Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Gebeliğin yirmi birinci haftasından, bebek daha aktiftir! Gerçekten bir küçük sporcudur! Bebeğin hareketlerinin arttığını hissedebilirsiniz.

Gebelikte 21. hafta bebek gelişimi

Fetüs büyümesini yavaş yavaş sürdürür ve hamileliğin bu yirmi birinci haftasında, yaklaşık 450 gram için 24 cm'lik büyüklüğe ulaşır. Plasenta şu anda yerinde ve hormonlar ile vücudunuzu besler ve aynı zamanda hamileliğin düzgün ilerlemesini sağlar. Gebeliğin bu beşinci ayı bağlamında bir başka büyük evrim: Gelecekteki bebeğinizin akciğerleri oluşur. Bebeğinizin göğüs kafesinin aralıklı olarak yükselmekte. Solunum hareketlerinin başlangıcı!

Bebeğiniz hamileliğinizin bu aşamasında çok aktiftir. Yarım Vücudunun orantıları oturmaya başlar ve işitsel sistemi belirli seslere tepki vermesine izin verir. Bu, onunla konuşmak ya da onu müzik dinlemek için her zaman mükemmel bir zaman.

Hamileliğin 21 haftası: annedeki değişiklikler?

Gebeliğin yirmi birinci haftası itibariyle, demir eksik olabilir . Bu nedenle hamileliğinizin bu aşamasında dikkatli olun ve kuru kayısı, yumurta veya çikolata gibi demir açısından zengin ürünler tüketin. Gebeliğin bu beşinci ayında yapılacak başka bir değerlendirme kilo konusundadır. Kilonuzu mutlaka kontrol edin ve hamilelik için uygun diyeti uygulayın!

Yorum Yaz