Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Bazı gebeliklerde, haftalar ilerledikçe ilerler, bebeğin gelişimi tamamlanır ancak bazı sebeplerden dolayı doğum belirtileri başlamaz. Doğum için hazır olan anne adayı her gece bir sonraki gün bebeğine kavuşmak için umutlanır. 


Bu durumda anne adayları doğumdan korksalar da bebeklerinin geç gelmesi konusunda da endişelenmeye başlarlar.
 

Doğumu Hızlandırmak ve kolaylaştırmak mümkün müdür?

Cinsel ilişki, cinsel ilişki doğumu hızlandırmak için denenebilir, cinsel ilişkide bulunmak doğum kasılmalarının başlamasını tetikleyebilir. Orgazm oksitosin hormonu salgılanmasına sebep olduğundan doğumu başlatmada yardımcıdır.

Fiziksel egzersizler de başlangıç için tetikleyici olabilir. Yürüyüş de oksitosine sebep olarak rahim ağzının açılma durumuna gelmesine yol açar.

Nazik bir masaj doğuma yardımcı olabilir.. Profesyoneller bunu masaj sırasında oksitosin hormonunun salgılanması ve bu hormonun rahim ağzını uyarmasıyla ilişkilendirir.

Göğüslerinize ılık bir havlu koyarak ve daha sonra meme uçlarınızı uyararak doğuma yardımcı olabilirsiniz. Göğüs pompası kullanmak da aynı etkiyi yaratabilir.

Papatya çayı uygun miktarlarda tüketildiğinde hem rahatlatıcı hem doğumun başlamasına yardımcı olabilir.

Yazan filiz cabuk, +
bn de 39 haftalik gebeyim bn de sanci var ama karnim daha asagi inmedi sizce doguma daha var mi

 


...
Yazan ayten huseynova, +
41 haftaliq hamileyim hic bir belirti yok arada belim agriyor doktorum suni sanci diyor ama ben istemiyorum ne yayim bilmiyorum allaha sigindi inwealllah haqqimizda hayirlisi olsun aminnnnn

 


...
Yazan cicek kasim, +
Ben 39 haftadayim hayla sancim yok.ikinci hamileligimdir.iki yil arka arkaya hamile kaldmsmilies/smiley.gif)

 

 

...
Yazan miraciye, +
Merhaba ben 38günlük hamileyım geçen pazartesi kızım bit yokladı ama doğum olmadı 3gece hastahanede bekledik sancılarim geldi gitti.kızım bizi kandırdıçıkış verdi evimde bekliyorum daha günüm bitmediği için umarım birkaç gün içinde gerçek doğum sancilari m olur ve cnm kızım miray imi kucağıma alabilirim.

 


...
Yazan Beti, +
Bende 39 haftalik oldum,hic bir sanci filan yok Allah hepimize yardimci olsun.

 


..., Lowly rated comment [Goster]
...
Yazan dilek ğğğğ, +
bende 39+ 4 deyim arada sırada sancım var sadece bekmedeyim ama bi o kadar da sabırsız...

 


...
Yazan asman, +
bende.39.haftalıkhamileyim bendede hiçbelirtiyok normaldogumistiyorum amahiçsancımyok çokbunaldım beklemekden diyeryandan bebekiçinzararlımıdiyekorkuyorum ama yinedebeklicem hepimizinallah yardımcısıolsun

 


...
Yazan selinsu, +
slm arkadaşlar bende 40. haftalık hamileyım rahmde 1cmlik açılmam var normal dogum istiyorum vee bekliorum daha bakalım .

 


...
Yazan aynur korkmaz, +
bende 38 haftalık hamişim ve çok korkuyorum allah ım bütün hamişlerin yardımcısı olsun ...

 


...
Yazan yeşim yılmaz, +
ben bugün 40. haftamı doldurdum hiç ağrım yok dogumun gecikmesi sonucu bazı tehlikeler var bende çok korkuyorum benim durumumda olanlar varsa bana ve benden sonraki leri aydınlatmak amacıyla bildiklerini yazarlarsa çok yardımcı olmuş olurlar. şimdiden teşekkürler.

 

Yorum Yaz