Gebelik ve Kaşıntılar

Gebelik sırasında kadınlar daha önceden yaşamadıkları pekçok değişik durumla karşılaşabilirler. Özellikle ilk gebeliğini yaşayanlarda bu durumlar bebeğin sağlığı, ve ona zarar verip vermeyeceği konusunda endişeye neden olabilirler.

Gebelik sırasında anne adayını hem fiziksel olarak hem de bebeğine zarar gelip gelmeyeceği konusunda endişelendiren durumlardan birisi de kaşıntılardır.

Pekçok kadın gebeliğin seyri sırasında vücudun belirlli bölgelerinde ya da genelinde değişik derecelerde kaşıntı sorunu yaşar. Kaşıntılar çoğu zaman hem anne adayı hem de bebek açısından tehlike oluşturabilecek bir durumun habercisi değildir. Ancak bazı özel durumlar da söz konusu olabilmektedir

Özellikle hızla büyüyen karın ve memeler etrafında kaşıntının olması son derece normaldir. Bu bölgeler etrafında oluşan çatlakların şilk belirtisi kaşıntıdır. Hormonal değişimler de ciltte hassasiyeti arttırarak kaşıntıya yol açabilir.

Cilt gebelik sırasında nortmalden daha aktif bir organdır. Hem kan akımları artar hem de ter bezlerinin çalışması hızlanır. Buna bağlı olarak meme altlarında, kasıklarda ve diğer cilt kıvrımlarında terlemeye bağlı döküntü ve kaşıntılar olabilir. Bu bölgelerde cilt mantarı gelişebilir ve bu enfeksiyonlar da kaşıntıya yol açabilir.

Vajina çevresindeki kaşıntılar genital mantar enfeksiyonuna, anüs çevresindeki kaşıntılar ise hemoroid ya da basrak parazitlerine bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Artan östrojen düzeylerine bağlı olarak avuç içi ve ayak tabanlarında kızarıklık görülebilir ve bu tabloya kaşıntı eşlik edebilir. Durum doğumdan hemen sonra gerileyerek kaybolur.

Bunun dışında gebe olmayan bir insanda kaşıntıya neden olabilecek egzema, cilt kuruluğu, besin alerjileri gibi durumlar da gebelikte kaşıntının altında yatan neden olarak karşımıza çıkabilir.

Son olarak ise gebelik kaşıntıları gebeliğe bağlı cilt hastalıkları ya da daha da önemlisi safra yolları ile ilgili problemlerin belirtisi olabilir.

Hemen herkeste görülebilen basit kaşıntılar ile başa çıkmak için alınabilecek basit önlemler vardır. Bunlardan en basiti çok sıcak su ile banyo yapmaktan kaçınmaktır.Sıcak su cildi kurutarak elastikiyetini azaltır. İdeal olan ılık su ile banyo yapmaktır. Banyo sonrası sabun ve şampuanı iyice durulamak ve yumuşak bir havlu ile iyice kurulamak önemlidir. Bazı parfümler ciltte rahatsızlığa neden olabileceğinden kokusuz kremler ile vücudu nemlendirmek yararlı olacaktır.

Yulaf özlü şampuan ve sabunların ciltteki basit kaşıntıları gidermekte etkili olduğu bilinmektedir. Ülkemizde de satılan bu tür ürünlerin tercih edilmesi yararlı olabilir. Bol ve pamuk bazlı kıyafetlerin tercih edilmesi, günün çok sıcak saatlerinde sokağa çıkılmaması da alınabilecek basit ama etkili önlemlerdir.

PUPPP

Gebe kadınların yaklaşık %1'inde göbek çevresinde kaşıntılı kırmızı kabarıklıklar ortaya çıkar. Bu durum gebeliğin kaşıntılı ürtiker plakları ve papülleri olarak (pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy (PUPPP) olarak adlandırılır. PUPPP gebeliğin son 3 ayında ve ilk bebeğini bekleyen ya da çoğul gebelik yaşayan anne adaylarında daha sık görülen bir durumdur. Kızarıklıklar ilk başta karın çevresinde ve çoğu zaman eğer varsa karın çatlaklarının etrafında başlar ve giderek kalçalara, bacaklara ve hatta kollara doğru yayılır. Bu durum hm anne adayı hem de bebek için zararsız olmakla birlikte bazen çok rahatsız edici boyutta kaşıntıya neden olabilir.

Tanısı cilt doktoru tarafından konur. Tedavisinde ise rahatlatıcı kremler ve gerekli durumlarda alerji ilaçları kullanılır. Bu tedaviye dirençli olan nadir durumlarda ağızdan alınan steroidlerin kullanılması gerekli olabilir

PUPPP genelde doğumdan sonra birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur. Nadiren doğumdan sonra birkaç hafta daha devam edebilir. Dah anadir olarak ise gebelik sırasında değil doğumu takip eden birkaç gün içinde ilk kez ortaya çıkabilir.

Bir gebeliğinde PUPPP yaşayan annelerin takip eden gebeliklerinde aynı duruma maruz kalmaları nadirdir.


Prurigo

PUPPP'dan daha nadir görülen gebeliğe bağlı bir cilt problemidir. Cildin değişik yerlerinde böcek ısırığına benzer kabarık döküntüler ile karakterize bir durumdur. Her yerde görülebilmekle birlikte en sık eller, kollar, bacaklar ve ayaklarda ortaya çıkar.

Genellikle gebeliğin son trimesterinin başlangıcında ortaya çıkar ve doğumdan sonra birkaç hafta ya da bazen birkaç ay daha devam eder. Çok kaşıntılı bir durum olmakla beraber anne adayı ve bebeğin sağlığı açısından bir risk oluşturmaz.

Pemphigoid gestationis

Çok nadiren gebe kadınlarda deriden kabarık üstü pütürlü şekilde başlayıp içi su toplamış kabarcıklar şekline dönüşen çok kaşıntılı döküntüler görülebilir. Bu durum pemphigoid gestationis ya da herpes gestationis olarak adlandırılır. Adında herpes geçmesine rağmen herpes yani uçuk virusü ile herhangi bir ilgisi yoktur. Döküntü genelde karın çevresinde başlayıpo buradan kollara ve bacaklara kadar yayılır.

Bu durum diğer cilt hastalıklarından daha önemlidir. Çünkü bebekte büyüme sorunlarına hatta erken doğumlara neden olabilir.

Genelde ikinci üç ayın son dönemlerinde ya da üçüncü üçayın ilk dönemlerinde başlamakla birlikte bazen doğumu takip eden birkaç hafta içinde başlayabilmektedir. Takip eden gebeliklerde tekrarlama olasılığı yüksektir ve tekrarladığında çoğu zaman önceki gebeliğe göre daha şiddetli seyreder.

Gebeliğin intrahepatik kolestazı

İkinci üçayın sonlarında ya da son üçayın başlangıcında ortaya çıkan ve bereberinde döküntü görülmeyen kaşıntılar gebeliğin intrahepatik kolestazı olarak tanımlanan bir karaciğer hastalığınının belirtisi olabilir. Bu durum tüm gebelerin yaklaşlık %1'ini etkileyen bir sorundur.

Karaciğerde üretilen safra, safra kanallrı içinde normal şekilde ilerleyerek safra kesesine ulaşamaz. Bu durumda safra tuzları kana karışarak ciltte birikir. Kaşıntı genelde oldukça şiddetlidir. Hastalığın kendisi normalde döküntüye neden olmaz ancak şidetli kaşıma neticesinde ciltte kızarıklıklar ve tırnak izine bağlı ince kesikler olabilir.

İntrahepatik kolestaz tehlikeli bir durumdur. Bebekte gelişme geriliği ve hatta anne karnında ölüme neden olabilir.

Tanısı yapılan kan testleri ile konur.

Şiddetli kolestaz varlığında bebeği riske atmamak için doğum planlanarak bebek erken dünyaya getirilebilir.

Durum genelde doğumdan sonra kendiliğinden düzelir. Ancak takip eden gebeliklerde tekrarlama olasılığı yüksektir.


Bu yazı Dr. Alper Mumcudan alınmıştır.

