Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

16. haftadan itibaren bazı anne adayları bebeklerinin hareket ettiğini hissedebilir. Bulantının gittikçe azalmasıyla daha rahat bir döneme gireceksiniz. 

Hamilelikte 16. hafta: bebek ne durumda?

Hamileliğinizin son bir kaç gününde , fetus biraz daha ilerleme kaydetti! Şimdi 17 cm ölçüyor ve 150 gram ağırlığında. Daha fazla insani özelliği var. Küçük kulakları oluşmaya başlar; Onu benzersiz bir küçük varlık haline getiren parmak izleri bile zaten mevcut. Hamileliğin bu aşamasında bir başka yenilik, bebek hareket eder: egzersizleri yapar. Onun kasları gerçekten büyümekte. Hareketlerini hissediyorsunuz .

Gebelikte 16. hafta  belirtileri, annenin vücudu?

Gebeliğin bu 16 haftası boyunca, rahim yüksekliği büyümeye devam eder ve hatta birkaç küçük kasılma yaşayabilirsiniz. Panik yapmayın: rahminiz yavaş yavaş doğum için hazırlanıyor . Öte yandan, eğer hamileliğin bu onaltıncı haftası sırasında, bu tür bir his tekrarlanırsa, jinekoloğunuzla konuşmaktan çekinmeyin.

Ayrıca, daha önce hissetmediğiniz küçük hamilelik ağrılarını da görebilirsiniz. Örneğin bağırsak geçişiniz yavaş olabilir ve kabızlık daha yaygın olabilir. Bol bol lifli gıda tüketerek bağırsak hareketlerinizi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, hamileliğinizin bu haftasında yüzünüzde bazı küçük kahverengi lekeler oluşmaya başlayabilir. Kendinizi güneşten korumaya dikkat edin.

Yorum Yaz