Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Gebeliğinizin 8. haftasında bebeğiniz yavaş yavaş insan formunu alır. Küçük bebeğinizin organları gelişmeye devam etmektedir.

Hamilelikte 8. hafta: bebek ne durumda?

Embriyo 3 cm boyunda ve 3 g ağırlığındadır. Hamileliğinizin 8. haftasında, yavaş yavaş uyum sağlayan özellikler sayesinde insan yüzünü almaya
başlar. Burnu ve kulakları gittikçe daha görünür ve gözleri ve göz kapakları oluşmaya devam eder. Optik sinir şimdi oluşturuldu ama embriyo
henüz göremez.

8.hafta gebelikte bebeğin vücudunda pek çok gelişme oluyor. midesi, pankreas ve karaciğer görülür. Cinsel organlar oluşmaya başlasa da henüz görülemez.
Kalbi ve vasküler sistemi oluşur ve Doppler sayesinde küçük kalbini bile duyabiliriz !
Embriyo bir fetüs haline geldi.

Gebelikte 8. hafta belirtileri, annenin vücudu?

Hamileliğin 8. haftasında vücudunuz da gelişir. Gerçekten de, fetüs büyüdükçe ve büyüdükçe, organlarınız uyum sağlar ve hareket eder.
Uterusunuz şimdi iyi gelişmiştir ve artık mesanenizi sıkıştırmayan karın boşluğuna kadar uzanmaktadır.

Öte yandan, gebeliğin Bu 8. haftada ebelik ağrılarının hala günlük rutin olduğunu hissediyorsunuz. Gergin göğüslerine, sabah bulantılarına neredeyse alışıyorsunuz !
Sıcak basması gebeliğin 8. haftasında sizi endişelendirmeye başlamış olabilir. Nefesinizi daha hızlı hissetmeye başlıyorsunuz ve gergin ruh hali de devam ediyor.
Hamileliğin 8'inci haftasında, fırsatınız olduğunda dinlenmeye, sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmeye ve dengeli bir şekilde yemek yemeye özen gösterin.

Yorum Yaz