Yorumlar (250)

Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

yaa çok kaşınıyorum>:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben şuan 38 haftamdayım 1 haftadır kaşınmaya başladım evet çok bunaltıcı bir durum iılk önce ellerim ve ayayaklarımın üstü kaşınmaya başladı yavaş yavaş baska yerlerime dogru ilerliyo valla doktoruma söyledim ban a test yaptırdı bir sorun yok ama kaşınmaya devam ediyorum galiba doğum olana kadar kaşınacağım başka çağre yok allah yardımcımız olsun

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

>:( gobek deligimin ici kasiniyor ne bicim birsey bu yaaaa daha 22.haftadayim ,kasimaktan gobegim patlayacak nasil gececegi hakkinda fikri olan varmi acaba:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

:'( 33 haftalık hamileyim göbeğimde başlayan kaşıntı giderek bacak,kol,kalça,sırtıma yayıldı.Kan tahlili yaptırdım temiz çıktı.Doktor tavsiyesiyle merhem ve hap kullandım banamısın demedi.Geceleri uykudan uyanıyorum sinir sistemim alt üst oldu bu doğuma kadar böyle mi gidecek? Vücudumun heryeri kabartı ve kaşıntı izleriyle dolu, bi tavsiyesi olan yok mu?:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

kaşındıkca kocanıza fırça atabilrsiniz bu psikolojik olarak sizi rahatlatacaktır. hatta ben içimden küfur bile ediyorum. size de tavsiye ediyorum çok rahatlatıcı oluyor.
verilen ilaçlar ve kremler hiç işe yaramıyor.
sabırlı ol denilip duruyor ama sanırım bizi biz hamililelerden başka kimse anlamıyor.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba arkadaslar benım kasıntılarım hamılelıgımın 3. ayında basladı ve suan bbegım 2 aylık oldu hala ılac ıcıorum 2 gune bır alerset ıcmesem dayanılmıcak sekılde kabarıorum sankı ustume sıcak su dokulmus gıbı ve kasıntılara dayanamıorum bı onerısı olan varmı doktorlar dogumdan sonra gecer dedı ama hala gecmedı gecende baska bı doktor artık kronıklesmıs dedı nasıl kurtulcam ben yha

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar çaresini buldum kaşıntılarım bitti nivea'nın avakado yagını kullanmaya başladım süper büyük boy plastik şişe içinde avakado oil diye yazıyor fiyatı: 10 TL herkeze tavsiye edrim not: büyük hiper marketlere bakın

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm ark larr bende 37.haftadan itibaren kaşnmaya başladımm.şimdi 39. haftadayım tüm vücudum kabardı..yaralar olduu.. dr çatlaklardan olduğunu söledi..cildiyeye göründümm.. puppp denen hastalıkmış ve gebelerde olurmuş.. kremlerr haplarr hiçbişi fayda etmiyor..geceleri uykudan uyanıyorum.. bide dr terleme serin yerlerde dur dedi ve sık duş almamı söledi.. bende kaşndıkça kaşınan yerlerime soğuk su tutuyorum.. en azından bikaç saat kesiyor.. soğuk su ve serinlik biraz oslun iyi geliyor.. Allah...

slm ark larr bende 37.haftadan itibaren kaşnmaya başladımm.şimdi 39. haftadayım tüm vücudum kabardı..yaralar olduu.. dr çatlaklardan olduğunu söledi..cildiyeye göründümm.. puppp denen hastalıkmış ve gebelerde olurmuş.. kremlerr haplarr hiçbişi fayda etmiyor..geceleri uykudan uyanıyorum.. bide dr terleme serin yerlerde dur dedi ve sık duş almamı söledi.. bende kaşndıkça kaşınan yerlerime soğuk su tutuyorum.. en azından bikaç saat kesiyor.. soğuk su ve serinlik biraz oslun iyi geliyor.. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm arkadaslar. hamileligimin 1o. haftasindayim ve bir haftadan beri surekli kasiniyorum.gunduz gece birkac saat araile soguk dus aliyorum yaglar kullaniyorum hicbirsey degismiyor dr gittim safra kesesi ve karaciger testi yapildi hersey normal. lutfen yardim edin banada bu nasil bir durum böyle allah yardimcimiz olsun

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

SLM ARKADAŞLARELLERİMDE VE AYAKLARİMDA KAŞİNTİ BAŞLADİ NEYAPMALİYİM

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

selam bayanlar bende hamileleiğimin 39 haftasını bıtırıyorum . 38 haftamda ellerımın ve ayaklarımın üzerinde başladı kasıntılar geclerı kalkıp ağlıyorum artık kasıntı dan duramıyorum kasıyıncada acı ve sızı verıyo . gıtmedığım doktor kalmadı ama cok üzgunum yapacak bısey yok ben 2 krem 1 ığne 1 hap aldım banamısın demıyor bende caresısz sadce kremı kullanıyorum bebıse zarar vermemek ıcın . doktor dıyokı yıne sen sukret son haftan da baslamıs bazı bayanların 7 _ 8 aylıkken baslıyomus Allah...

selam bayanlar bende hamileleiğimin 39 haftasını bıtırıyorum . 38 haftamda ellerımın ve ayaklarımın üzerinde başladı kasıntılar geclerı kalkıp ağlıyorum artık kasıntı dan duramıyorum kasıyıncada acı ve sızı verıyo . gıtmedığım doktor kalmadı ama cok üzgunum yapacak bısey yok ben 2 krem 1 ığne 1 hap aldım banamısın demıyor bende caresısz sadce kremı kullanıyorum bebıse zarar vermemek ıcın . doktor dıyokı yıne sen sukret son haftan da baslamıs bazı bayanların 7 _ 8 aylıkken baslıyomus Allah yardımcımız olsun kolay doğumlar herkese...

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bendede ayyı oldu gebeliğimin 38. haftasında başladı. bundan 1 ay önce ise özellikle karın çevremde başlamıştı 1 aya yakın sürdü çıldıracaktım ellerim sürekli karnımda iş yapamıyorum ağlıyorum krem işe yaramadı claritine diye hap verdi .sadece 1 gün kullandım çünkü hap içmem özellikle gebelikte prostektüstede sakıncalı olabilir deyince devam etmedim. kendiliğinden azaldı. dua ettim tekrarlamasın diye ama 38 haftada bu kez ellerim , karnım bacaklarım ve özelliklede ayak ve ayak...

bendede ayyı oldu gebeliğimin 38. haftasında başladı. bundan 1 ay önce ise özellikle karın çevremde başlamıştı 1 aya yakın sürdü çıldıracaktım ellerim sürekli karnımda iş yapamıyorum ağlıyorum krem işe yaramadı claritine diye hap verdi .sadece 1 gün kullandım çünkü hap içmem özellikle gebelikte prostektüstede sakıncalı olabilir deyince devam etmedim. kendiliğinden azaldı. dua ettim tekrarlamasın diye ama 38 haftada bu kez ellerim , karnım bacaklarım ve özelliklede ayak ve ayak bileklerimde müthiş kaşıntı başladı . kabarcıklar çıktı kaşımaktan derim sertleşti. kabarcık dışında küçük siyan noktalarda oldu. derime dokunamıyorum ağrıyor. kaşımaya başlayınca 1 saat kaşınıyorum . önereceğiniz bir krem var mı?

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

SIz yine iyisiniz.Tam 7 aydir durmadan kasiniyorum.Ellerimin icinde kabarciklar cikiyor patlatiyorum.Bacaklarim harita gibi oldu.Yine dort gecedir uyumuyorum.5-6 kez dus aliyorum.Krem kullaninca daha kotu oluyor.Kortizonda fayda etmiyor.Ellerimde kasiniyor,kollarim bacaklarim.Karnimdada su kabarciklari var.:'(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Arkadaşlar karbonatı ılık suya karıştırarak eritin. Daha sonra pamukla vücudunuzda kaşınan yerlerinize sürün. Kurumasını bekleyin. 2-3 Saatlik bir rahatlama sağlayacaktır. Ancak kaşımaktan yara yaptıysanız sürerken cildiniz acıyacaktır. Geçmiş olsun

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim gebeligim daha cok yeni ama dün geceden bu yana ayaklarim kasiniyor,cildiracagim artik,kabardi sanki sinek isirmis gibi,sisliklerde var,ve ne yaptiysam gecmiyor..ne yapicam ben yaa,8 ay daha böylemi gececek yani

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

kaşıntımvar 8aylık hamileyim kaşıntıda duramıyorum bunun birçaresi varmı kırmızı nokta nokta çıktı korkuyorum bana yardımcı olun ne yapmam lazım karnım ve bacaklarım kaşınıyor

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben de daha 7 haftalık hamileyim bacaklarım ve kollarım gittikçe çoğalıyor kırmızı ve şiş deli gibi kaşınıyorum doktora gittim küçük sinek böcek ısırığı dedi ve krem verdi hiç faydası olmadı anlamıyorum her günmü yiyor bu göremediğim sinek beni....

