CIKTI DOKTORA GİTTİM KAN TESTI YAPTI BU TESTE GÖRE NEGATIF AMA KAN SONUCUN 0 CIKMAMIS DEDI KAN SONUCUM 3.13 CIKTI GEBELIK BASLANGICI OLABİLİR DEDI HALA DAHA SUPHEDEYIM 10 GUN SONRA GEL TEKRAR TES YAPALIM DEDI VE BEKLIOM MERAKLA İNŞ.GEBEYIMDIR COK İSTIYORUM CUNKU ALLAHIM HERKESE NASİP ETSIN ANNELIK DUYGUSUNU...TUM İSTEYENLERE VERSIN AMİNNNNN.....:-*

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaslar ya gercekten bu nasip isi hepinizin dedigi gibi ama kafaya takildigi zaman gercekten bosa umitleniyoruz kafaya takmamak gerek gercekten ve her sanciyi bas donmesini acaba bile demeyin zaten varsa vardir test yapin idrar testi bile 3-4 gun gecse sonu veriyor

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkdaşlar bnm annem aşeriyor reglisi gecikti vücudunda şişlik var kilo alıyor hemn yoruluyor we karnı şişmeye başladı acaba hamile midir??

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 7 yıllık evlıyım.ve 3 yıl bekledım ama cocugum olmadı.3 yıldan sonrs doktora gıttım ve 2 yıl tedavı gordum ama yıne olmadı.bızım sorunumuz pısıklojıkmıs doktorumuz tüp bebek yöntemıne bas vurdu. ılk deneme basarısız oldu cok üzüldüm ümıtlerım hayallerım yıkıldı.ıkıncısı ıcın tekrar basladık ıkı ay tedavı oldum ıkınsı deneme ıcın ve ıkıncıyı yaptık cok sükür su anda 5 haftalık hamıleyım.cok guzel bı duygu rabbım bunu her anna olmak ısteyen anna adtlarını tattırsın dularım sızınle......

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar bende 16 aylık evliyim ve 12 aydır bebek istiyorum ama olmuyo bende doktora gittim progesteron hormonum düşükmüş klomen diye bir ilaç verdi kullandım adetime 2 hafta var daha ne olacak bilmiyorum.bu ilaçtan daha önce kullanıpta hamile olanınız yada hamile olan bir yakınınız varmı cevap verirseniz inanın çok sevinirim.allah isteyen herkese çocuk nasip eder inş.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar size bi sorum var aranızda bilenler varsa lütfen beni aydınlatsın... ben 3 aylık evliyim hamile olmayı çok istiyorum ama daha olamadım.eşim kasık bölgesinden fıtık amelyatı olmuş,sizce bu çocuk olmamaya bi engelmi:( bilgisi olanlar lütfen beni aydınlatın...........

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

mrb arkadaşlar hepinizin yorumlarını okudum..kiminde duygulandım kminde yürekten sevindim...haziranda dogum kontrol hapını bıraktım ve bu zamana kadar bebişim olmadı..okudugum bılgılere gore haptan sonra en az uc adet gecmesı gerekıyormus...bılgısı olan varsa lutfen paylasalım..ayrıca okudugum tum bılgılere gore gercekten stres herseyin onune geciyomus..uc aydır strese bogustum bu ay pek takmamaya calısıyorum...adetime 12 gun var..ama onu bıle dusunmemeye calısyorum..dua edelim ki Rabbim...

mrb arkadaşlar hepinizin yorumlarını okudum..kiminde duygulandım kminde yürekten sevindim...haziranda dogum kontrol hapını bıraktım ve bu zamana kadar bebişim olmadı..okudugum bılgılere gore haptan sonra en az uc adet gecmesı gerekıyormus...bılgısı olan varsa lutfen paylasalım..ayrıca okudugum tum bılgılere gore gercekten stres herseyin onune geciyomus..uc aydır strese bogustum bu ay pek takmamaya calısıyorum...adetime 12 gun var..ama onu bıle dusunmemeye calısyorum..dua edelim ki Rabbim isteyen herkese bebişler versin...hamile kalan bayanlar mutlulugunuzu bizimle paylasırsanız bızım de umudumuz artar...sevgıyle ve inşallaah bebişlerle kalın...

