Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Güzelliğine kayıtsız olmayan bayanlar her zaman iyi görünümeyi severler. Kadını baştan çıkarıcı yapan unsurlardan biri doğru saç rengidir. Bildiğimiz gibi, saç rengi değişimi kimyasal bir süreçtir. Hamile kadınların akıllarına takılan önemli bir soru : Hamilelikte saçları boyayabilir miyiz?

Bu aslında güncel konulardan biri. Bazı bayanlar saçlarını boyamadan 9 ayı geçirmek istemiyor ve saçlarının cansız ve sıkıcı olduğunu söylüyorlar. Ama hamillelikte saç boyamak doğru mudur?

Her kadının kendi bedeninin özelliklerine dikkat etmesi gerekir ve en önemlisi, doktorun bebeğinin sağlığı ile ilgili görüşüne güvenmelidir. Örneğin, kokulara karşı duyarlıysanız, alerjiniz varsa, o zaman hamilelikte saç boyamaktan kaçınmalısınız. Çünkü bağışıklık sisteminizi yorabilirsiniz.

Ayrıca, hamilelik hormonlarda ciddi bir değişim dönemidir. Belki de boya saçlarınızı daha da kötüleştirecek ve asla beklediğiniz rengi elde edemeyeceksiniz. Bu bakımdan hamilelik sırasında saç boyaması önerilmez.

Ama hamilelikte saçınızı boyamak konusunda ısrarcıysanız?

Saçınızın rengini değiştirmekte ısrar ederseniz, 2. ve 3. trimesterde saçlarınızı boyamak daha iyidir. Çünkü fetusun organları ilk 3 ay içinde oluşur. Saç boyasındaki zararlı maddeler kan dolaşımınız ile fetusa aktarılabilir. Boyayı havalandırılan bir ortamda yapın, böylece kimyasalları soluma ihtimaliniz azalır. Özellikle, saç boyasındaki amonyağa dikkat etmek gerekir. Organik ve bitkisel saç boyaları tercih edilebilir.

 

Yorum Yaz