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 37 haftalık gebeyim.Önce göbeğimin altında kırmızı şeritler üstünde nok nokta lezyonlar görüldü.Doktorum normal olduğunu söyledi.Advantan isimli merhemi verdi.akarem birkaç saat iyi geliyor kaşıntılara sonra tekrar başlıyor.Birkaç gün sonra ellerimde ayaklarımda bacaklarımda belimde kollarımda küçük kırmızı noktalar çıktı.Kaşınma ise hat safhada.Çaresi olduğunu düşünmüyorumAllah hepimize sabır versin.Doğumdan sonra geçer inşallah

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba ben hamilemiyim bilmiyorum fakat böcek ısırığı gibi birşeyler çıkıyo heryerimde eşim alerji olmuşsun dedi.bende dikkat etmedim ama gece durmadan kaşındım hatta evde böcekler var beni ısırıyorlar neden seni ısrmıyorlar dedim ama sigara içiyorum hamilemiyimdirki lütfen ilk başlarda kaşıntı olurmu yoksa sigarayı bırakıcam hep negatif görmekten bıktığım için test almadım.yalnız kabartı oluyo sizdede öylemi sivri sinek soksa bu mevsimde ne işi var değilmi.müjdeli haber vermek istiyorum...

merhaba ben hamilemiyim bilmiyorum fakat böcek ısırığı gibi birşeyler çıkıyo heryerimde eşim alerji olmuşsun dedi.bende dikkat etmedim ama gece durmadan kaşındım hatta evde böcekler var beni ısırıyorlar neden seni ısrmıyorlar dedim ama sigara içiyorum hamilemiyimdirki lütfen ilk başlarda kaşıntı olurmu yoksa sigarayı bırakıcam hep negatif görmekten bıktığım için test almadım.yalnız kabartı oluyo sizdede öylemi sivri sinek soksa bu mevsimde ne işi var değilmi.müjdeli haber vermek istiyorum eşime lütfen yardım adetim daha gelmedi.inş çabuk geçer ben kaşıntıdan duramıyorum herkese iyi akşamlar

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

selam herkese ben 35 haftalık hamileyim ve 15 gündür uyuz olmuşum gibi kaşınıyorum bacaklarımı yırttım avuçlarım ve ayaklarımın altını sanki sinek ısırmış zannediyorum kaşınmaya başladımmı elimde olmadan bende ağliyorum.heryerim tırnak izi ve kaşınmaktan artık morarıyor.çıldırmamak elde değil doktorum karaciğerimde salgılanan birtakım enzimlerde artış olduğunu söyledi.korkuyorum bir ayım var allah herkezin yardımcıası olsun

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba arkadsaşlar ben 14 haftalık hamileym haile kaldığım andan itibaren kaşıntılarım var gece gündüz kaşınıyorum karaciğer testinde bişey çıkmadı doktorum safra atılılmım yavaş olduğu için oluyor dedi. ilaç verdi ama bebeğime zarar verebilir diye korkuyorum. vücüdum iyice çatladı. bu kaşıntıların durdurmanın yolu doğum sancısıyla gidiyomuş beklicez bebegim için beklicem

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba arkadaşlar 33 haftalık hamileyim deli gibi kaşınıyorum özelikle gece yatınca başlıyor cıldırıcam uyuyamıyorum testlerim normal cıkıyor işgence gibi en cokta ayaklarımın altı kaşınıyor care bulan varsa yazsın:'(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm arkadaslar 24 haftalık hamıleyım ve 2 ncı gebelıgımı yasıyorum ılk gebelıgımde bole bı sorun yoktu ama bu gebelıgımde acayıp kasınıyorum esım benı kasımaktan bıktı..sırtım ayaklarım ellerım kollarım heryerım kasınıo sırtımıda sıvılceler bastı ne yapmam lazım

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

1 aylık hamileyim karnımda gögüslerinde ve genital bölgemde aşırı kaşıntı var geceleri genelde çok kaşıy ilk hamileligim ne ypacagımı bilmyrm

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

:(bende daha 37 haftadayim cok asiri kasiniyorum sabaha kadara yatamiyorum doktorumu aradim bana mantar ilaci verdi sürdüm ama daha birgün oldu deli olucam hala kasiniyorum insallah gecer umuduyla bekliyorum allah herkese yardim etsin[url][/url]

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben de kaşıntıdan duramaz hale geldim,önce yolup sonra kolonya sürüp sonrasında gene kaşınmaya devam ediyorum.el ve ayaklarım kaşınıyor ve özlellikler de avuç içlerimin kaşınmasına artık dayanamıyorum.gündüzleri bir sıkıntı yok,geceleri başlıyor ve hakikaten uyutmuyor.öneriler içerisinde niveanın avokado yağını yazmış biri, onu deneyeceğim, dilerim işe yarar çünkü ben de ilaç kullanmka istemiyorum,zaten son bir haftadır gaviskon bağımlısı gibi oldum.herkese sabırlar diliyorum

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 38.haftamdayım bir haftadır kaşınıyorum ilk göbekteki çatlaklarım kabardı ve sivilce gibi şeyler çıktı şimdi ise tüm vücudum kaşınıyo dr.iki tane melhem verdi ama dahada kaşındırdı yarın kontrölüüm var test yapıcak dayanamıyorum helede geceleri çok kötü oluyo gece olsun istemiyorum böyle devam ederse dr.a bebişimi almasını sölicem dayanıcak gücüm kalmadı

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

38.haftamdayım ve deli gibi kaşınıyorummm ölücem artık heryerimi kanattım :(( yara bere içinde bacaklarım kollarım çok kötü bişey bu böle bi kaşıntı yok acayip tatlı kaşınıyo eşimde bıktı kaşıma dio ama elimde deilki herkese hayırlı doğumlar..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

delı gıbı kaşınıyorum.iğrenç bişi keşke erkekler kaşınsa)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

soğuk su iyi geliyor diyorlar ben denedim
ama unutmayın erken doğuma sebep olabilir .ben 7 aylık doğurdum bu kaşıntılar yüzünden

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Merhaba bende 35 haftalik hamileyim. Sizlerin yazdigi mesajlara cok guldum kusura bakmayin ama ayni sorun bendede var diye,, cok kotu bisey ya ne yatabiliyorum ne oturabiliyorum uyumak hele cok zor her yerinin kasinmasi ne kotu birseymis, allah kimsenin basina vermesin, yarin doktora gidecegim bakalim ne dicek..

Optum herkesi Allah yardimcimiz olsun!:-*

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm bütün hamile arkadaşlara kaşıntı kaderimiz yapacak bir şey yok sabır

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

18 haftamda ıkız gebelık yasıyorum ve bu benım ıkıncı gebelıgım ıkı yasında oglum var.ona hamıleykende cok kasındım hıc bır ılac fayda etmıyor.su andada kasıntım var.hepınızı cok ıyı anlıyorum.tek kurtulusumuz bebıslerımızı dunyaya getırmek tabıı zamanında...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar bende 38.haftadayım 2 haftadır kaşıntım var.son 4gündür tahammul edilemez durumda doktora gittim krem losyon vs. verdi hiç faydası olmuyor.daha olmazsa kortizon ilacına başlıycam.karın çevresindeki kaşıntılar çoğunlukla karın gerildiği için.bu bölgeyi devamlı nemlendirmek gerekli.bebe yagı,acıbadem yağı çok rahatlatıyor.fakat el ve ayaktaki kaşıntılara çözüm bulamadım.çok zor bi durum.en zoruda derdini kimseye anlatamamak.duyan kişilere çok komik geliyor.benim...

arkadaşlar bende 38.haftadayım 2 haftadır kaşıntım var.son 4gündür tahammul edilemez durumda doktora gittim krem losyon vs. verdi hiç faydası olmuyor.daha olmazsa kortizon ilacına başlıycam.karın çevresindeki kaşıntılar çoğunlukla karın gerildiği için.bu bölgeyi devamlı nemlendirmek gerekli.bebe yagı,acıbadem yağı çok rahatlatıyor.fakat el ve ayaktaki kaşıntılara çözüm bulamadım.çok zor bi durum.en zoruda derdini kimseye anlatamamak.duyan kişilere çok komik geliyor.benim 2.gebeliğim.ilkindede son ayda aynı sorunu yaşadım.doğumla birlikte anında bitti kaşıntılarım.bunda ne kadar dayanabilirim bilemiyorum.

