Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Gebeliğinizin yirmi altıncı haftasına başlıyorsunuz ve bebek 33 santimetre ölçülerinde ve yaklaşık 900- 1000 gram ağırlığında. Dışsal uyaranlara ve seslere açık, onunla iletişim kurabilirsiniz! Bebeğin ağırlığıyla sırt ağrıları oluşabilir.

Gebelikte 26. hafta bebek gelişimi

Bebeğiniz 33 santimetre boyunda ve yaklaşık 900 gram ağırlığında. Çocuğunuz hamileliğinizin 26. haftasında doğmuş olsaydı, çok erken bir bebek hakkında konuşuyor olurduk.

Hamileliğin 26 bu haftasından itibaren, duyuları hızla gelişir ve çocuğunuz dışsal uyaranlara açık olur: müzik ve ses, annesinin sesi, bebek dışarıda olan her şeyi duymaya başlar! Bebeğinizle iletişime geçmekten çekinmeyin ve babayı da aynısını yapmaya teşvik edin. Gerçekten de, şimdi ailesinin sesini tanıyabiliyor ve bugün onunla konuşmanız, daha sonra sizi tanımasına yardımcı olacaktır. Öte yandan, Bebek şimdi sizinle nasıl iletişim kuracağını biliyor ve onunla konuştuğunuzda size cevap vermek için tekme atmaktan çekinmiyor. Bebek aynı zamanda müziğe de duyarlıdır, bu yüzden belirli melodileri dinlemeye başlayabilirsiniz.

Hamileliğinizin 26 haftasının bir başka yeniliği: Bebeğin akciğerleri giderek daha fazla gelişir ve artık solunum hareketlerini gerçekleştirebilir.

Öte yandan, bebeğin başı ve vücudu daha fazla orantılıdır .
Gebeliğinizin 26. Haftasında Bebeğiniz küçük gözlerini açabilir! Hamileliğinizin bu döneminin başka bir şaşırtıcı faktörü: bebek, amniyotik sıvı emilimine bağlı olarak, daha sık görülen hıçkırıklara maruz kalabilir!

Hamileliğin 26. haftası: 26. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler?

Bebeğinizin ağırlığını ve sırt ağrınızı hissetmeye başlarsınızEşinizden nazik bir masaj yapmasınıve sizi rahatlamasını rica etmekten çekinmeyin.

Başka bir ipucu: Hamilelikte yüksek topuklu ayakkabılar giymeyin. Onları sevseniz bile, sırtınızı rahatlatmak için düz ayakkabılar tercih edin. Ayrıca dik durduğunuzdan emin olun.

Ayrıca normalden daha yorgun hissedebilirsiniz. Büyüyen karnınız uyku pozisyonlarını sınırlayacağından uyku da zorlaşabilir. Öte yandan, Bebek daha fazla hareket eder ve gecenin ortasında sizi uyandırmamak için hiçbir sebebi yoktur. Hamilelikte rahat uyku için, yatarken sol tarafınıza uzanmaya çalışın. Ayrıca uyumadan önce çok ağır yemek yememeye ve doğru yiyecekleri seçmeye dikkat edin. Ayrıca bazı gevşeme egzersizlerine başlayabilirsiniz.

Gebeliğin 7. ayında varisli damarlar ve hemoroidler fark ederseniz doktorunuza danışabilirsiniz.

Yorum Yaz