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merak etme gamze benim eşimde evlendikten 1 sene sonra ameliyat oldu ondan snra hamile kaldım herhangi bi sorun olcanı zannetmiyorum kızım 5 yaşında oldu bizimde birsene boyunca cocugumuz olmadıameliyattan sonra hamile kaldım kendini üzme zamana bırak ALLAH TÜM COCUK İSTEYENLERE NASİP EDER İŞŞALLAH....AMA SABREDİN.....

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

gamzecim i sorun olmaz diliyorum canını sıkma umudunu kaybetme bende 1 yıllık evliyim bebek hayalim çok fazlainşallah olurr

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

mrh arkadaşlar sorum olacak sızlere ben ertesı gunu hapı kullandım onun etkısı 72 saat ve hapın etkısı gectıkten sonrakı gun (4 gun sonra) eşim o haltı tekrar yedi ve bende şuanda aşırı derecede kasık agrısı halsızlık ve dun ılk defa mıgdem bulandı hamılemıyım acaba....benım 3 yaşında oglum var onunla bıraz daha zaman gecırmek istıyorum eğer hamileysem burdan söylüyorum kocamı bogazlıyacam offfff....BU ARADA ALLAH İSTEYENLERE VERSİN......GÖNLÜNÜZE GÖRE VERSİN

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

2 senelik evleyim ve 4 aydır korunmuyoruz jinekoloğa gittim 2 sene korunduysanız 18 ay içerisinde olur 18 ay geçtikten sonra normalde tadaviyi tavsiye edip uyguluyoruz dedi. üzerinden 1 ay geçmek üzere bugün son günüm ama karın ağrım hiç yok ve miğdem çok bulanıyo, normaldede bulandığı için pek heveslenmek istemiyorum çok ağırlık basıyo son 1 haftadır sahura bile kalkamıyorum uyuya kalıyoruz. annem hamileliklerini uyuyarak geçirdiğini söylerdi. acaba demek istemiyorum ama inş. hamileyimdir....

2 senelik evleyim ve 4 aydır korunmuyoruz jinekoloğa gittim 2 sene korunduysanız 18 ay içerisinde olur 18 ay geçtikten sonra normalde tadaviyi tavsiye edip uyguluyoruz dedi. üzerinden 1 ay geçmek üzere bugün son günüm ama karın ağrım hiç yok ve miğdem çok bulanıyo, normaldede bulandığı için pek heveslenmek istemiyorum çok ağırlık basıyo son 1 haftadır sahura bile kalkamıyorum uyuya kalıyoruz. annem hamileliklerini uyuyarak geçirdiğini söylerdi. acaba demek istemiyorum ama inş. hamileyimdir. 18 ay gibi deneme süresi çok uzun psikolojim her ay kaldıramayabilir:( dua ediyorum inş bütün bebek isteyenlere rabbim hayırlı evlatlar verir:)

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 6yıllık evliyim iki cocuğum var bu ay korkuyorum hamilemiyim diye kocamın bir işi yok bakamıyoruz bakamadıktan sonra cocuk istemiyorum .ama okadar seviyorumki cocuklarımı dayakta var benim evliliğimde bence hersey rayına oturmadan hic bisey yapmayın özelliklede cocuk ben dayak yerken onların bakısları gözümün önünden gitmiyor kimsemde yok sanırım ben bunları hak ettim ki allah bunları basıma getirdi kib
:'(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benimde bugün 10. günüm ben 2.5 senelik evliyim eşimde azosperm rahatsızlığı var ve doktorlar normal yollardan asla çocuk sahibi olamayacağımızı söylediler.evlendiğimiz günden beri sadece tüp bebek tedavisi olduğumu bildiğim için önemsemedim ama bu ay bir ilk yaşamdı ve adetim gecikti.:-*şimdi bekliyorum sadece gidip test almaya çekiniyorum olmaz diye bende hiç bir hamilelik belirtisi yok sadece göğüs uçlarımda hassasiyet ve bir acı hissi var okadar.acaba en kısa yoldan kan testi mi...

