Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Gebeliğin on dördüncü haftası, Artık daha enerjiksiniz, hamileliğinizin ilk haftalarını zorlaştıran yorgunluk ve mide bulantısından fazla acı sıkıntı yaşamazsınız. Bu arada, bebek gelişimini sürdürür , artık parmağını emebiliyor.

Gebelikte 14. hafta  belirtileri, annenin vücudu?

Birkaç gün içinde her şey değişiyor! Hamileliğin 14 haftasında fetus, küçük yumruğunu sıkmak, dudaklarını hareket ettirmek ve tükürüğünü yutmak gibi birçok yeni şeyin nasıl yapıldığını zaten biliyor. Yine de o küçücük. Kafasından kuyruk sokumuna kadar 9 cm dir ve yaklaşık 110 gram ağırlığındadı. Hamileliğinizin bu aşamasında bebeğinizin cildi çok incedir, neredeyse saydamdır; Bu, cilt hassasiyetine sahip olmasını ve dokunma hissini geliştirmesini engellemez.

Gebelikte 14. hafta  belirtileri, annenin vücudu?

Sonunda daha enerjik olmaya başlıyorsunuz: hamilelikle ilgili daha fazla mide bulantısı yok! Bir başka önemli avantaj, ilk ayların yorgunluklarının büyük oranda azalır. Meme uçlarınız daha görünür olabilir ve hamileliğinizin bu aşamasında nadir olmakla birlikte, kolostrum bile üretebilirsiniz. BU haftalarda sindirim bozuklukları oluşabilir. Asitli yiyeceklerden biraz uzak durun ve bol miktarda su (en az 1.5 litre su) tüketin. İçtiğiniz her şey amniyotik sıvıyı oluşturmaya yardımcı olur! Son olarak, daha fazla beyaz akıntı görebilirsiniz. Endişelenmeyin! Bu salgılar bebeği enfeksiyonlardan korur.

Yorum Yaz