Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

 

Hamileliğiniz ilerliyor ve Bebek büyümeye devam ediyor. Hamileliğin bu haftasından itibaren uzuvları uzar ve gözleri daha sonra göz kapağı haline gelecek bir zar ile kaplıdır. 

Hamilelikte 6. hafta: bebek ne durumda?

Gebeliğin bu 6. haftasında, embriyo 1,7 cmdirve 1.5 g ağırlığındadır.  Başı vücudunun geri kalanından çok daha büyük, alnı hala şişkin ve burnu düzleşmiştir. Hamileliğin bu 6. haftası itibariyle ağzı kalınlaşır ve gelişmeye başlar ve dilini ayırt ederiz. Gözleri göz kapakları haline gelecek olan bir zar ile kaplıdır. 

Hamileliğin 6. haftasında,  dirseklerin ve dizlerin eklemlerini tahmin ederiz.  Bu hala farkedilemez olsa bile, Bebek şimdi karnınızda hareket ediyor. 

Gebelikte 6. hafta hamilelik belirtileri, annenin vücudu?

Hamileliğinizin 6. haftasına giriyorsunuz ve yeni hamilelik ağrıları ortaya çıkıyor. Sabah bulantılarınız olabilir, bacaklarınız ağır, kabızlık, kramptan muzdarip olabilirsiniz. Öte yandan, hamileliğin bu haftasında, hormonlarınız size hileler yapar ve ruh halinizi etkiler. Bu oldukça normaldir, bunlar hamileliğin bu haftası boyunca maksimum orandadır. Sonuç: Endişeli ve yorgunsunuz. Mümkün olduğunca dinlenin ve arkadaşınızla  ne hissettiğinizi hakkında konuşun. Davranışlarınızı ve ruh hali değişimlerinizi daha iyi anlayabileceklerdir. Hamileliğin bu 6 haftası boyunca, vücudunuz yavaş yavaş hamilelik görünümünü alır. Göğüsleriniz gerginleşmeye ve göbeğiniz biraz yuvarlak olmaya başlar. Yaşam tarzınıza ve diyetinize daima dikkat edin ve zorlayıcı sporlar yapmayın. Embriyo henüz uterus duvarına iyi bağlanmamıştır. Gebeliğin 6 haftasında, her zaman bir düşük yapma olasılığı vardır.

 

 

Yorum Yaz