Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Küçük embriyonuzun 1 aylık varoluşunu kutluyoruz , Hamileliğinizin 4. haftasındasınız!

Gebelik 4 hafta: bebek ne durumda?
Hamileliğinizin 4. haftasına giriyorsunuz . 4 mm dir ve ağırlığı 10,000 ile çarpılmıştır! Gebeliğin bu 4. haftasından itibaren, büyük bir virgül gibi görünüyor ve amniyotik boşlukta yüzüyor.

Öte yandan, optik kesecikler ve lens (göz merceği) oluşur ve kollar ve bacaklar açılmaya başlar. Sindirim sistemi, pulmoner sistem ve omurga için aynıdır. Plasenta ve göbek bağı sayesinde size bağlanmıştır. Diyetinize olabildiğince dikkat etmelisiniz.

4 Haftalık Gebelik Belirtileri: Annenin vücudu?
Bu hafta 4 başlayarak, hamileliğin ilk minör rahatsızlıkları kadınlar açısından daha fazla oluşabilir. Gergin göğüsler, tükürük artışı, uyuşukluk, artan iştah ve sık idrara çıkma günlük yaşamınınızın parçası olabilir. Bazı yiyecekler veya kokular size bulantı verir. Göğüslerin zaten biraz değişmiş olabilir ve meme uçlarınız daha koyulaşıyor.

Öte yandan, hamileliğin 4. haftası kadar, vücudunuz fetüsünüzü korumak için her şeyi yapar, vajinal salgılarınız daha da önem kazanmaktadır. Oldukça asidik olan salgılarınız, vajinayı belirli enfeksiyonlara karşı korur.

Gebelik 4 hafta: adımlar
Gebeliğin bu 4. haftasında, jinekologla ilk randevunuz gerçekleşir. Embriyonun uterus içinde iyi yerleşmiş olduğunu kontrol edilir. Diş hekimi ile randevu almak için hamileliğin bu 4. haftasından yararlanın. Bir diş enfeksiyonu bebeğinizin gelişimini etkileyebilir veya erken doğuma neden olabilir. Bu yüzden ağız hijyenini iyi sağladığınızdan emin olun.

Hamileliğin 4 haftası: biliyor muydunuzHamile olduğumuzenda iki kişilik yediğimiz söylenir! Ama dikkatli olun,elbette, hamilelik sırasında, daha fazla yemek çok normaldir. Sizin ve bebeğinizin enerjiye ihtiyacı vardır, bununla birlikte, hamilelik sırasında ideal kilo alımının ayda yaklaşık 1 kilo ya da tüm hamilelik boyunca 9 ila 13 kilo olduğunu unutmayın. Fetüsün iyi gelişmesi ile aşırı kilolu arasında doğru dengeyi bulmak gerekir. Bunun için doğru yiyecekleri seçtiğinizden ve ağırlığınızı izlediğinizden emin olun. Aşırı kilolu olmak anne ve bebek için tehlikeli olabilir.

Yorum Yaz