Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Hamileliğin bu haftası boyunca, henüz bilmiyorsunuz ama hamilesiniz ... Kısa zamanda farkına varmaya başlayacağınız küçük değişikliklere hazır olun ...

1 Haftalık Gebelik Belirtileri: bebek nerede?

Hamileliğinizin bu aşamasında, gerçekten bebek hakkında konuşamazsınız ... Döllenmeden sonra, yumurta böğürtlenin 150 binde biri gibi görünene kadar tekrar bölünür tekrar bölünür. Hamileliğin 1. haftasında morula hakkında konuşuruz. Morula'nın büyük hücreleri merkeze yerleştirilir ve embriyonik tomurcuğu, gelecekteki embriyoyu oluşturur. Morula'nın küçük hücreleri, her yere yerleştirilir ve plasenta haline gelir.

Gebeliğin 1. haftasında yumurta, fallop tüplerinden uterusa göç eder, bu faza implantasyon denir.

Hamileliğinizin 1. haftasının sonunda, şu anda embriyo denen şey 0.1 milimetredir. Rahimde bulunur, ancak henüz gerçekten implante edilmemiştir.

Hamilelikte 1. hafta: ve annenin vücudu?
Hamilelikte 1. hafta sırasında, hamile olabileceğinize inanmak için bir sebep yoktur.Vücuduzda belirgin değişiklikler olmaz.

Adetinizde henüz bir gecikme fark etmezsiniz ve kilo almazsınız.

Gebelikte bu hafta 1 olası değişiklik: Göğüslerinizin normalden biraz daha şiş olduğunu farkedebilirsiniz.

Gebeliğin 1. haftasında Uygulayacağınız adımlar

Bu hafta 1 hamilelik sırasında, henüz hamile olduğunuzu bilmiyorsunuz. Bu nedenle, yürütmek için herhangi bir idari prosedürünüz veya geçecek herhangi bir tıbbi muayeneniz yoktur. Hayatını hiçbir şey olmamış gibi sürdürmeye devam ediyorsun. Hamilelikle ilgili hiçbir gerçek semptom sizi uyarmaz.

Hamileliğin 1 haftası: biliyor muydunuz?

Bebeğin cinsiyetini belirleyen babanın spermidir! Aslında her sperm, bir çift cinsiyet kromozomu (bir kromozom x ve bir kromozom y) içeren 23 çift kromozom içerir. Her bir oosit iki x kromozomundan oluşan bir çift cinsiyet kromozomu içermesi dışında, kadınlar için aynıdır. Döllenme sırasında, spermatozoon ve oosit her biri genetik sermayesinin yarısını verir (yani çift başına bir gen). Yumurta hücresinin genetik yapısı nasıl oluşur. Seks kromozomları çiftine gelince, oosit mutlaka bir x kromozomu verecektir. Diğer taraftan, babadan gelen spermatozoon da bir y kromozomu olarak bir x kromozomu verebilir. Eğer bir x ise, Bebek bir kız olacak, eğer bir, Bebek bir çocuk olacaktır!

 

Bu kategoride daha fazla: 2 Haftalık Gebelik Belirtileri »

Yorum Yaz