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar bende 33.Haftadan itibaren kaşıntı sardı.kollarım ve bacaklarım kabararak kaşınıyor.hiç bir şey fayda etmiyor ancak saf tere yağı karın kaşıntısına 15 dak. çözüm oluyor. 1 GÜN RAHATLATIYOR.lİMON KOL VE BACAKLARA FAYDALI:SABIRLI OLUN BEBEKLERİNİZİ SON AYA KADAR MÜMKÜN MERTEBE TAŞIYIN.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim ilk (vede sondur) hamileliğimin 32. haftadayım 1 haftadır karnımın altındaki çatlatlardan kaşınmaya başladım ve şimdi bütün vücüdumda kaşıntılar ve kabarcıklar var sanki bi böcek ordusu gelmiş beni yemiş gibi geceleri uyumuyorum doktora gittim merhem ve avil tablet verdi hiç bir işe yaramadı cildiyeye gttim bu kaşıntıların bazı hamileliklerde olduğunu söyledi doğurana kadar kaşınıcaksın doğumda geçer ancak dedi bir ilaç karşımı verdi beyaz bişiy kaşıntımı kesiyor birkaç saatliğine iki...

benim ilk (vede sondur) hamileliğimin 32. haftadayım 1 haftadır karnımın altındaki çatlatlardan kaşınmaya başladım ve şimdi bütün vücüdumda kaşıntılar ve kabarcıklar var sanki bi böcek ordusu gelmiş beni yemiş gibi geceleri uyumuyorum doktora gittim merhem ve avil tablet verdi hiç bir işe yaramadı cildiyeye gttim bu kaşıntıların bazı hamileliklerde olduğunu söyledi doğurana kadar kaşınıcaksın doğumda geçer ancak dedi bir ilaç karşımı verdi beyaz bişiy kaşıntımı kesiyor birkaç saatliğine iki gün oldu ilacı alalı koca şişe bitmek üzere yoğurt gibi sürüyorum heryerime :'( soğuk su da çok iyi geliyor gecede 5 6 kere buz gibi suyla duş alıyorum ama zaturre olucam diye korkuyorum daha 2 ay var nasıl dayanıcam bilmiorum geceleri hatim indiriyorum nerdeyse erenlere karışıcam...Allah'ım ne olur bir an önce doğsun bebişim kurtulayım lütfen :'(

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

selam bende 18 haftalik hamileyim yaklasik 2 hafta once basladi benim kasintilarimda kuru kuru kasinirken ardinan kirmizi kabarciklar oldu dermatolaga gittim zararsiz dedi bi krem verdi 4 gundur kullaniyorum gayette iyi geldi kismen azaldi karaciger testi yaptiricam ama ben yindede eger yuksek cikarsa gebeligi sonlandiriyorlarmis cok korkuyorum tedavisi hakkinda bilgisi olan varmi:'(:'(:'(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

yaklaşık 1 aydır kaşınıyorum ayaklarım kollarım kaba etlerim anlıcanız her yerim kabardım bi yeri kaşıyorum kabarıyor orası geçiyor başka bi yeri kaşıyorum bu sefer orası kabarıyor ....dr gidiyorum biri sedef diyor ,biri egzama birinin dedigini digeri kabul etmiyor olmaz öle şey diyor ...hatta bir dr uyuz olmuşsun bile dedi ...digeri ise sana uyuz tanısı koyan dr olamaz dedi....çıldırıcam dogumuma 2 ay var daha ...korkuyorum yaaa bebege bi zararı olursa diye sanki bebegimde aynı kaşıntıları...

yaklaşık 1 aydır kaşınıyorum ayaklarım kollarım kaba etlerim anlıcanız her yerim kabardım bi yeri kaşıyorum kabarıyor orası geçiyor başka bi yeri kaşıyorum bu sefer orası kabarıyor ....dr gidiyorum biri sedef diyor ,biri egzama birinin dedigini digeri kabul etmiyor olmaz öle şey diyor ...hatta bir dr uyuz olmuşsun bile dedi ...digeri ise sana uyuz tanısı koyan dr olamaz dedi....çıldırıcam dogumuma 2 ay var daha ...korkuyorum yaaa bebege bi zararı olursa diye sanki bebegimde aynı kaşıntıları yaşıcak kabarıcakmış gibi geliyo lütfen bana yardım edin ....

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bu kasıntı okadar kötü bisey ki buna bi isim bile koyamıorum....bnm dha nekadar dewam edeck onu ble bilmiorum...tek bldiğim sıcak syun kasıntıyı ykseltmesi...ne zorluklar varsa kadnlar çekior......:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaslar hepınıze gecmıs olsun 26 haftalık hamıleyım ıkı haftadır kasınıyorum bastan hafıftı ama sonraları cogolmaya basladı ozellıkle kol ve bacaklarımda doktoruma soyledım her turlu kan testı ıdar testı yapıldı .fakat sorun yok testler ıyı kasıntı ıcın doktorum nemlendırıcı verdı oda ıyı gelmedı..hergece vucudumu yaglamama ragmen kasıntılar delırtecek kadar devam edıyor ozellıkle aksamları...
sıze tek tavsıyem kesınlıkle sıcak su temasında bulunmayın gece yatarken mumkunse ıc camasırınız...

arkadaslar hepınıze gecmıs olsun 26 haftalık hamıleyım ıkı haftadır kasınıyorum bastan hafıftı ama sonraları cogolmaya basladı ozellıkle kol ve bacaklarımda doktoruma soyledım her turlu kan testı ıdar testı yapıldı .fakat sorun yok testler ıyı kasıntı ıcın doktorum nemlendırıcı verdı oda ıyı gelmedı..hergece vucudumu yaglamama ragmen kasıntılar delırtecek kadar devam edıyor ozellıkle aksamları...
sıze tek tavsıyem kesınlıkle sıcak su temasında bulunmayın gece yatarken mumkunse ıc camasırınız dısında baska bırsey gıymeyın oda sıcak olmasın ve en HARIKASI ECZANELERDE SATILAR BUZ KOMPLEX POSETLERI VAR ONLARDAN DOLABINIZDA DURSUN KASINDIGINIZDA O buz torbasını kasınan yere gezdırın ınanın rahatlıyacaksınız..DUN BASKA DOKTORA GITTIK ODA IKITANE KREM VERDI BUGUN EZCANEDEN ONLARI ALICAM IYI GELIRSE MUHAKKAK SIZE YAZARIM ARKADASLAR...
BİDEEEEE SAKIN TIRNAKLARINIZLA KASIMAYIN CILDI KESIP CATLAK OLUSTURUYORUZ

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

selam ben 26 haftalik hamileyim 1 haftadir kasiniyorum kasidikca kasiyasim geliyor her kasidigimda kirmizi noktalar olusuyor vucudumda hatta kirmiziliklar gectikten sonra morluk kaliyor nemlendirici suruyorum faydasi yok ne olcak halimiz yaa gunah bize:( Allah yardimcimiz olsun sabretmekten baska caremiz yok tek tesellim kizimin tekmeleri:)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 20. haftada hamileyim ve genital bölgemde kasinti var ve bir türlü durmuyor. kasidikca kasiyasim geliyor delircem nerdeyse, esim bile uyaniyor geceleri benim kasintimdan. her sey denedim hic bi ise yaramadi. artik morardi her tarafim. tavsiyesi olan varsa lütfen yazsin... yoksakocayi bosiyacam hep onun yüzünden

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

selam ben de 29 haftalık hamileyim karın bölgem kaşınmaya başladı,sizlerin yazılarını okuduktan sonra biraz rahatladım:) benden çok varmış diye,ben çatlakları önlemek için kaşıntıya da ıyı gelıyo badem yağını önere bilirim zor ama dişimizi sıkıcaz allah kavuştursun tüm anneleri bebişlerine kolay doğumlar diliyorum her kese(hamilelere;D

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar bende 38.haftaya gırdım 1 aydır geceleri hiç uyumadım ya o kasıntı gıbı ama bırsey ısırıyo sankı neyse cıldıyeye gıttım avil verdı kullandım bıgun kullanmayı unuttum ogun kasınmadım ılaclarda ıyı gelmeye bılır kendınızı test edınşimdi size bı ılac ısmı verceğim bna cok ıyı geldı KALMOSAN bana bıraz daha i geldı cok koyu surmeyın özellıkle gece kullanın allah yardımcınız olsun

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm ben 38 haftalık hamıleyım karın bölgemde baslayan kasıntı kollarıma ve bacaklarımı sardı kasınan bölgerım kabarıyo kasıdıkca kasınıyo gecelerı uyumak bıle ıstemıyorum artık ne yapıcamı sasırdım>:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba arkadaslar.ben de 29 haftalık gebeyım.son trımestra gırdıgımızden berı kasınıyorum.içi su toplamıs kabarıcklar cıkıyor.cok agrılı bıcımde.önce kolumda basladı sımdı karnıma ve bacaklarıma gectı.böcek ısrıması dedıler.ama bence de hamılelıkte goruler pupp gıbı bısey bu.kalmosan bıraz rahatlıyor ama gecıcı.advantan kerm verdı dr ıns ıyı gelır.doguma kadar sabretmemız gerek sanırım.ama gecelerı cok kotu oluyor kasıntı.10gunde bır tekrzr cıkıyor bu kabarıklıklar....

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

33 haftam yarın bitiyor ayaklarımın üzerinde ve bileklerimde inanılmaz kaşıntılar var ve farkında olmadan kaşıyorum isilik gibi kabartılar ve kızarıklıklar oluştu dahada dayanılmaz oldu yarın doktora gideceğim böyle bir şey yaşayanınız var mı?

