Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Hamileliğin 25. Haftasındasınız ve hamileliğinizin son trimesterine başlıyorsunuz. Bebeğiniz başından topuğa kadar 34 cm ve yaklaşık 900g ağırlığındadır. Vücudu giderek daha fazla hareketleniyor ve gözlerini bile açıyor! Kasılmalarınız olabilir ...

Gebelikte 25. hafta bebek gelişimi

Gebeliğin yirmi beşinci haftasından itibaren, Bebek yaklaşık 30-32 cm ölçülerinde, 750 gr ağırlığında ve ilk vüdudu oturmaya başlar! İskeleti katılaşıyor, yüzü daha ince oluyor ve kaşlarının özellikleri daha hassas. Boynu gövdeden çıkıyor ve kırılgan küçük tırnakları büyüdü.

Hamileliğinizin 25. haftası, bebeğinizin son anlamını geliştirmesi ve nihayet gözlerini açmasıdır! Fakat karnınız çok karanlıktır, o yüzden hiçbir şey görmez.. Büyük bir yenilik olarak bebeğiniz bu haftadan sonra ağlayabilmektedir!

Bebek gelişimini daha yavaş fakat düzenli bir şekilde sürdürmektedir. Hamileliğin 25. haftasından önce olduğundan daha sabit saatlerle uykuya dalar. Ne yazık ki daha düzenli bir uyku, sizinkilerle aynı dinlenme saatleri anlamına gelmez.


25. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler?

Hamileliğinizin 25. haftasına giriyorsunuz ve üçüncü ve son trimester gebelik döneminize başlıyorsunuz. Rahiminiz büyümeye devam ederek mide yanmalarına ve asit reflüsüne neden olur. Ayrıca ağrılı olmayan küçük kasılmalar hissetmeye başlayabilirsiniz. Düzenli değildirler ve doğumun başlangıcını yansıtmazlar. Solunumunuz hamileliğin 25. haftası kadar erken değişmeye başlar. Aslına bakarsanız, Bebek büyür ve rahminiz göğüs kafesine basmaya başlar. Merdivenlerde veya yürüyüşler sırasında kısa molalar vermekte tereddüt etmeyin. Öte yandan, hamileliğinizin 25. haftası itibariyle, kilo alımınız devam eder, ancak haftada 500 gram gibi daha yavaş bir hızda devam eder.

Yorum Yaz