Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Hamileliğin 12. haftası! Bebeğiniz gelişmeyi sürdürüyor. 

Hamilelikte 7. hafta: bebek ne durumda?


Hamileliğin 12. haftası olarak, bebek yavaşça hareketlenmeye başlar, ancak henüz hissetmezsiniz! Bu eşsiz deneyimi yaşamadan önce sabırlı olunuz ve hamileliğin 4. veya 5. aya kadar bekleyiniz.

Öte yandan, hamileliğin bu 12. haftasında,  yüzü tam anlamıyla ortaya çıkmaya başlamıştır, gözleri ve kulakları şimdi iyi gelişiyor ve tırnakları, saçı ortaya çıkıyor. Baş parmağını bile emebilir! Üstelik, eğer bir erkek çocuksa, penisi şimdi oluşur.

Bütün iç organlar şimdi çalışıyor. Sinir sistemi ve kaslar aktiftir, bu yüzden bebeğin hamileliği bu haftadan itibaren gebeliğin 12. haftasından itibaren bebeğiiniz hareketleniyor, fakat henüz hissedilmiyor.

Bebeğiniz artık 10 cm boyunda ve yaklaşık 40 gr ağırlığında.

Gebelikte 12. hafta  belirtileri, annenin vücudu?
Hamileliğin bu 12. haftasında göğüsleriniz hassas ve ağrılı hale geldi. Uygun bir sütyen giydiğinizden ve sıcak banyolardan kaçındığınızdan emin olun.

Öte yandan, hamileliğinizin 12. haftası kadar erken dönemde hamile kadınların bazı karınlarında gördüğünüz karanlık çizgi görünebilir. Bunun nedeni daha fazla melanin üreten hamilelik hormonlarıdır, melanin cildin koyulaşmasıyla sonuçlanan bir pigmenttir.

Hamileliğin bu 12. haftasında, her zaman yorgun hissedersiniz. Dinlenmek için sessiz anların tadını çıkarın ve eşinizin evde daha fazla ev işi yapmasını isteyin. Gevşeyin! Yaşam tarzınıza dikkat edin, doğru yiyecekleri tüketin ve düzenli olarak sıvı tüketin. Su, Bitkisel çaylar veya et suyu ile günde yaklaşık 1.5 litre sıvı tüketmelisiniz.

Gebelik 12 hafta: adımlar
Hamileliğin 12. haftasının keyfini çıkarın ... Karnınız büyümeye ve kilo almaya başlarsınız ve hamilelik kıyafetleri gerekli olmaya başlar. Alışveriş için en uygun zaman. 

Yorum Yaz