Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Bu hafta içinde embriyo bir fetus haline gelir . Sizin için, gebeliğin bu üçüncü ayı, bazı hoş olmayan semptomların kademeli olarak kaybolması anlamına gelir . Anneliğin tadını çıkarmak için ideal bir zaman...

Gebelikte 9. hafta  belirtileri, annenin vücudu?

Artık mide bulantısı ve boğaz ağrısı yok! Hamileliğinizin 9. haftası sırasında (= 11. haftada amenore), uterusunuz yavaş yavaş yükselir ve bu da baskılanamaz idrar yapma dürtünüzü azaltır (bu problem gebeliğin sonunda tekrar ortaya çıkar, bu birkaç ayın tadını çıkar!).. Sizi rahatsız eden bu belirtilerin ortadan kalkmasıyla, hamileliğinizin tadını çıkarabilirsiniz.

idrara çıkma isteğiniz azalır
Hormonların üretimi stabilize olur ve azar azar, hamileliğin başlangıcından beri rahatsız eden belirtiler ortadan kalkacaktır.

Kalp atış hızı hızlanır
Öte yandan, kalp atış hızınız hala hızlanıyor, bu da en ufak bir çaba harcadığınızda nefes darlığına neden oluyor. Böbrekleriniz de çok meşguldür, hem siz hem bebeğiniz için çalışır. Gün boyunca bol su içmeyi unutmayın.

Hamilelikte 7. hafta: bebek ne durumda?

Başı doğruldu ve yuvarlandı
Bebeğiniz artık 9 g ve 5.5 cm'ye ulaşıyor. Başı, vücuda göre çok büyük kalsa bile yavaş yavaş iyileşir ve yuvarlanır. Çok ince göz kapaklarının kapladığı gözler yüzünün ön tarafına yerleşir, kulaklar da son yerlerine doğru hareket eder.

Burun delikleri ayrı kalır fakat dudaklar çekilir ve ağzını açabilir. Kolları ve bacakları, vücudun uzunluğuyla kabaca orantılı olma noktasına kadar büyümeye devam eder. Ses telleri oluşmaya başlarlarç

Henüz fark edilmeyen hareketler
Bebeğin tüm organları mevcut. Bebeğiniz hareket eder, amniyotik boşlukta yepyeni kaslarını denemeye başlar. Bu aşamada, hareketleri henüz anne tarafından fark edilmez.. Embriyo adını değiştirir: fetus olur.

Yorum Yaz