benimde bugün 10. günüm ben 2.5 senelik evliyim eşimde azosperm rahatsızlığı var ve doktorlar normal yollardan asla çocuk sahibi olamayacağımızı söylediler.evlendiğimiz günden beri sadece tüp bebek tedavisi olduğumu bildiğim için önemsemedim ama bu ay bir ilk yaşamdı ve adetim gecikti.:-*şimdi bekliyorum sadece gidip test almaya çekiniyorum olmaz diye bende hiç bir hamilelik belirtisi yok sadece göğüs uçlarımda hassasiyet ve bir acı hissi var okadar.acaba en kısa yoldan kan testi mi yaoptırmsam belki rabbim gördü gözümün yaşını ve bana verdi bilemiyorum ama umutlandırmak da istemiyorum eşimi...çok zor allah herkeze nasip etsin inşallah bir tane koklamalıkta olsa nasip etsin inş. çok zor kendin üzülmüyormuş gibi bide etrafın lafı sözü acıyarak bakmaları dahada kahrediyor. şansınız bol olsun rabbim hepinizin yolunu açık etsin...

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

;)selam arkadaşlar ben 2 yıllık evliyim,gülmeyin ama ben kocamı hala kandıramadım,bende başta çocugum olsun istemiyordum ama artık çok istiyorum,bu seferde kocamı kandıramıyorum,2 sefer kandırdım ama hala hamile değilim,her gün başımın etini yiyor,midem bulanıyormuymuş,başım dönüyormuymuş,degilsin dimi deyip deyip duruyo bidahada bu fırsatı bulamıycamkandıramıycam,hamile olsam benden çok sevincek gibime geliyo ama sadece ama,,kandırma yolları istiyorum sizden,acil yetişin

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

2 yıllık evliyim ve evlendiğimden beri hiç korunmadık evlliğimin 6. ayında hamile kaldım öğrendiğimin haftasında bebeğimi kaybettim karnımda ölmüştü kürtaj oldum 1.5 yıldır her ay umutla yaşıyorum ama her defasında hüsrana uğruyorum bu ay geciktim 5. günüm 2 gün önce tahlil yaptım negatif çıktı testler 10 gün geçmeden yanıltıcı olabilirmiş yine de umutluyum dilerim hamileyimdir çok zor.... allahım tüm isteyenlere bu duyguyu tattırır inşallah...sizden isteğim benim için de dua eder misiniz?...

2 yıllık evliyim ve evlendiğimden beri hiç korunmadık evlliğimin 6. ayında hamile kaldım öğrendiğimin haftasında bebeğimi kaybettim karnımda ölmüştü kürtaj oldum 1.5 yıldır her ay umutla yaşıyorum ama her defasında hüsrana uğruyorum bu ay geciktim 5. günüm 2 gün önce tahlil yaptım negatif çıktı testler 10 gün geçmeden yanıltıcı olabilirmiş yine de umutluyum dilerim hamileyimdir çok zor.... allahım tüm isteyenlere bu duyguyu tattırır inşallah...sizden isteğim benim için de dua eder misiniz? allahım herkesin gönlüne göre versin....

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben bekarlığımdan beri adet düzensizliği yaşıyordum 3 yıl doğum kontrol hapı düzenleyiciler kullandım daha sonra evlendim ve 1,5 yıllık evliyim tabi düzensizliğim devam etti korunmuyodum ama hep haplar daha sonra polikistikover oldumu söledi doktorum tabi haplar vebıraktım altı ay oldu 2 aydır hasta olmmadım göğüslerim şişti ağrıyo sık idrara çıkıyorum karnım şişti ve 2 hafta önce test yaptırdım idrar ve kan bişi çıkmadı dün test yaptırdım kanda 309 değeri çıktı hamile imiş hala inanamıyorum...

ben bekarlığımdan beri adet düzensizliği yaşıyordum 3 yıl doğum kontrol hapı düzenleyiciler kullandım daha sonra evlendim ve 1,5 yıllık evliyim tabi düzensizliğim devam etti korunmuyodum ama hep haplar daha sonra polikistikover oldumu söledi doktorum tabi haplar vebıraktım altı ay oldu 2 aydır hasta olmmadım göğüslerim şişti ağrıyo sık idrara çıkıyorum karnım şişti ve 2 hafta önce test yaptırdım idrar ve kan bişi çıkmadı dün test yaptırdım kanda 309 değeri çıktı hamile imiş hala inanamıyorum darısı anne olmak isteyenler inşallah