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

26 hatalık hamileyim.bir aydır kaşınıyorum deler gibi.yukarıdaki yorumlarıokudukca iyice psikolojimbozuluyor.ne yatıysam geçmedi.kortizon igneside vurundum.avil ve benzeri haplarda kullandım amanafile.daha 3 ay var doğuma.bu nasıl bir çile yarabbi.3 ay daha bekleyemem.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

37. haftamdayım deli gibi kaşınıyorum geceleri uyku yok moralim çok bozuluyor. yayılıyor her yere engelleyemiyorum kolanya biraz iyi geliyo ama 10 dk. falan. of bitsin bu günler az kaldı arkadaşlar dayanmak zorundayız mecburen

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 36 haftalik hamileyim cok kasintim var vucudumun heryerinde bu ucuncu hamileligim ucundede ayni sorunu yasadim bir suru kan testi yaptilar doktorlar sorunun cigerlerimden kaynaklandigini soyluyolar hamileligin son aylarinda cigerlerimin yorgun dustugunu iyi calismadigini buyuzden kasintiya sebeb oldugunu soyluyolar bunun icin ne bir ilac nede krem vermiyorlar doguma kadar sabretmemi soyluyolar cok zor bir sey dayanamiyorum ...

bende 36 haftalik hamileyim cok kasintim var vucudumun heryerinde bu ucuncu hamileligim ucundede ayni sorunu yasadim bir suru kan testi yaptilar doktorlar sorunun cigerlerimden kaynaklandigini soyluyolar hamileligin son aylarinda cigerlerimin yorgun dustugunu iyi calismadigini buyuzden kasintiya sebeb oldugunu soyluyolar bunun icin ne bir ilac nede krem vermiyorlar doguma kadar sabretmemi soyluyolar cok zor bir sey dayanamiyorum zaten sonuna kadar dayanamiyorum diger hamileliklerimde uc hafta once dogum yaptirdilar sonuna kadar dayanamadim kiz kardeslerimde ayni sorunu yasadi ALLAH kimseye vermesin cok zor bizlerede sabir versin

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende hamileliğimin 34. haftasındayım ilk karın bölgemde başlayan kaşıntı şuan ellerim kollarımda geceleri uykumu bölüyor çıldırtıyor hiçbirşey fayda vermiyor allah yardımcımız olsun.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar aynı kaşıntı bende devar.ya öyle böyle bir kaşıntı değil.dehşet bir kaşıntı.öldürüyor insanı.bugün gittim doktora.bütün tahlillerim normal çıktı. Doktorum kaşınan yeri kaşıma daha çok kaşınır diyor. Nemlendirici krem sür sedi. 2 gün önce denemiştim ama 1-2 saat sonra yine başlamıştı. BAşka çare yok yine krem süreceğim.Dayanmak lazım 2 hafta daha sabredeceğim.sonra bebiş geliyor. hayırlısıyla geçer herhalde.ahlah sabırlar versin hepimize.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Hamileliğimin 35. haftasındayım,benim de çok kaşıntım var, kollarım, karnım, bacaklarım, boynum, ellerim her yerim... Özellikle geceleri ve terleyince daha çok artıyor, sabahlara kadar uyuyamıyorum, sinirlerim bozuluyor, soğuk su ile yıkayınca biraz rahatlıyorum, biliyorum sabretmem gerek ama uykusuzluk beni çok etkiliyor.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 36.haftadayım.yaklaşık 2 haftadır çok şihdetli kaşıntılarım var.herhangi bir kabarıklığım yok ama kaşınmaktan her tarafım yara bere içinde.geceleri hiç uykum kalmadı sabahlara kadar kaşıntıözellikle de el ve ayaklarda...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

27. haftalik gebeyim. 2haftadir kasintim var. Avuc ici basliyor, yüzüm ve kollarima dagiliyor, kasiyorum kocaman kabarciklar oluyor. Uyku uyuyamiyorum. Dermatologa gittim karaciger tahlil tmiz cikti cok sükür. Gida alerjisi olabilir dedi dok. Süt, yogurt, bazi meyveler, cikolata vs. az tüket dedi... Ama hamileyim nasil olacak bu!
Sizde böyle bir sorun varmi? Yazarsaniz sevinirim.:)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaslar benimkide aynen oyle akşamları yatamıyorum doktor bana deniz suyu iyi gelir dedi acabe doğrumudur deniz suyu iyi geliyor bilgisi olan yazsın

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm ben 32 haftalık hamıleyım cok ama cok kaşınıyorum eşıim kaşınmam yuzunden ve her gece aglamam yuzunden tımarhanelık oldu bu kaşıntı doguma kadar surecekmı cıldırmak zereyım ne olur bana yardım edın bu erkekler kaşınsada ben ızlesem oh ne guzel baba olacam dıye sevınırler butun yuku butun sıkıntıyı bız cekelım erkeklere bol kaşıntılar cıltırmak uzereyım yaaaaaaaa

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

39 haftalik hamileyim,ikinci hamileligim,yaklasik 10 gündür manyak gibi kasiniyorum.el, ayak, yuz, kulak memesi,kaba etlerim,heryerim heryerim.kafayi yiyecem cünkü uyku denen birsey kalmadi artik.ilk hamileligimde 20 haftalikken baslamisti ve karacigerden kaynaklandigini söylemisti doktorum.kortizon kremi vermisti ama fayda etmez demisti evet dedigi gibi etmedi dogum yapinca gecer demisti.gectide dogumdan sonra.bu sefer allahtan gec basladi kasintilarim ama ilk hamileligimden daha fazla...

39 haftalik hamileyim,ikinci hamileligim,yaklasik 10 gündür manyak gibi kasiniyorum.el, ayak, yuz, kulak memesi,kaba etlerim,heryerim heryerim.kafayi yiyecem cünkü uyku denen birsey kalmadi artik.ilk hamileligimde 20 haftalikken baslamisti ve karacigerden kaynaklandigini söylemisti doktorum.kortizon kremi vermisti ama fayda etmez demisti evet dedigi gibi etmedi dogum yapinca gecer demisti.gectide dogumdan sonra.bu sefer allahtan gec basladi kasintilarim ama ilk hamileligimden daha fazla kasiniyorve geceleri özellikle.kasindikca sisiyor sistikce kasiniyor.yapacak birsey yok tek care dogum9 gun sonra allah kismet ederse dogum olucak,yani tarihi o zamana erken olursa bilemem tabiki ama gec olmayacak ,cunkü seker cikti birde yaklasik bir ay once.sanci normal gelmesse 20 sinde suni sanci ile dogum baslaticaklar bakalimm.hatunlar dogurmadan kurtulus yok bu kasintilardann.yinede yasasin bebekler, yasasin hamilelikk,yasasin muhtesem varlik olan kadinlarrrr!!!!!!!!!!1:D herkese saglikli hayirli dogumlar diliyorum.saglikla bebklerimizi alalim kucaklarimiza.iyi kasinmalarr:))

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Selam arkadaşlar bende 37 haftalık hamileyim. .İnanılmaz derecede kaşınıyorum şu an bile gecenin kaçı ben kaşıntıdan uyanıyorum dayanamıyorum artık. Ağlıyorum resmen . Doktor test yaptıo idrarda bişey çıkmadı ama kan tahlilinde safra kesesinde bi hormınun değeri yüksek çıktı. Bi ilaç verdi dtoz şeklinde ugün başladım. bardak içtim ama şu an bir faydası yok Allah ım inşallah bişey olmaz8 saa saat içinde geçmesi lazım dedi doktor ama bakalım. .

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaslar yazdıkarınıza çok güldümm, 33 haftalık hamıleyım 2haftadan berı kaşıntıdan ölüorum, önce kaşınıyır sonra kabarıp su topluyor kaşınmaya başlayınca 1, 2 saat kaşıorum özellikle geceleri... iğrenç günler... dr. ölüorum desen hap veremem dedi karaciğerle ilgiliymiş normal bir durummuş... ama o kadar kötü kii kaşınıyor yara bere içinde elim ayağım ve ilerliyor gitgide... ağlama noktasına çok az kaldı ama şükür diorum başka sorun olmasın da sorun kaşıntı olsun....

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

32.haftalık hamileyim.Yaklaşık 1 haftadır kaşınıyorum:Karın ,bacak ,kollar heryerim kaşımaktan yoruldum.Birilerine söylemeye çekiniyordum ama bu siteye girince çok rahatladım,tek olmadığımı bilmek beni biraz rahatlattı.Doktora gideceğim, göstermekte fayda var fakat pekte bir çözümü yokmuş sanırım.Birkaç satır üste bir krem tavsiye etmiş arkadaş onu deneyeceğim.En azından uyuz olmadığımı ve bu kaşıntıların hamilelikten gelen bir sorun olduğunu anlamam iyi oldu.Bebişler için...

