Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Hamilelikte 17. haftadan itibaren Bebek hareketleri giderek daha fazla hissedilir. Gebeliğin bu onyedinci haftasından itibaren sırtınızı korumaya özen gösterin.

Hamilelikte 17. hafta: bebek ne durumda?

Bebeğinizin harekelerini hissetmekle annelik sevincini daha yoğun yaşayabilirsiniz! Hamileliğinizin bu aşamasında, Fetus şimdi yaklaşık 19 cm ölçer ve 200 ila 250 gram arasındadır. Saçları, tırnakları büyümeye başlar ve kan damarları artık yarı saydam cildiyle görünür hale gelir. Bebeğinizin sindirim sistemi de yavaş yavaş oluşmaya devam ediyor. 

Gebelikte 17. hafta  belirtileri, annenin vücudu?

Hamileliğin 17. haftası , anne adaylarının çoğunluğu için genellikle rahat geçse de, bazı duygu değişimleri olabilir olabilir. Stres, hazımsızlık, kabızlık, bazen küçük başdönmeleri: endişe etmeyin, bu hamilelik rahatsızlıkları yaygındır. Kabızlık, lif ve özellikle su ile zenginleştirilmiş bir diyet ile hafifletilebilir. Hamilelik kiloları almaya devam ederken,  bel ağrısı ve diğer sırt problemleri yaşayabilirsiniz. Düz durduğunuzdan emin olun ve eşinizden küçük bir masaj rica etmekten çekinmeyin! Ayrıca sırtınızı korumak için cenin pozisyonunda uyumaya çalışın.

Yorum Yaz