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm anne olmak isteyen arkadaslar bizde 15aylık ewliyiz 1yıl önce 11haftalık hamileyken bebegim öldü kürtaj oldum.bir senedir bebek istiyoruz adetim 3gün gecti inşallah hamileyimdir isteyen herkes inşallah anne olur:)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 14 aylık evliyim bende vajinusmus var ve allah kimseye vermesin bu illeti eşimle birlikte olamıyoruz ama ikimizde bebek istiyoruz bu ay adetim 6gün geçti hiç böyle olmazdı ama bu sefer biraz ilişkieye girebilmiştk tüm belirtiler var acaba hamile olabilirmiyim

:-*

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba bayanlar.herkesin yorumunu okudum.herkes belliki birşeyler paylaşmak istemiş.bende bari sizlerle birşeyler paylaşayım.3 aylık evliyim.idrarımda kanama ve rahmimde yara çıktı ve özellikle tam hasta olacağım zaman rahmimde yanma idrarımda kanama başlıyor.dr a gittim hamileliğe engel olabilir dedi.başkasına gittim yok hamilelikle alakalı deil dedi.üşütmekle alakalı dedi.yani anlıyacağınız şaşdım kaldım.kime güveneyim diye .rabbime sığımış bir şekilde iyileşmemi karşıma düzgün bi dr...

merhaba bayanlar.herkesin yorumunu okudum.herkes belliki birşeyler paylaşmak istemiş.bende bari sizlerle birşeyler paylaşayım.3 aylık evliyim.idrarımda kanama ve rahmimde yara çıktı ve özellikle tam hasta olacağım zaman rahmimde yanma idrarımda kanama başlıyor.dr a gittim hamileliğe engel olabilir dedi.başkasına gittim yok hamilelikle alakalı deil dedi.üşütmekle alakalı dedi.yani anlıyacağınız şaşdım kaldım.kime güveneyim diye .rabbime sığımış bir şekilde iyileşmemi karşıma düzgün bi dr çıkması duasını ediyorum yani.rabbim herkesin gönlüne göre versn.a.e.o.

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba aranıza yeni katıldım ve bütün msjları okudum bazılarının sonuçları burukda olsa bence çok hoş paylaşımlar bunlar.Bende 5 aylık evliyim ben bebek istemiyorum ama eşim çok istiyor istemiyorum derken istiyorum çocuklara karşı aşırı düşkünlüğüm vardır fakat erken olduğunu düşünüyorum evliliğimin oturmasını istiyorum.Biraz daha gelecek için yatırım yapmak istiyorum yoksa bakamayacağın geleceğini heba edeceğin bebeği dünya ya getirseniz ne olur getirmeseniz ne olur öncelikle ona sıcak ve...

merhaba aranıza yeni katıldım ve bütün msjları okudum bazılarının sonuçları burukda olsa bence çok hoş paylaşımlar bunlar.Bende 5 aylık evliyim ben bebek istemiyorum ama eşim çok istiyor istemiyorum derken istiyorum çocuklara karşı aşırı düşkünlüğüm vardır fakat erken olduğunu düşünüyorum evliliğimin oturmasını istiyorum.Biraz daha gelecek için yatırım yapmak istiyorum yoksa bakamayacağın geleceğini heba edeceğin bebeği dünya ya getirseniz ne olur getirmeseniz ne olur öncelikle ona sıcak ve stresden, maddi yada manevi talihsizliklerden uzak bi yuva oluşturdukdan sonra bir bebek düşünülmeli bence ancak eşim beni geçen ay bir ALİ CENGİZ OYUNUNA GETİRDİ korunmadı sanırım hamileyim belirtileri var fakat bilemiyorum ki emin de olamıyorum belki psikolojik ama ;mide bulantısı, kasıkda iğne acısı gibi batmalar ağrılar, inanılmaz derece de bel ağrısı ,sürekli ağzıma hani annelerimizin deyimi ile karasu gelir derler ya bilenleriniz varsa işte o ,sık idrara çıkma adetimde bir gün geçti aslında test yaptım fakat negatif şu da bi gerçek ki çok erken yaptım testi negatif çıkması normal.Şimdi ben hamile olan arkadaşlardan özelliklede taze yani yeni öğrenen arkadaşlardan hamilelikle ilgili ip uçları vermelerini rica ediyorum.ŞUNUDA İTİRAF ETMEDEN EDEMİCEM ERKEN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORDUM FAKAT HEYCANLANMADIM DESEM YALAN OLUR AH BU ACABALAR 9 GÜN SONRA SONA ERİCEK VE SİZLERLE HEMEN PAYLAŞACAĞIM.BENİ LÜTFEN AH BU ACABALAR OLARAK HATIRLAYIN GÜZEL BİR RUMUZ İSMİ OLDU DİMİ.TAZE ANNELER İP UCU BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TŞKLER.;).BEBEK YAPMAK MARİFET DEĞİL ONU BÜYÜTMEK VE ONA GÜZEL Bİ GELECEK HAZIRLAMAK Bİ MAĞRİFET BENCE. ÇOCUK AŞKINA NE OLUR HEM KENDİNİZİ HEM BEBĞİNİZİ HEBA ETMEYİN ACELE ETMEYİN EVET SÜPER Bİ DUYGU EMİNİM AMA ÖNCE DOĞMAMIŞ BEBEKLERİMİZ İÇİN GÜZEL BİR GELECEK VE SICAK BİR YUVA TAHSİS EDELİM Kİ HEM BİZ HEM BEBEĞİMİZ RAHAT BİR YAŞAM SÜRSÜN.BİR ABLA VARDI YORUM YAPMIŞ İKİ ÇOCUĞU OLDUĞUNU VE EŞİNDEN DAYAK YEDİĞİNİ ÜSTELİK ÇOCUKLARINDA BU ŞİDDETE GÖZ MİSAFİRİ OLDUĞUNU YAZMIŞ NE KADAR KÖTÜ ÇOK YANLIŞ Bİ DURUM ABLACIM EĞERKİ BU İLETİMİ OKURSAN LÜTFEN RİCA EDERİM ONLARI BU ŞİDDETTEN ELİNDEN GELDİĞİNCE UZAK TUTMAYA ÇALIŞ HİÇDE BELLİ ETME İNANAMIYORUM YA O ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİLERİNİ DÜŞÜNEMİYORUM BİLE YAPMAYIN ALLAH AŞKINA ANNELER BABALAR BU KÖRPE ÇOCUKLARA BEBEKLERE BUNLARI YAPMAYIN NE OLUR EŞİNLE KONUŞMAYI DENE ABLACIM KONUŞARAK ANLAŞIN VURUŞARAK DEĞİL KENDİNİDE Bİ MAHKEME ET EŞİNİDE HER KİMDE SUÇ VAR İSE BUNU BERABER ANALİZE EDİN NE OLUR. BU EVLİLİĞİ YÜRÜTMEYİ DÜŞÜNÜYORSAN EĞERKİ ÇOCUKLARINA KOL KANAT GER VE ONLARI BU ŞİDDETE MARUZ ETME NASIL ÜZÜLDÜM İNAN BEN EŞİNİZDEN MAALESEF BÖYLE BİR BEKLENTİDE BULUNAMIYORUM KOL KANAT GERME GİBİ BUNU YAPICAK OLAN İNSAN ZATEN ÇOCUKLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE BÖYLE BİR KÖTÜ GİRİŞİMDE BULUNMAZ VE EŞİNİZİ ŞİDDETLE ESHEFLE KINIYORUM. LÜTFEN ANNELER BABALAR ÇOCUKLARMIZA SAHİP ÇIKALIM ASLA YALNIZ İKEN DIŞARI ÇIKARMAYALIM ÇIKSALAR DAHA YANINDA MUTLAKA GÜVENİLİR BİRİ OLMALI. ABİMİN KIZI 13 YAŞINDA VE BEN HALA ONU ASLA YALNIZ DIŞARI BIRAKMAM HA ANNESİ BABASI BIRAKIR FAKAT BENİM GÖZETİMİM ALTINDA İKEN BUNU BİRAZ ZOR YAPARLAR ÇÜNKİ DIŞARDA ÖYLE İNSAN KILIĞINDA MAHLUKATLAR VARKİ ÇALIŞAN BİR BAYAN OLARAK SÜREKLİ DIŞARDA OLDUĞUM İÇİN BUNU AÇIK BEYAN GÖRÜYORUM OFFF NE KADAR ÇOK KONUŞMUŞUM UMARIM BANA NE BİLMİŞ NE UKALA BİR BAYAN DEMEZSİNİZ İNANIN HİÇ BİR KÖTÜ NİYETİM YOK TAMAMİYLE İÇİMDEN GELEN BİR SAMİMİYETLE YAZDIM HOŞÇAKALIN.