32.haftalık hamileyim.Yaklaşık 1 haftadır kaşınıyorum:Karın ,bacak ,kollar heryerim kaşımaktan yoruldum.Birilerine söylemeye çekiniyordum ama bu siteye girince çok rahatladım,tek olmadığımı bilmek beni biraz rahatlattı.Doktora gideceğim, göstermekte fayda var fakat pekte bir çözümü yokmuş sanırım.Birkaç satır üste bir krem tavsiye etmiş arkadaş onu deneyeceğim.En azından uyuz olmadığımı ve bu kaşıntıların hamilelikten gelen bir sorun olduğunu anlamam iyi oldu.Bebişler için değer,napalım.hepinize geçmiş olsun.

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

mrb bende 37 haftalık hamileyim, 1 aydır özellikle geceleri çok kaşınıyorum,doktor hamilelikten olur dedi,hap verdi fakat kullanmak istemiyorum bebeğe zarar verir diye,bir de bepanthen ve vazelin verdi doktor bunlar biraz rahatlatıyor denemenizi tavsiye ederim.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Merhaba,

Birçok kişi kaşıntılarını anlatmış ve sıkıntılarını dile getirmiş. Ben de içimi dökmek ve biraz olsun rahatlamak istiyorum. Bende birçoğunuz gibi deli gibi kaşınıyorum, yaklaşık 27. haftadan beri kaşınıyorum. Başlarda çok şiddetli değildi, sonradan kalıntılar artmaya başladı. Doktorum karaciğer tahlilleri yaptırmamı istedi, değerler yüksek çıktı. Erken doğum riski olabilir dediler. Bir hepetaloğa yönlendirdi doktorum beni. Hepetalaog ursafalk diye enzimlerin düşmesini sağlayacak...

Merhaba,

Birçok kişi kaşıntılarını anlatmış ve sıkıntılarını dile getirmiş. Ben de içimi dökmek ve biraz olsun rahatlamak istiyorum. Bende birçoğunuz gibi deli gibi kaşınıyorum, yaklaşık 27. haftadan beri kaşınıyorum. Başlarda çok şiddetli değildi, sonradan kalıntılar artmaya başladı. Doktorum karaciğer tahlilleri yaptırmamı istedi, değerler yüksek çıktı. Erken doğum riski olabilir dediler. Bir hepetaloğa yönlendirdi doktorum beni. Hepetalaog ursafalk diye enzimlerin düşmesini sağlayacak bir ilaç verdi, kaşıntıların doğumla birlikte geçeceğini ancak, karaciğer değerlerini normal seviyeye düşürmemiz gerektiğini aksi halde erkenden bebekleri almak durumunda kalabileceklerini söylediler. Bu nedenle size tavsiyem kaşınsanızda bu tür tahlilleri ihmal etmeyin.
Ben 36. haftaya kadar her hafta bu tahlilleri yaptırdım, hamilelik şekerimde var, 36. haftada hem karaciğer enzim değerlerim hem de şeker normal düzeye geldi. İkizlere hamileyim, bu kaşıntılar çoğul gebelikte daha sık görülürmüş. Bir çok şey denedim, kremler zyrtec diye bir ilaç (başlarda uyutuyırdu iyi geliyordu, doktorum verdiği bir ilaç) sonradan o da fayda etmedi.
Şu an 37. haftadayım. bu haftayı doldurup 38'in başında doğuracağım ama kaşıntılarım değerler normale döndüğü halde doktorun da dediği gibi geçmedi tek çare doğummuş. Az kaldı dayanmaya çalışıyorum. İyice arttı kaşıntılarım bacaklarım yara içinde umarım iz kalmaz. Akşamları uyuyamıyorum, sabah 6.30 gibi artık bayılıp uyuyorum, 11 gibi uyanıyorum. Ama geceler işkence...

Kaşınan tüm hamilelere sabır diliyorum, hiç kolay değil, en kötüsü çözümünün olmaması. bebekler sağlıklı olsun en önemlisi bu.
Benim de tek umudum hemen doğumla birlikte kaşıntıların geçmesi...

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Arkadaşlar bende 27.haftama girdim.3 haftadır bende deliler gibi kaşınıyorum.Ağırlıklı olarak bel çevrem ve bacaklarım kaşımaktan yara bere morardı her yanım sinirlerim bozuldu artık.Tahlillerimde temiz çıktı doktorum krem verdi ama fayda etmedi.Anladığım kadarıyla doğuma kadar böyle gidecek doğuma bu morluklarla nasıl girecem bilmiyorum hamilelik zormuş onu anladım Allah yardımcımız olsun hepimizin...

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ARKADAŞLAR ALLAH HEPİNİZE SABIR VERSİN, BENİM EŞİMDE DE AYNI KAŞINMA PROBLEMİ VAR. KEŞKE ONUN YERİNE BEN KAŞINSAYDIM AMA MALESEF.. BU SIKINTININ KAŞINAN BÖLGEYİ SOĞUK TUTMAKTAN BAŞKA ÇARESİ YOK SANIRIM. PAMUKLU VE BOL ŞEYLER GİYMEYE ÇALIŞIN VE KAŞINMAYA BAŞLADIĞI AN KAŞINAN BÖLGEYE BUZ KOYUN.. ALLAH HEPİNİZİN YARDIMCISI OLSUN..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar hamileliğimin 9. haftasındayım, 2 gecede vicudum harita gibi oldu kaşıdıkca kaşıyasım geliyor, bu ikinci hamileliğim ama ilk hamileliğimde son ayımda başlamıştı doktor yapıcak bişey yok doğumla geçicek demişti ve geçmişti, peki ben 7 ay daha kaşınısakmıyım, vicudum paramparça olucak, tıpkı böcek ısırığı gibi bütün vicuduma yayıldı, geceleri çıldırıcak gibi oluyorum. hüngür, hüngür aglamak istiyorum zaten mide bulatıları halsizlik var pskolojim alt üst oldu. enazından sizlere ...

arkadaşlar hamileliğimin 9. haftasındayım, 2 gecede vicudum harita gibi oldu kaşıdıkca kaşıyasım geliyor, bu ikinci hamileliğim ama ilk hamileliğimde son ayımda başlamıştı doktor yapıcak bişey yok doğumla geçicek demişti ve geçmişti, peki ben 7 ay daha kaşınısakmıyım, vicudum paramparça olucak, tıpkı böcek ısırığı gibi bütün vicuduma yayıldı, geceleri çıldırıcak gibi oluyorum. hüngür, hüngür aglamak istiyorum zaten mide bulatıları halsizlik var pskolojim alt üst oldu. enazından sizlere içimi döküp rahatladım. hepimize ALLAH sağlıklı evlatlar ve doğumlar versin....:(:(:'(

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba ilgili konuya maruz kalan ben değilim ama ablam benle ne ilgisi var söliyim eniştem askerde dolayısıyla ablamala ben kalıyorum hepinizin dediği gibi ablam çok fena kaşınıyo elleri ve ayakları özellikle tabi genel olarakta tüm vucutta kendini gösteren bir kaşıntı var ve hergece ağlıyo çünkü bu kaşıntı geceleri daha çok vuruyo galiba doktor krem verdi ama çok etkili olmuyo sanırım keşke güzel allahım o kaşıntıları bana verseydi ben bi şeklide iğne hap ve kremle hallaedebilirdim ama...

merhaba ilgili konuya maruz kalan ben değilim ama ablam benle ne ilgisi var söliyim eniştem askerde dolayısıyla ablamala ben kalıyorum hepinizin dediği gibi ablam çok fena kaşınıyo elleri ve ayakları özellikle tabi genel olarakta tüm vucutta kendini gösteren bir kaşıntı var ve hergece ağlıyo çünkü bu kaşıntı geceleri daha çok vuruyo galiba doktor krem verdi ama çok etkili olmuyo sanırım keşke güzel allahım o kaşıntıları bana verseydi ben bi şeklide iğne hap ve kremle hallaedebilirdim ama ablam hiç bişey yapamıyo onu bu kadar çaresiz görmek benim canımı acıtıyor sırf bu yüzden ikinci çocuğu bile düşünemiyor diyebilirim allah hepinize sabır ve acil şifalar versin

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

yaa arkadaslar oncelıkle cok mutlu oldugumu belırtmek ısterımm cunkıı yanlız degılmısız ben ve uc ablamm .bu durumun sadece bısde ve aıleden gelen ırsı bır rahatsızlık olduguna ınanmıstıkk takı sızlerı okuyana kadarr.evet ıgrenc otesı bır durumm buu ıkı gebelıgımdede yasadımm bunu ama ılk hamılelıgımın 9.ayında baslayan kasıntıdan yuruyemez hale geldım cunkıı ayaklarımın altlarını halıların arka kısmına surmekten su toplamıstı ve basamıyordumm.gecelerıı zaten uykusuzlukk resmen bır...

yaa arkadaslar oncelıkle cok mutlu oldugumu belırtmek ısterımm cunkıı yanlız degılmısız ben ve uc ablamm .bu durumun sadece bısde ve aıleden gelen ırsı bır rahatsızlık olduguna ınanmıstıkk takı sızlerı okuyana kadarr.evet ıgrenc otesı bır durumm buu ıkı gebelıgımdede yasadımm bunu ama ılk hamılelıgımın 9.ayında baslayan kasıntıdan yuruyemez hale geldım cunkıı ayaklarımın altlarını halıların arka kısmına surmekten su toplamıstı ve basamıyordumm.gecelerıı zaten uykusuzlukk resmen bır ıskencee:'(.ama ıkıncı gebelıgımın 5.ayında basladıı ve baya dayanılmazdıı tabıı gece gundus uyku yokk sadce kasıntıı varr ve dayanamayıp 7 aylık dogum yaptım oglumu.herkes hamılelıkte kılo alırken ben ve ablamlar kılo verıyoruz.ve resmen ınsanlıktan cıkısıyoruz dıyebılırımm.Allahım dusmanımın basıuna vermesınn cunkı dayanılmaz bı durumm .ALLAHIM herkesın yardımcısı olsunn ve dayanma gucu versınn herkesee .emınım sımdı herkes kendını 7.24 kasıyan bır melege emanet etmek ıster . bunu bnde yasadım cunkıı ozellıkle avuc ıclerımı fırca taragı sıkarak cevırır ve ole rahatlardımm .umarım tıp artık bu duruma bır care bulurr yoksa cekılecek gıbı deyıll herkese mutlu ve saglıklı dogumlar

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

imdaaaaaaaaaaaaat çok kaşınıyorum slm ark. ben 34. haftalık hamileyim 1 haftadır kaşıntıdan duramıyorum geceleri uyuyamıyorum hepinizi çok iii anlıyorum bebeğim için katlanıyorum. kaşınıtı beni çılgına dönderiyor. eşim bu duruma dayanamıyor hatta ben kaşındıkça oda benimle kaşınıyor:) Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 35haftalık hamıleyım karın bolgem bacaklarım ellerım eklem yerlerım oldukca fazla kasınıyor artık dayanamıyorum yaklasık olarak 1aydır kasıntılarım devam edıyor allah hepımızın yardımcısı olsun.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

yaa çok kaşınıyorum>:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben şuan 38 haftamdayım 1 haftadır kaşınmaya başladım evet çok bunaltıcı bir durum iılk önce ellerim ve ayayaklarımın üstü kaşınmaya başladı yavaş yavaş baska yerlerime dogru ilerliyo valla doktoruma söyledim ban a test yaptırdı bir sorun yok ama kaşınmaya devam ediyorum galiba doğum olana kadar kaşınacağım başka çağre yok allah yardımcımız olsun

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

>:( gobek deligimin ici kasiniyor ne bicim birsey bu yaaaa daha 22.haftadayim ,kasimaktan gobegim patlayacak nasil gececegi hakkinda fikri olan varmi acaba:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

:'( 33 haftalık hamileyim göbeğimde başlayan kaşıntı giderek bacak,kol,kalça,sırtıma yayıldı.Kan tahlili yaptırdım temiz çıktı.Doktor tavsiyesiyle merhem ve hap kullandım banamısın demedi.Geceleri uykudan uyanıyorum sinir sistemim alt üst oldu bu doğuma kadar böyle mi gidecek? Vücudumun heryeri kabartı ve kaşıntı izleriyle dolu, bi tavsiyesi olan yok mu?:(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

kaşındıkca kocanıza fırça atabilrsiniz bu psikolojik olarak sizi rahatlatacaktır. hatta ben içimden küfur bile ediyorum. size de tavsiye ediyorum çok rahatlatıcı oluyor.
verilen ilaçlar ve kremler hiç işe yaramıyor.
sabırlı ol denilip duruyor ama sanırım bizi biz hamililelerden başka kimse anlamıyor.

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba arkadaslar benım kasıntılarım hamılelıgımın 3. ayında basladı ve suan bbegım 2 aylık oldu hala ılac ıcıorum 2 gune bır alerset ıcmesem dayanılmıcak sekılde kabarıorum sankı ustume sıcak su dokulmus gıbı ve kasıntılara dayanamıorum bı onerısı olan varmı doktorlar dogumdan sonra gecer dedı ama hala gecmedı gecende baska bı doktor artık kronıklesmıs dedı nasıl kurtulcam ben yha

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

arkadaşlar çaresini buldum kaşıntılarım bitti nivea'nın avakado yagını kullanmaya başladım süper büyük boy plastik şişe içinde avakado oil diye yazıyor fiyatı: 10 TL herkeze tavsiye edrim not: büyük hiper marketlere bakın

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm ark larr bende 37.haftadan itibaren kaşnmaya başladımm.şimdi 39. haftadayım tüm vücudum kabardı..yaralar olduu.. dr çatlaklardan olduğunu söledi..cildiyeye göründümm.. puppp denen hastalıkmış ve gebelerde olurmuş.. kremlerr haplarr hiçbişi fayda etmiyor..geceleri uykudan uyanıyorum.. bide dr terleme serin yerlerde dur dedi ve sık duş almamı söledi.. bende kaşndıkça kaşınan yerlerime soğuk su tutuyorum.. en azından bikaç saat kesiyor.. soğuk su ve serinlik biraz oslun iyi geliyor.. Allah...

slm ark larr bende 37.haftadan itibaren kaşnmaya başladımm.şimdi 39. haftadayım tüm vücudum kabardı..yaralar olduu.. dr çatlaklardan olduğunu söledi..cildiyeye göründümm.. puppp denen hastalıkmış ve gebelerde olurmuş.. kremlerr haplarr hiçbişi fayda etmiyor..geceleri uykudan uyanıyorum.. bide dr terleme serin yerlerde dur dedi ve sık duş almamı söledi.. bende kaşndıkça kaşınan yerlerime soğuk su tutuyorum.. en azından bikaç saat kesiyor.. soğuk su ve serinlik biraz oslun iyi geliyor.. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm arkadaslar. hamileligimin 1o. haftasindayim ve bir haftadan beri surekli kasiniyorum.gunduz gece birkac saat araile soguk dus aliyorum yaglar kullaniyorum hicbirsey degismiyor dr gittim safra kesesi ve karaciger testi yapildi hersey normal. lutfen yardim edin banada bu nasil bir durum böyle allah yardimcimiz olsun

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

SLM ARKADAŞLARELLERİMDE VE AYAKLARİMDA KAŞİNTİ BAŞLADİ NEYAPMALİYİM

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

selam bayanlar bende hamileleiğimin 39 haftasını bıtırıyorum . 38 haftamda ellerımın ve ayaklarımın üzerinde başladı kasıntılar geclerı kalkıp ağlıyorum artık kasıntı dan duramıyorum kasıyıncada acı ve sızı verıyo . gıtmedığım doktor kalmadı ama cok üzgunum yapacak bısey yok ben 2 krem 1 ığne 1 hap aldım banamısın demıyor bende caresısz sadce kremı kullanıyorum bebıse zarar vermemek ıcın . doktor dıyokı yıne sen sukret son haftan da baslamıs bazı bayanların 7 _ 8 aylıkken baslıyomus Allah...

selam bayanlar bende hamileleiğimin 39 haftasını bıtırıyorum . 38 haftamda ellerımın ve ayaklarımın üzerinde başladı kasıntılar geclerı kalkıp ağlıyorum artık kasıntı dan duramıyorum kasıyıncada acı ve sızı verıyo . gıtmedığım doktor kalmadı ama cok üzgunum yapacak bısey yok ben 2 krem 1 ığne 1 hap aldım banamısın demıyor bende caresısz sadce kremı kullanıyorum bebıse zarar vermemek ıcın . doktor dıyokı yıne sen sukret son haftan da baslamıs bazı bayanların 7 _ 8 aylıkken baslıyomus Allah yardımcımız olsun kolay doğumlar herkese...

