Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Her zaman mide bulantısı ve hamilelik ağrıları mı yaşıyorsunuz Panik yapmayın, hamileliğinizin 7 haftasındasınız ve bunların azalması sadece günler meselesidir ... Bu arada, küçük bebeğiniz büyümeye devam eder .


Hamilelikte 7. hafta: bebek ne durumda?
Hamileliğin bu 7. haftasında, embriyo 2.2 cm ve 2 g ağırlığındadır. Gebelikte 7. hafta, iskeletinin kemikleşmesinin başlangıcıdır. Boynu gelişiyor ve başı artık doğrudan göğüste değil. Şimdilik, kemik hakkında konuşamıyoruz ama kıkırdak gelişimine yardımcı olmak için yaşam tarzınızı dikkatlice izleyin ve doğru gıdaları seçmeyi düşünün.
 
Elleri karnında ve bacakları katlanmış. Parmakları ve ayak parmakları yavaş yavaş oluşur .


Öte yandan gebeliğin 7 haftasından itibaren görme, optik sinir, kornea, lens ve retina ile gerçekleşiyor. Dudakları yavaş yavaş ortaya çıkıyor ve diş tomurcukları gelişiyor. Hamileliğin bu haftasında, midesi ve bağırsakları iki ayrı organdır ve beyninin iki lobu simetriktir. Geçen haftadan beri, embriyo düzenli olarak hareket ediyor ama henüz hissetmiyorsunuz.


Gebelikte 7. hafta  belirtileri, annenin vücudu?
HCG hamilelik hormonu olarak adlandırılan hormon, rahatsızlığınızı, mide bulantınızı ve sürekli yorgunluğunuzu açıklar. Kalp atış hızınız doğal olarak artar: daha hızlı nefes alırsınız. Çok sık ve düzenli olarak  sıkışıyorsunuz ve banyoya gitmek için geceleri uyanıyorsunuz. Göğüsleriniz gergin ve göğüs uçları genişlemeye ve kararmaya başlar. Kısacası, hamilelik problemleriniz sizi rahatsız etmeye devam ediyor.

Gebelikte 7. haftada fırsat doğar doğmaz dinlenmeye çalışın. Ayrıca günde yaklaşık 1,5 litre su içmeyi unutmayın. Öte yandan, ne yediğinize dikkat edin. Söz konusu olan: toksoplazmoz riski. Etinizi iyi pişirin ve sebzeleri iyice yıkayın. Genel bir kural olarak, diyetinizi oluşturmak için hamilelik sırasında hangi ürünlere izin verildiği ve hatta tercih edildiğini kontrol etmek için tereddüt etmeyin.

Yorum Yaz