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

cok korkuyorumm hamile olmaktaktan umarım diilimdir durumum cok kotu adetım gecıkelı 10 gunu gectı ama siskinlık ve hassasıyet dısında hıcbı belırtı yok ve ben evlı dıılım :(:( hamıle kalmak ıstemıyorum...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Merhaba bende yazılan bütün yorumları okudum 13 aylık evliyom 8 aydır korunmuyorum ama halen bebek yok.
Herkes bebek sormaya başladı.Eşimde bende çok istiyoruz. Şimdi adetim 12gün gecikti 2 kez gebelik testi yaptım ama sonuç negatif. Bakalım bir hafta daha bekleyeceğim sonra doktora gideceğim.İnşallah hamileyimdir.
Allah isteyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

1 yıllık evliyim ilk 4 ay korunduk 5.ayda hamile kaldım bebeğim 10 haftalıkken karnımda öldü.kürtajla aldılar.3 ay korunmamızı önerdi doktor şu son iki aydır korunmadık ama henüz bebegimiz olmadı acaba kürtajın etkisi varmıdır .diğer arkadaşlar gibi bende çok istyorum Allah hepimize inşallah hayırlısıyla nasip etsin

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

mrb arkadaşalar bir şey sorucaktım benı bılgılendırırsenız çok sevınırım buraya 3 kez yazıyorum hala yazım çıkmadı ben bır senelık evlıyım ılk defa bu ay kornmadık hap falan kullanmadım eşim korundu fakat adetım 4 gun gecıktı ama kasıklarım adet olucakmışım gbı ağrıyor sankı oldum olucam gıbıyım göğüslerım çok şişti adet le ilgili bır bu belırtıler var hamileliğin ilk ayında olur mu? kasık ağrısı yoksa kıst mı oluşuyor offff kafam çok karışık yrn bır test yapıcam bakalım benı...

mrb arkadaşalar bir şey sorucaktım benı bılgılendırırsenız çok sevınırım buraya 3 kez yazıyorum hala yazım çıkmadı ben bır senelık evlıyım ılk defa bu ay kornmadık hap falan kullanmadım eşim korundu fakat adetım 4 gun gecıktı ama kasıklarım adet olucakmışım gbı ağrıyor sankı oldum olucam gıbıyım göğüslerım çok şişti adet le ilgili bır bu belırtıler var hamileliğin ilk ayında olur mu? kasık ağrısı yoksa kıst mı oluşuyor offff kafam çok karışık yrn bır test yapıcam bakalım benı bılgılendırırsenız sevınırım...:(
Bebekvar.net'in Cevabı: Merhaba.. Ne yazık ki gönderilen her yorum sitemizde yayınlanamamakta. Sizin durumunuzda yapmanız gereken test yaptırmak, hamile değilseniz adet düzensizliğiniz için doktora gitmektir. Çok fazla yorum geldiğinden bu tip yorumları yayınlayamadığımız için sizin şahsınızda yorumları yayınlanamayan diğer okuyucularımızdan da özür diler ilginize teşekkür ederiz.