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bendede ayyı oldu gebeliğimin 38. haftasında başladı. bundan 1 ay önce ise özellikle karın çevremde başlamıştı 1 aya yakın sürdü çıldıracaktım ellerim sürekli karnımda iş yapamıyorum ağlıyorum krem işe yaramadı claritine diye hap verdi .sadece 1 gün kullandım çünkü hap içmem özellikle gebelikte prostektüstede sakıncalı olabilir deyince devam etmedim. kendiliğinden azaldı. dua ettim tekrarlamasın diye ama 38 haftada bu kez ellerim , karnım bacaklarım ve özelliklede ayak ve ayak...

bendede ayyı oldu gebeliğimin 38. haftasında başladı. bundan 1 ay önce ise özellikle karın çevremde başlamıştı 1 aya yakın sürdü çıldıracaktım ellerim sürekli karnımda iş yapamıyorum ağlıyorum krem işe yaramadı claritine diye hap verdi .sadece 1 gün kullandım çünkü hap içmem özellikle gebelikte prostektüstede sakıncalı olabilir deyince devam etmedim. kendiliğinden azaldı. dua ettim tekrarlamasın diye ama 38 haftada bu kez ellerim , karnım bacaklarım ve özelliklede ayak ve ayak bileklerimde müthiş kaşıntı başladı . kabarcıklar çıktı kaşımaktan derim sertleşti. kabarcık dışında küçük siyan noktalarda oldu. derime dokunamıyorum ağrıyor. kaşımaya başlayınca 1 saat kaşınıyorum . önereceğiniz bir krem var mı?

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

SIz yine iyisiniz.Tam 7 aydir durmadan kasiniyorum.Ellerimin icinde kabarciklar cikiyor patlatiyorum.Bacaklarim harita gibi oldu.Yine dort gecedir uyumuyorum.5-6 kez dus aliyorum.Krem kullaninca daha kotu oluyor.Kortizonda fayda etmiyor.Ellerimde kasiniyor,kollarim bacaklarim.Karnimdada su kabarciklari var.:'(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

Arkadaşlar karbonatı ılık suya karıştırarak eritin. Daha sonra pamukla vücudunuzda kaşınan yerlerinize sürün. Kurumasını bekleyin. 2-3 Saatlik bir rahatlama sağlayacaktır. Ancak kaşımaktan yara yaptıysanız sürerken cildiniz acıyacaktır. Geçmiş olsun

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

benim gebeligim daha cok yeni ama dün geceden bu yana ayaklarim kasiniyor,cildiracagim artik,kabardi sanki sinek isirmis gibi,sisliklerde var,ve ne yaptiysam gecmiyor..ne yapicam ben yaa,8 ay daha böylemi gececek yani

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

kaşıntımvar 8aylık hamileyim kaşıntıda duramıyorum bunun birçaresi varmı kırmızı nokta nokta çıktı korkuyorum bana yardımcı olun ne yapmam lazım karnım ve bacaklarım kaşınıyor

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben de daha 7 haftalık hamileyim bacaklarım ve kollarım gittikçe çoğalıyor kırmızı ve şiş deli gibi kaşınıyorum doktora gittim küçük sinek böcek ısırığı dedi ve krem verdi hiç faydası olmadı anlamıyorum her günmü yiyor bu göremediğim sinek beni....

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben 37 haftalık gebeyim.Önce göbeğimin altında kırmızı şeritler üstünde nok nokta lezyonlar görüldü.Doktorum normal olduğunu söyledi.Advantan isimli merhemi verdi.akarem birkaç saat iyi geliyor kaşıntılara sonra tekrar başlıyor.Birkaç gün sonra ellerimde ayaklarımda bacaklarımda belimde kollarımda küçük kırmızı noktalar çıktı.Kaşınma ise hat safhada.Çaresi olduğunu düşünmüyorumAllah hepimize sabır versin.Doğumdan sonra geçer inşallah

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba ben hamilemiyim bilmiyorum fakat böcek ısırığı gibi birşeyler çıkıyo heryerimde eşim alerji olmuşsun dedi.bende dikkat etmedim ama gece durmadan kaşındım hatta evde böcekler var beni ısırıyorlar neden seni ısrmıyorlar dedim ama sigara içiyorum hamilemiyimdirki lütfen ilk başlarda kaşıntı olurmu yoksa sigarayı bırakıcam hep negatif görmekten bıktığım için test almadım.yalnız kabartı oluyo sizdede öylemi sivri sinek soksa bu mevsimde ne işi var değilmi.müjdeli haber vermek istiyorum...

merhaba ben hamilemiyim bilmiyorum fakat böcek ısırığı gibi birşeyler çıkıyo heryerimde eşim alerji olmuşsun dedi.bende dikkat etmedim ama gece durmadan kaşındım hatta evde böcekler var beni ısırıyorlar neden seni ısrmıyorlar dedim ama sigara içiyorum hamilemiyimdirki lütfen ilk başlarda kaşıntı olurmu yoksa sigarayı bırakıcam hep negatif görmekten bıktığım için test almadım.yalnız kabartı oluyo sizdede öylemi sivri sinek soksa bu mevsimde ne işi var değilmi.müjdeli haber vermek istiyorum eşime lütfen yardım adetim daha gelmedi.inş çabuk geçer ben kaşıntıdan duramıyorum herkese iyi akşamlar

Devamını oku
 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

selam herkese ben 35 haftalık hamileyim ve 15 gündür uyuz olmuşum gibi kaşınıyorum bacaklarımı yırttım avuçlarım ve ayaklarımın altını sanki sinek ısırmış zannediyorum kaşınmaya başladımmı elimde olmadan bende ağliyorum.heryerim tırnak izi ve kaşınmaktan artık morarıyor.çıldırmamak elde değil doktorum karaciğerimde salgılanan birtakım enzimlerde artış olduğunu söyledi.korkuyorum bir ayım var allah herkezin yardımcıası olsun

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba arkadsaşlar ben 14 haftalık hamileym haile kaldığım andan itibaren kaşıntılarım var gece gündüz kaşınıyorum karaciğer testinde bişey çıkmadı doktorum safra atılılmım yavaş olduğu için oluyor dedi. ilaç verdi ama bebeğime zarar verebilir diye korkuyorum. vücüdum iyice çatladı. bu kaşıntıların durdurmanın yolu doğum sancısıyla gidiyomuş beklicez bebegim için beklicem

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

merhaba arkadaşlar 33 haftalık hamileyim deli gibi kaşınıyorum özelikle gece yatınca başlıyor cıldırıcam uyuyamıyorum testlerim normal cıkıyor işgence gibi en cokta ayaklarımın altı kaşınıyor care bulan varsa yazsın:'(

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

slm arkadaslar 24 haftalık hamıleyım ve 2 ncı gebelıgımı yasıyorum ılk gebelıgımde bole bı sorun yoktu ama bu gebelıgımde acayıp kasınıyorum esım benı kasımaktan bıktı..sırtım ayaklarım ellerım kollarım heryerım kasınıo sırtımıda sıvılceler bastı ne yapmam lazım

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

1 aylık hamileyim karnımda gögüslerinde ve genital bölgemde aşırı kaşıntı var geceleri genelde çok kaşıy ilk hamileligim ne ypacagımı bilmyrm

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

:(bende daha 37 haftadayim cok asiri kasiniyorum sabaha kadara yatamiyorum doktorumu aradim bana mantar ilaci verdi sürdüm ama daha birgün oldu deli olucam hala kasiniyorum insallah gecer umuduyla bekliyorum allah herkese yardim etsin[url][/url]

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

ben de kaşıntıdan duramaz hale geldim,önce yolup sonra kolonya sürüp sonrasında gene kaşınmaya devam ediyorum.el ve ayaklarım kaşınıyor ve özlellikler de avuç içlerimin kaşınmasına artık dayanamıyorum.gündüzleri bir sıkıntı yok,geceleri başlıyor ve hakikaten uyutmuyor.öneriler içerisinde niveanın avokado yağını yazmış biri, onu deneyeceğim, dilerim işe yarar çünkü ben de ilaç kullanmka istemiyorum,zaten son bir haftadır gaviskon bağımlısı gibi oldum.herkese sabırlar diliyorum

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

bende 38.haftamdayım bir haftadır kaşınıyorum ilk göbekteki çatlaklarım kabardı ve sivilce gibi şeyler çıktı şimdi ise tüm vücudum kaşınıyo dr.iki tane melhem verdi ama dahada kaşındırdı yarın kontrölüüm var test yapıcak dayanamıyorum helede geceleri çok kötü oluyo gece olsun istemiyorum böyle devam ederse dr.a bebişimi almasını sölicem dayanıcak gücüm kalmadı

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

38.haftamdayım ve deli gibi kaşınıyorummm ölücem artık heryerimi kanattım :(( yara bere içinde bacaklarım kollarım çok kötü bişey bu böle bi kaşıntı yok acayip tatlı kaşınıyo eşimde bıktı kaşıma dio ama elimde deilki herkese hayırlı doğumlar..

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

delı gıbı kaşınıyorum.iğrenç bişi keşke erkekler kaşınsa)

 
Bu yorum sitedeki bir sorumlu tarafından küçültülmüş

soğuk su iyi geliyor diyorlar ben denedim
ama unutmayın erken doğuma sebep olabilir .ben 7 aylık doğurdum bu kaşıntılar yüzünden

 
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok
Diğer Yorumlar

Yorum yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın ya da var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın