Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Bu haftadan itibaren, hamileliğin 10. haftasında, nihayet ilk ultrason'unuzu yaptıracak ve birkaç hafta boyunca sizinle yaşayan bu küçük varlıkla tanışacaksınız ...

Gebelik 10 hafta: bebek nerede?
Hamileliğinizin 10 haftası itibariyle, fetüsünüz 5 ila 6 cm arasında ölçülür ve yaklaşık 18 gramdır. Yüzü insan formuna girmeye başlar. Saç ve saç kökleri gelişmeye başlar ve kulaklarının dış kısmı ortaya çıkmaya başlar.

Hamileliğin bu haftasında, karaciğeri diğer organlarına göre çok büyüktür. Kolları ve bacakları büyümeye devam eder ve parmakları ve ayak parmakları görünür olmaya başlar. 

Gelişiminin önemli aşaması: hamileliğin bu haftasından itibaren, hormon içeren ve diyabet için gerekli olan kan şekeri seviyelerinin dengesini sağlayan hücreler ortaya çıkar.

Son olarak, hamileliğin bu haftasında ilk kez fetüsünüzle karşılaşacaksınız. Onu ultrasonda göreceksiniz, bebeğiniz beyninin henüz kontrol etmediği ani hareketler yapmaya başlar.

Gebelik 10 hafta: annenin vücudu?
10. haftanızın hamileliğine giriyorsunuz ve mide bulantınız nihayet sakinleşiyor. Tuvalete gitme isteğiniz azdır, mesaneniz daha az sıkıştırılmıştır. İdrar yolu enfeksiyonlarının hamilelik sırasında daha sık görüldüğünü unutmayın, bu nedenle herhangi bir semptomu izleyin ve doktorunuzla konuşun.

Hamileliğin bu haftası boyunca, iyi görünüyorsunuz çünkü kan hacminiziz artar. İştahınız artabilir.

10. hafta hamilelikte ruh hali değişimleriniz daha az sıklıkta olmaya başlar. Ayrıca vajinal akıntınızın daha öncekinden daha fazla olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Açık ve güçlü bir kokusu varsa, doktorunuzla konuşun.

Yorum Yaz