Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Hamilelikte cilt lekelerinden nasıl kurtulur? Hamilelikte cilt Bakımı nasıl olmalıdır?
Hamilelikte cilt lekeleri östrojen ve progesteron hormonunun aktivitesindeki değişikliklerden kaynaklanmaktadır. 

Hamilelik sırasında cilt lekeleri yüz bölgesinde (alında, çenede, gözlerin etrafında, yanakların ve üst dudağın üst kısmı)bacaklarıniç tarafında, göğüslerde ve karında oluşabilmektedir. Çoğu pigmentasyon hamileliğin üçüncü çeyreğinde görünmeye başlar. Karında, bu ten rengi değişimi, göbekten kasıktan uzağa uzanan kahverengi bir şerit şeklini alır. Bu, her kadın için mevcut şerit ve hamilelik sırasında daha net görünmeye başlar. Memeler koyu kahverengi renk alırlar. Bu lekelerin çoğu bebek doğduktan sonra geçer. Bazen, Hamilelikte cilt lekeleri kalıcı hale gelir ve bu da kadınlarda kaygıya neden olur.

Hamilelikte cilt lekelerinin nedeni genetik de olabilir. Anneniz de hamilelikte cilt lekeleri sorunu yaşadıysa sizin de risk grubunda olduğunuz söylenebililir.

Ayrıca, hamilelikte cilt lekelerine neden stres olabilir. Stres cilt lekeleri dahil olmak üzere anne ve bebeğin organizmalarını her zaman olumsuz etkiler.

Tüm gebe kadınlara ilk günden itibaren folik asit almaları önerilir. Çoğu zaman  vitamin eksikliği pigment lekelerine neden olur. Bununla birlikte, ciltte lekelerin oluşumu her zaman vitamin eksikliğinden kaynaklanmayacağından bu konuda doktora danışmak en iyisidir.

Hamilelikte cilt bakımı nasıl olmalıdır, hamilelikte cilt lekeleri önlenebilir mi?

Hamilelikteki cilt lekeleri dahil Hamilelik sırasında vücudunuzdaki değişiklikler geçicidir9 ay içinde meydana gelen tüm değişiklikler zamanla normal haline döner:  kilolar, abdominal kaslar önceki hallerine geri döner, hormonlar tekrar düzenlenir. Ve 2-3 ay içinde ortaya çıkan tüm pigment lekeleri ortadan kalkar.

Bu nedenle, hamilelik sırasında, güçlü bir şekilde savaşamazsınız da zaman geldiğinde yok olurlar. Ancak, doğumdan sonra cilt lekeleri gitmese bile modern kozmetik ve tıbbın gelişmesi sayesinde onlardan kurtulmak ve bir önceki güzelliğe geri dönmek mümkündür.


Her kadın özellikle hamilelik sırasında güzel olmak ister. Ve elbette, derideki lekelerin ortaya çıkması anne adayını bu konuda üzebilir. Hamilelikte cilt lekelerinden tamamen kurtulmak zor olsa da renklerinin açılması sağlanabilir. 

Lütfen, kozmetik kullanımıyla ilgili aldığınız kararların, yalnızca mağazadaki satıcı danışmanı değil, doktorunuzla anlaşılması gerektiğini unutmayın. Çünkü ilk bakışta, tamamen güvenli olan bir ürünün bebeğin gelişimi üzerinde çok kötü bir etkisi olabilir.

Yani, hamilelikte cilt lekeleri için özel kremler ve maskeler kullanabilirsiniz. Ama bu konuda hamile olduğunuzu belirterek cilt bakım uzmanınıza danışınız. 


Hamilelikte cilt lekeleri oluşuyorsa, pahalı kozmetik ürünleri kullanmaya çalışmayın, hamileler için güneş kremi seçilirken özellikle içeriğe dikkat edilmelidir. Güneşli günlerde güneş kremini 2 saatte bir sürmek tavsiye edilir. Ayrıca 10:00 ile 16:00 arasında güneş ışınları en güçlü olduğu saatler olduğundan bu saatlerde Direkt güneş ışığından uzak durun. Aşağıdaki maskeleri kullanmak hamilelikte cilt lekelerini azaltabilir ayrıca hamilelikte cilt bakımı olarak kullanabilirsiniz.
- Bir kaşık yoğurdun içine birkaç damla limon suyu ekleyin ve yüzünüze sürün. 10-15 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.Bir adet salatalığı lekelere - - sürebilirsiniz. Sadece lekelerden kurtulmak, cilt rengini  açmak için değil, aynı zamanda cildin beslenmesini de sağlar;
- Haşlanmış maydanozu cildinize sürerek bekletebilirsiniz,
- Yaklaşık 20 dakika cilt üzerine yerleştirilen greyfurt da yardımcı olur.
Her maskeden sonra, cilt tipinize uygun bir krem ​​kullanın. Bununla birlikte, hala çoğu hamilelik lekelerinin doğumdan sonra geçeceğini hatırlatıyoruz. Onlardan kurtulmaya çalışırken kendinizi üzmeyin. 

 

Yorum Yaz