Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Resmen, hamilesiniz! Hamileliğiniz hala üçüncü haftasında olmasına rağmen, Bebek hızlı bir şekilde büyümeye başlıyor

3 Haftalık Gebelikte  : bebek ne durumda?
Embriyonuz 14 ila 21 gün aralığında ve 1 ila 1.5 mm arasındadır. Her gün çok hızlı gelişir ve hacim olarak ikiye katlanır. Çapı zaten 100 ile çarpılmıştır! Hamileliğinizin 3. haftası sırasında küçük bir virgül gibi görünüyor.

Sinir sistemi, beyin ve omurilik gelişmeye başlar. İki kan damarının füzyonu ile bir kalp tüpü oluşturuldu. Gözlerin ve kulakların oluşumu da hamileliğin bu üçüncü haftasında başlar.

Göbek kordonu ve plasenta yavaşça oluşmaya başlar ... Bununla birlikte, hamileliğin bu haftasında 3, embriyo, uterus kaplamasında bulunan besinler üzerinde beslenmeye devam eder. Plasenta önümüzdeki hafta devreye girecek.

3 Haftalık Gebelikte belirtiler : annenin vücudu?
Göğüslerde şişkinlik veya ilk mide bulantısı gibi hamileliğin ilk belirtilerini hissetmeye başlarsınız. Bu, embriyonun uterus kaplamasından çıkarılmasını engelleyen hormonların (progesteron ve östrojen) yoğunluğuna bağlıdır.

Hamileliğin bu haftasında, rahimde embriyonun implantasyonuna bağlı küçük kanamalar görebilirsiniz. Bununla birlikte, eğer alt karın ağrısı eşlik ediyorsa, bu bir düşük veya ektopik gebelik olabilir. Onları yakından izleyin ve doktorunuzla konuşun.

Hamileliğin 3. haftasından 3 sık sık idrara çıkma veya şiddetli bir iştah duyma dürtüsü de hissedebilirsiniz. Panik yok, her şey normal. Hamileliğin bu aşamasında, vücudunuz yavaş yavaş yeni bir sakininin gelişine almaktadır.

Hamilelikte 3. hafta: adımlar
Jinekolog veya ebe seçiminizi yapmak için uygun bir hafta. Her şeyin yolunda olduğunu kontrol etmek için bir dizi test düzenlenecektir. Tıbbi tedavi görüyorsanız, doktorunuzla konuşun. Aldığınız ilaçların fetüse zararlı olmadığından emin olun. Tütün veya alkol için, bugün durun. X-ışınlarına (örneğin bir radyoloji sırasında) veya toksik ürünlere maruz kalmamaya çalışın. Fetal organların oluşumunun gebeliğin ilk ve ikinci ayından başladığı unutulmamalıdır. Sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmayı, dengeli bir şekilde yemek yemeyi ve dinlenmeyi unutmayın.

Hamileliğin 3. haftası: biliyor muydunuz?
Diyetiniz fetüsün gelişimini doğrudan etkiler. Gerçekten de, dengesiz bir diyet, bir düşüğün ortaya çıkmasına kadar gidebilir. Ayrıca düşük doğum ağırlığı veya erken doğum ile sonuçlanabilir. Annenin beslenmesi de bebeğin gelecekteki yaşamını etkiler. Bu nedenle dengesiz beslenme, çocuğunuzun gelecekteki hipertansiyonuna ve hatta kalp sorunlarına neden olabilir. Hamilelik boyunca, yiyeceklerinizi düzgün seçtiğinizden emin olun.

Yorum Yaz