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

selam ben 18 şubat 2009 da hamile kaldım 1 yıllık evliydim ve 4 aydırda çcuk düşünüyorduk ama boşuna heveslenmişim boş gebelikmiş ve düşük yaptım 22 nisanda 5 aydır uğraşıyoruz olmuyor bu ayda olmazsa doktora tekrar gidecem reglime 3 gün var umarım hamileyimdir beklemek çok kötü göğüslerideki şişlik dışında hiç bir belirti yok bide beyaz kokusuz su kıvamında bir akıntım var internetten araştırdım bu akıntı reglimin yaklaştığını belirtimiş yani yine olmadı oysaki tehlike günleri hiç...

selam ben 18 şubat 2009 da hamile kaldım 1 yıllık evliydim ve 4 aydırda çcuk düşünüyorduk ama boşuna heveslenmişim boş gebelikmiş ve düşük yaptım 22 nisanda 5 aydır uğraşıyoruz olmuyor bu ayda olmazsa doktora tekrar gidecem reglime 3 gün var umarım hamileyimdir beklemek çok kötü göğüslerideki şişlik dışında hiç bir belirti yok bide beyaz kokusuz su kıvamında bir akıntım var internetten araştırdım bu akıntı reglimin yaklaştığını belirtimiş yani yine olmadı oysaki tehlike günleri hiç atlalmamıştık neden olmuyor.rabbim olmayan herkese nasip etsin gerçekten çok zormuş

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

herkeseee merhaba.... ben 3 yıllık evliyim ve eşimle 1.5 senden beri korunmuyorduk fakat bebeğimiz olmadı. dr gittiğimde bana klomen ve glufor diye bir ilaç verdi. o ilaçları düzenli içtiğim söylenemez. 15 gün adetim gecikti evde test yaptım ve pozitif çıktı bugün kan tahlilindede çıktı.kısacası benim tüm bebek isteyen arkadaşlara bi tavsiyem var. dr unuzu dinleyin fakat dediklerine fazla kafayı takmayın.( bana senin çocuğun olmayabilir demişlerdi) . biliyorum zor ama stres yapmamaya çalışın...

herkeseee merhaba.... ben 3 yıllık evliyim ve eşimle 1.5 senden beri korunmuyorduk fakat bebeğimiz olmadı. dr gittiğimde bana klomen ve glufor diye bir ilaç verdi. o ilaçları düzenli içtiğim söylenemez. 15 gün adetim gecikti evde test yaptım ve pozitif çıktı bugün kan tahlilindede çıktı.kısacası benim tüm bebek isteyen arkadaşlara bi tavsiyem var. dr unuzu dinleyin fakat dediklerine fazla kafayı takmayın.( bana senin çocuğun olmayabilir demişlerdi) . biliyorum zor ama stres yapmamaya çalışın çünkü stres çok etkiliyor ve allaha duanızı hiç eksiltmeyin. bi laf var : MEVLAM DİLERSE KİŞİNİN İŞİNİ MERMERE GEÇİRİR ÇÜRÜK DİŞİNİ, MEVLAM DİLEMEZSE KİŞİNİN İŞİNİ MUHALLEBİDE KIRAR SAĞLAM DİŞİNİ...
hepinizin allah yardımcısı olsun....

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba arkadaslar bizde 15aylık evliyiz 10gün öncede buraya acaba hamilemiyim diye yazmıştım ewet hamileyim 5hafta 3günlük***1sene önce 11haftalıkken bebek öldüğü için kürtaj olmuştum tam 1sene sonra gene hamile kaldım inş tamamına erer allahım isteyen herkese bebek wersin??????????????

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba.sizin icin cok seviniyorum,en azından şansınız var.anne ola bilirsiniz,o duyguyu tada bilirsiniz.benim o şansım yok .5 senelik evliyim cocuğumız olmadı.dr gitdik bebeğimizin olmayacağını duyunca dünya başimıza yıkıldı,hayat bu yapacak bir şey yok.cocuğunızı güle güle büyütün.lütfen cocukların değerini bilin.onlar cok önemliler.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ertesi gün hapları gerçekten işe yarıyor mu bilgisi olanlara danışıyorum..

 
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok
Diğer Yorumlar

Yorum yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın ya da var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın