Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

13. hafta, hamileliğinizin ilk trimesterinin son haftasını gösterir ve düşük yapma riskiniz artık çok düşük. Henüz yapmayanlar, bir bebek beklediklerini gururla açıklayabilirler! 

Hamilelikte 13. hafta: bebek ne durumda?

Bebeğiniz hamileliğin bu 13. haftasında daha fazla hareket ediyor. Şimdi parmaklarını ve ağzını açar: beslemeye hazırlık yapar. Artık bacaklarıni çekebilir,  başını sallayabilir!

Gebeliğin 13. haftasının büyük yeniliği: Bebeğiniz amniyotik sıvıyı içiyor! Böbrekleri daha sonra onu yok eder. Bebek, tat duyusunu keşfetmeye başlar. Gerçekten de, amniyotik sıvının lezzeti yemeklere göre değişir. Bu nedenle doğru gıdaları seçmek için dikkatli olun.

Hamileliğin bu 13. haftasından itibaren, fetus 12 cm boyunda ve 50 gr ila 65 gr ağırlığındadır.

Gebelikte 13. hafta  belirtileri, annenin vücudu?

Gebeliğin 13. haftasına kadar küçük olan karnınız  yavaş yavaş büyümeye başlar ve kalçalarınız genişler. Her zamanki giysilerinizde biraz sıkışık hissedebilirsiniz. Hamile kıyafetlerinden yapılmış yeni bir gardırop kurmak için bir alışveriş misyonuna gidin. Ayrıca cildinize de dikkat edin. Kesinlikle kuru olmasın, yoğun olarak nemlendirin. Hassas ve gergin hissettiğiniz göğsünüz için doğru iç çamaşırları seçin.

İyi bir haber, mide bulantısı ve mide ekşimesi bu haftalarda son bulacak!

Hamileliğin 13. haftasında, uterusunuz büyümeye devam ediyor ve bugün çok büyük bir portakal gibi görünüyor.

 

Yorum Yaz