Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Gebeliğin bu 32. haftasından itibaren, bebek artık tüm gelişimini tamamlamış ve doğmaya hazırlanırken, doktorunuzla doğumdan önceki son hazırlıkları kararlaştırabilirsiniz.

Gebelikte 32. hafta bebek gelişimi

Hamileliğinizin 32. haftasından itibaren bebeğinizin cildi pembe hale geldi ama yine de buruşuk ! Artık yaklaşık 40 cm uzunluğunda ve 2 kg'dan fazla ağırlığındadır. Son birkaç hafta içinde iyi gelişen güzel tırnakları var. O karanlık ve aydınlık arasındaki farkı ayırt edebiliyor, ama karnınızda biraz sıkışık hissetmeye başlıyor ! Bebeğiniz artık daha da iyi duyar, bu yüzden düzenli olarak bebek ile iletişim kurmaya devam edin.
Kemikleri de oluşmaya devam ediyor,bebeğiniz çok fazla kalsiyum tüketiyor. Doğru gıdaları, özellikle de kalsiyum açısından zengin olanları seçtiğinizden emin olun !

Bununla birlikte, doğumu kolaylaştırmak için, kafatasındaki kemikler henüz katı değildir.

32. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler?

Hamileliğin sekizinci ayı sırasında, kasılmalar hissedebilirsiniz. Eğer düzenli değillerse endişelenmeyin. Öte yandan, düzenli ise bir doktora danışabilirsiniz süreç başlamış olabilir.

Hamilelikte beslenme ve Gıda konusunda; gebeliğin 32. Haftası, kendinizi sınırlamadan kalsiyum içeren ürünleri yemek için mükemmel bir zamandır. Amaç çocuğunuzun kemik sistemini güçlendirmektir. Öte yandan, önceki aylardan biraz daha fazla kilo almanız muhtemeldir. Son üç aylık dönemde kilo artışı fazladır: bebek sizi yağ yapmaya iter.

Ayrıca vajinal akıntının önceki haftalardan daha büyük olduğunu farkedebilirsiniz.

Gebeliğin 32. haftasından itibaren, doğumla ilgili birçok rüyaya görmeye başlamanız çok mümkündür. Vücudunuz hızla yaklaşan doğum anı için hazırlanıyor. Muhtemelen eğlenceli ve korkutucu rüyalar arasında gidip gelirsiniz. Öte yandan, bebeğin gelişi hakkında giderek daha fazla şey düşünüyorsunuz ve düzenli olarak kendinizi bebek maması verirken, banyo yaptırırken veya bez değiştirirken hayal ediyorsunuz. Bebeğinizi kucağınıza almaya hazırsınız !

Yorum Yaz