Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Hamileliğin bu ikinci haftasından itibaren, bebeğiniz rahminize yerleşiyor ve sizinle dokuz ay geçirmeye hazırlanıyor.

Hamileliğin 2. haftası: bebek nerede?
Gebeliğinizin 2. haftasında, Bebek 7 ila 14 gün arasındadır ve şu anda rahminizde iyi durumdadır. Embriyo 0.2 mm boyutlarınadırç

Hamileliğin 2. haftası olarak, embriyo, embriyonik yaprakçıklar olarak adlandırılan üç katmana bölünmüş 150 hücreden oluşur. Endoderm (veya iç tabaka) solunum ve sindirim sisteminin oluşumuna yol açacaktır. Mesoderm (orta tabaka) cinsel organları, kemikleri, böbrekleri, kan damarlarını ve kasları verecektir. Ektoderm (dış tabaka) olduğunda, beyin, sinirler, deri ve saç oluşumuna yol açacaktır.

Gebeliğinizin 2. haftası bebeğinizin dönüşümünün başlangıcıdır ... 

2 Haftalık Gebelik Belirtileri: ve annenin vücudu?
Siz farketmeden vüdunuzda değişiklikler olmaya başlar. 

Hala mensturasyon döneminizi beklemektesiniz. 

Bir eczaneden alınan testle, hamilelik testi yapabilirsiniz. Bu testi sabah yapın çünkü idrarınız hamilelik hormonu olarak bilinen HCG'de daha zengin olacaktır.

Test pozitif ise, bu sonucu doğrulamak için bir kan testi yapmanız gerekecektir. Eczanelerde alınan hamilelik testleri% 99 oranında güvenilir olmasına rağmen, kan testiyle gebeliği kesinleştirmek önerilir.

Ayrıca bu 2 haftalık hamilelik sırasında hafif bir kanama görebilirsiniz. Bu kanama genellikle embriyonun uterus içindeki implantasyonundan kaynaklanır.

2 Haftalık Gebelik Belirtileri: adımlar
Bu hafta 2 hamilelik sırasında, ana adım hamilelik testi ve ardından bir kan testi yaptırmak olacaktır. Hamileliğiniz doğrulanırsa,  yaşam tarzınıza dikkat etmeniz gerekir. Alkol, tütün, x-ışınları, toksik ürünler ... embriyonun gelişimi ile ilgili olabilecek tüm ürünlerden kaçınmaya özen gösterin. Gerçekten de, fetusun organları hamileliğin birinci ve ikinci ayından itibaren oluşacaktır, bu yüzden yeterince çabuk dikkat etmeliyiz. Sürekli kullandığınız ilaçlar varsa doktora danışarak düzenleyebilirsiniz.

Biliyor muydun

HCG, embriyo tarafından salgılanan bir hormon. Hamilelik testleri, ister eczanelerde alınıp alınmadıklarına, ister laboratuarlarda yapılmalarına bakılmaksızın, hamileliği doğrulamak veya geçersiz kılmak için idrarda veya kandaki HCG izlerini aramaktadır. Bu hormon ilk önce kanda (gebeliğin 10 gününden sonra) ve daha sonra idrarda ortaya çıkar. HCG oranının hesaplanması, üreme tarihini ve dolayısıyla hamileliğin tarihini bilmeyi mümkün kılar. 

Yorum Yaz