Hamileliğinizin ilk aylarında giyeceklerinizi değiştirmeniz gerekmez. 5 ve 6. aylardan sonra artık kıyafetleriniz dar gelmeye başlar, işte o zaman kendiniz için alışverişe çıkabilirsiniz. Eğer yakın çevrenizde yeni doğum yapmış birisi varsa onun hamilelik giyeceklerinden de faydalanabilirsiniz.
Artık mağazalarda çok şık hamile kıyafetleri satılıyor. Kendinize Ç uygun olanı alın, fakat abartıya kaçmayın. Fazla kullanımı olan kıyafetleri tercih ederseniz, çeşitli şekillerde giyebilirsiniz. Örneğin, bir jile alıp içine değişik renklerde bulüzlerle defalarca giyebilirsiniz. K illa ki hamile kıyafeti de almanız gerekmez. Zevkinize uygun bol kıyafetleri de pekala kullanabilirsiniz. Alışveriş yapmadan önce, gardolabınızı kontrol etmeyi unutmayın. Hâlâ giyebileceğiniz bol kıyafetleriniz olabilir. Çoğu kadın birkaç ay giyeceği hamile kıyafetlerine yatırım yapmak istemez. Siz de böyle düşünüyorsanız, eşinizin kıyafetleri de dahil olmak üzere her türlü imkanınızı değerlendirdikten sonra, daha sonraki hamileliklerinizde kullanmayı veya bir yakınınıza vermeyi düşünerek birkaç tane hamile kıyafeti alabilirsiniz. Şık bir hamile kıyafeti içerisinde, hamile olduğunuza daha çok inanacaksınız.

Kıyafetlerinizi alırken sentetik olmamasına, pamuklu, bol, hafif giysiler olmasına dikkat edin. Gebelikte vücut ısınız arttığı için kendinizi sıcağa karşı daha duyarlı hissedebilirsiniz. Sentetik kumaşlar nemi  çekmedikleri  için  göğüslerin  alt  kısımlarında  ve kasıklarda pişiklere neden olabilir. Belinizi sıkmayan bol kıyafetler tercih edin. Lastikli etek veya eşofman, karnınız büyüdükçe sizi rahatsız etmez. Ayrıca bacağınızı sıkan lastikli çoraplardan da kaçınmanız gerekir. Sıkı çorap lastiği, bacaklarda varis ya da su toplanması meydana getirebilir.  Hamilelikte en önemli giysi iç kıyafetlerinizdir. Büyüyen göğüsleriniz için üzerinize iyi oturan destekli bir sutyen almanız gerekir. Ancak stok yapmaya kalkışmayın. Birini yıkadığınızda diğerini kullanmak üzere iki tane almanız yeterlidir. Bunlar dar gelmeye başlayınca yenilerini alırsınız. Hamileliğin son aylarında kullandığınız sutyenlerinizi lohusalıkta da kullanabilirsiniz. Lohusalıkta ilave olarak önden açık bir iki tane sutyen alırsanız, emzirirken rahat edersiniz.

Hamile giysilerinden Örnekler Görmek için aşağıdaki Linke Tıklayabilirsiniz...

 Hamile Elbiseleri

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın ya da var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın